בננות - בלוגים / / מן הצד השני
הפוך קטן ודי
 • אומי לייסנר

  בקשר לכתיבה משלי בבלוג זה -- כל הזכויות שמורות לאומי (נעמי) לייסנר

מן הצד השני

 

 

 

 

 

 

 

בשלב מסוים בנישואין שלנו החלטנו להתחיל לצאת. בנסיבות העניין (ילדים וכו") מה שיצא מזה היה דייט שבועי מול ד.וו.ד. מושאל בטלוויזיה הביתי. אז על מקום וזמן הסכמנו וגם בשאלה מה-לראות הגענו לקרקע משותפת ורק בסוף הסרט מתברר גדר המחלוקת האמיתית, כאשר הוא מיד עובר ל"תוספות" ואילו אני יוצאת בהפגנתיות מהחדר (ישר לצחצח שיניים) ובכך מקווה לשמור ולו מעט מן הקסם (שגם ככה הוקטן למימדים של 14 אינצ") עלי. כמובן לאחר כמה דקות אני מוצאת את עצמי מתגנבת פנימה ומצטרפת אליו מול כמה וכמה ראיונות בנאליים עם שחקנים ובמאיים המורחים מחמאות אחד על השני עד קלוט הנשמה. והנה בכל זאת ולמרות הכל אני לומדת משהו חדש, עד כדי כך שמה שנאמר אחרי הסרט נכרת בזיכרוני עמוק יותר מאשר הסרט עצמו. אבל לקסם לא נשאר זכר. למעשה, אותה דילמה מתעוררת כל פעם שאני פותחת דף אינטרנט במקום ספר, ובפרט ככל שמדובר בחומרים אומנותיים איכותיים כמו שכאן: בפיתוי לקרוא את הערות המגיבים קשה לעמוד, ומדי פעם ופעם גם לומדים מהן משהו, אבל בסוף? הקסם? הלך.

 

 

 

 

7 תגובות

 1. את יודעת שיש ביטוי בעברית "מהלך קסם" זה ההפך מ"הקסם הלך"

  הטבע מהלך קסם, קריאת שירה בקול…

  • כמה יפה, סבינה, תודה.

   • האם התכוונת לכך ,אומי, שקסם ההנאה ממה שמתפרסם באינטרנט הוא קצר וחולף מהר, האם לזו הכוונה ,שבמדיום המיידי הזה הקסם הוא כאן ועכשיו ? האם הבנתי נכון

    • היי חנה. תודה על השאלה. ברור לי שאיכשהוא לא הסברתי את עצמי מספיק טוב כאן אך אינני יודעת איך לעשות זאת יותר טוב. אז ככה: כשרואים סרט (טוב) או קוראים טקסט (טוב) אז מיד לאחר מכן את יכולה לעצור ולהרהר בדבר ולהיות איתו בשקט. אבל באנטרנט, מטבע הדברים, את מיד עוברת לדבר הבא ולא נותנת לעמצך את הרגע לחשוב ולהרגיש את הקסם וזה חבל לפעמים — ככה נראה לי?

     • את צודקת באבחנתך, אומי, האינטרנט הוא אמצעי מיידי של תקשורת, הפרסום מיידי ,המשובים מיידים ולעיתים מרפרפים ולא מעמיקים לא כמו קריאת ספר או צפיה בסרט הדורשים משך צפיה וקריאה ארוך יותר

 2. אני חושבת ש"עד קלוט הנשמה" זה ביטוי ענק. באמת לפעמים זה עד כלות הנשמה ולפעמים זה עד קלוט. עד שהנשמה נקלטת, עד שהנשמה קולטת (שהקספ פג למשל)

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לאומי לייסנר