בננות - בלוגים / / מכתב שהארץ לא רצה
הפוך קטן ודי
 • אומי לייסנר

  בקשר לכתיבה משלי בבלוג זה -- כל הזכויות שמורות לאומי (נעמי) לייסנר

מכתב שהארץ לא רצה

 

 

לפני שבוע – 18.05.2012 — הופיע בעיתון הארץ מאמר שלם מאת שני ליטמן ובו דיברה נגד משטרת ההנקה וזאת בעקבות מאמר על אימהות-רצף שהופיע בכתב-העת טיים– הנה הכותרת:

האם את באמת רוצה להיניקתמונתה של ג'יימי לין גרומט ב"טיים" העירה דיון על הנקה ממושכת וחשיפת שדיים. אבל היא לא עירערה בכלום את הנחת הברזל לפיה הנקה היא צו טבע. שני ליטמן, אמא שאינה מיניקה, באה לערער

http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1710886

 

שלחתי תגובה למערכת אבל הם לא חזרו אליי אז הנה המכתב למערכת

 

 

והיה ומישהו היה מציג בפני את החידה הבאה: "עיתון יומי ישראלי הקדיש עמוד שלם במדורת השבת לנושא ההנקה: האם היה בעד או נגד?" הייתי מיד עונה נגד. אם כן, מניסיוני האישי, דווקא הנשים שמניקות לא כל שכן אלה שמניקות לתקופה ממושכת, מהוות נושא לגנאי בקרב חברת הנשים הישראלית הממוצעת והדבר עולה בבירור מן המאמר עצמו. יחד עם זאת, לדעתי, אין לבוא בטענות על כך אל הנשים הישראליות. הרי ההריון הישראלי הנתון נוטה להיות רוויי התערבויות רפואיות, כולל מן הסוג הפולשני ביותר, מן הקונספציה ועוד לפניה ועד ללידה עצמה. בפרט, אנו במקום הראשון במתן טיפולי פוריות וכן בעריכת בדיקות לאורך ההריון ומספר הניתוחים הקיסריים שלנו בכל הקשור לנשים המקוטלגות בגדר "הריון בסיכון נמוך" עולה מדי שנה בשנה. רבים וגדולים ממני הציעו סיבות שונות על-מנת להסביר מציאות זו של מדיקליזציה יתרה. אולם יהיו הסיבות אשר יהיו, לא ניתן להתעלם מן הרווח הנאה שהיא מסיבה לאנשי הרפואה. בנסיבות אלה, הדרישה מטעם אותם גורמים שנשים שעברו את המסע האמור ובו נדרשו שוב ושוב להפקיר/להפקיד את גופן בידי המומחים יחזרו מיד אחרי הלידה למצבן הטבעי ויניקו את התינוקות שלהן כדרך הטבע, היא בגדר מגוחך. שיניקו אותם עצמם!

 

ראו גם כתבה בנושא לידות טבעיות בעיתונות האמריקאית

 

Article on natural birth in Sunday's NY Times magazine section:

http://www.nytimes.com/2012/05/27/magazine/ina-may-gaskin-and-the-battle-for-at-home-births.html

 

 

 

 

תגובה אחת

 1. אביטל קשת

  לי היה קשה עם ההנקה והנקתי את האחרון ממש בכוח, תשעה חודשים, גם בגלל שסרבתי לחסן עד גיל שנה וחצי.

  עיקר הלחץ שהופעל עלי היה בנושא החיסון, וגם להניק, כי דוסיות כן מניקות. לי קשה מאד. אבל התעקשתי . ובשאר הלידות, הנקתי, אבל פחות.

  כן יש לחץ להניק. אבל הלחץ ההיסטרי יותר, הוא על בדיקות פולשניות ולא מועילות. גם בגלל תביעות מטופשות שטוענות שיש עוברים שנולדים בעוולה וכדומה.

  וזו עילה טובה לא לתת מספיק תקציבים על מנת לטפל בהם.

  הרבה עוולות.

  שאולי אכתוב עליהם בצורה מסודרת. אם כי כתבתי בתפזורת
  חג שמח.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לאומי לייסנר