הפוך קטן ודי
 • אומי לייסנר

  בקשר לכתיבה משלי בבלוג זה -- כל הזכויות שמורות לאומי (נעמי) לייסנר

בעקבות ענת

 

בתגובה לפוסק קודם העירה ענת לויט החכמה – כמה עצוב ומגוחך שהמוח האנושי יכול ליצור מחשב אבל לא למחשב את עצמו.  ואילו אני תמיד חושבת – כמה עצוב ומגוחך שהאדם יכול ליצור אינספור טכנולוגיות כדי להשתלט על כל העולם ואחותו, אבל כל כך מתקשה להשתלט על הפה שלו עצמו.

 

2 תגובות

 1. טובה גרטנר

  צודקת,
  אבל יות מזה, כמה דברי חכמה אני שומעת כל יום? מעט, אנשים בכלל לא מחויבים לומר משהו חכם,
  רובם…
  אומרים
  להתראות טובה

 2. רציתי לכתוב תודה על המחמאה, אבל חוכמה היא לא חוכמה גדולה ולא ראויה לציון לשבח. ובעוד שבוע נאמר כולנו – כולנו חכמים וכולנו נבונים… ומכיוון שכולנו גם טיפשים אנחנו קוראים את ההגדה כל שנה מחדש כאילו אנחנו לא זוכרים כלום. אז אולי בכל זאת אנחנו מומחים בדליט לפעמים. ולעניין הפוסטים החכמים שלך, אומי, אולי התשובה לכל הפרדוכסים הקשורים במוח היא פשוטה – זו ההוכחה אולי שהמוח האנושי הוא המוצר הכי מורכב של אלוהים. יצא לו ככה. רק שלא תמיד זה לטובתו ובטח שלא לטובתנו – בעלי המוח. וכפי שקורה לא אחת – הכינויים הם עלי תאנה לההפך. כלומר – כונינו נזר הבריאה כנראה גם בזכות מוחנו הכה מורכב. כלומר פוטנציאל יש, אבל בגלל אותה מורכבות אנחנו בסך הכול של מי שאנחנו קטנים מדי להפקת המיטב מהמוח הזה – וזה בעוכרינו. חג שמח.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאומי לייסנר