בננות - בלוגים / / על חמות ושפות
הפוך קטן ודי
 • אומי לייסנר

  בקשר לכתיבה משלי בבלוג זה -- כל הזכויות שמורות לאומי (נעמי) לייסנר

על חמות ושפות

 

 

חמותי למדה גרמנית כדי שתוכל להבין בעצמה איזה דברים מרושעים אומרת עליה חמותה. אמי למדה צרפתית כדי שתוכל לתקשר יותר טוב עם חמותה. (לדאבוני שלי ושל אחיותיי, היא יצאה בכך נשכרת, שהרי בכך רכשה לה שפה בה היא ואבי יוכלו לשוחח בפני הילדות שלן, מבלי שתבינו כמובן.) ואילו אני כותבת בעברית, ובכך מצמצמת לכמעט אפסי הנגישות אל הדברים האלה מצד חמותי.

 

על רקע הדברים האלה, תנו לי לומר לכם דבר על חמותי שהיא בטח לא תרצה שאומר בפומבי: לפני כשלושה שבועות, היא הפסיקה לעשן. כן, ככה, האישה הזאת שסיימה תיכון בגיל 16, ובאותה שנה החלה לעשן, הפסיקה עכשיו, כשהמספר שש כבר עבר מהתור של היחידות לעשרות.

 

אתם לא יודעים זאת, אבל הבשורה הזאת אמור לתת לכם כוח, ממש כוח, שגם אתם יכולים ומסוגלים לעשות את הדבר הזה שעד כה חשבתם לבלתי אפשרי! אני, למשל, חושבת ללמוד סוף-סוף צרפתית!

 

6 תגובות

 1. שאת מעריכה
  או כדי לקחת על עצמך משימה שהיא לכאורה בלתי אפשרית?

  לפעמים אני נזכרת בערגה בסיגריה האחרונה לפני שחדלתי מעישון (טוב, לא ממש זוכרת את האחרונה, לא ידעתי שהיא תהיה האחרונה, באופן כללי אני מתכוונת)
  וחושבת לעצמי: אולי כשאהיה זקיינה וזה כבר לא ישנה – אחזור לעשן

 2. בהחלט נותן כוח. כמי שהפסיקה לעשן 3-או 4 פעמים במהלך החיים. וכבר הרמתי ידיים, הפוסט הכניס בי הרהורי כפירה חדשים. איך אמר מארק טוויין, זו לא בעיה להפסיק לעשן עשיתי את זה כבר 10 פעמים.

  על שפות וחמות זה נפלא.
  האקס חמות שלי נהגה לדבר עלי בהונגרית. כמובן שלמדתי הונגרית. לא באופן מסודר. שאלתי לפשר מילה זו ואחרת וצרפתי. בלי דקדוק, תחביר ושאר ירקות.

  מאז הספיקותי לשכוח, אבל המתכונים עדיין אצלי. יש להם אוכל נהדר להונגרים.

 3. התגובות נתנו לי השראה — מחשבות על השאלה של גיל והתמכרות — אצלי קפה — בקרוב. תודה רבה!

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לאומי לייסנר