בננות - בלוגים / / המרחק פושט
הבלוג של נורית זרחי
 • נורית זרחי

  כתבה למעלה מ-100 ספרים ופרסמה נובלות, סיפורים קצרים, ספרי שירה, קובץ מאמרים ומעל 80 ספרי ילדים. היא קיבלה פעמיים את פרס ראש הממשלה לספרות ופרסים נוספים רבים ביניהם פרס ביאליק היוקרתי, פרס זאב (5 פעמים) ארבעה ציונים לשבח ע"ש כריסטיאן אנדרסן, פרס משרד החינוך למפעל חיים ואת פרס יהודה עמיחי לשירה לשנת 2007.   הכתיבה של זרחי מאופיינת בהומור ופנטזיה, חידושים מטאפוריים וגישה רעננה לחיים הישראליים. כתיבתה נתפסת כעילוי פוסט-מודרני של תבנית הכתיבה הקצרה בין אם שירה, בדיון או עיון, והיא מושא ללימודי ספרות ומחקר אקדמי.   נורית זרחי נולדה בירושלים, התייתמה מאביה בהיותה בת 6 וגדלה בקיבוץ גבע כילדת חוץ. בעלת תואר בספרות ופילוסופיה מאוניברסיטת תל-אביב נורית זרחי עבדה גם כעיתונאית בידיעות אחרונות, מעריב והארץ, היא לימדה ומלמדת ספרות ילדים, שירה וסדנאות כתיבה באוניברסיטה העברית בירושלים, בתל-אביב באר-שבע, חיפה ועוד.   בין ספריה: נערות הפרובינציה העצובות והשאפתניות (כתר, 2007), הרצפה מתנדנדת (ידיעות אחרונות, 2003) ואמן המסכות (זמורה ביתן, 1993)   ספרה להתראות באנטרקטיקה (כנרת זמורה ביתן דביר, 2005) עם איורים של בתיה קולטון תורגם לצרפתית ויצא לאור ב-2007 בצרפת בהוצאת Actes Sud.   בין ספריה לילדים ונוער: שלושה אגסים וחד-קרן, פז ואני, באה מלכה למלך, אמבטים, נמר בפיגמה של זהב, פעם היה ופעם לא, ילדה רובין הוד, מחלת הגעגעוים של סולי, אותי קיבלו חינם, בוטיק סיגי וחוט ועוד רבים אחרים.   נורית זרחי היא אחת הסופרות והמשוררות הפורות והמוערכות ביותר הפועלות כיום בספרות ובשירה הישראלית למבוגרים, לילדים ולבני נוער. בכל סוגי היצירה השונים בהם עסקה זכתה זרחי לשבחים והעברית שלה כונתה לא פעם "נדירה" ו"נפלאה". ספריה לילדים ידועים על שום מקוריותם ומורכבותם ועל שום היותם אהובים ומוערכים גם על-ידי מבוגרים.

המרחק פושט

המרחק פושט בעולם
ובתוכי
מי הוא זה שמפרק עלינו את  זעם הגשם
שנאהב את הגשם.
שובר את עצמות התנגדותי
שאוהב  את החמסין.
מגביר את מנת הבדידות
שאוכל  אותה מלוא פי .
שולח בי את הפחד שאהב את הפחד.
והדברים נעשים רק יותר  ויותר הם,
ההרים יותר הרים,
אתה יותר אבן,
ואני יותר מרפק שעון.
 
מי שולח לנו את אומללות  האהבה
שנאהב את האהבה.
בסוף הוא יפרק אותנו עד 
בעצם  הקטנה ביותר  
תיגע בנו אהבת היקום.

10 תגובות

 1. שיר מכמיר לב. הזהיתי עם השורות:"המרחק פושט בעולם
  ובתוכי."
  עפרה

 2. איריס קובליו

  יפה עדין נשי . אוהבת

 3. איריס קובליו

  יפה. עדין. נשי. אוהבת

 4. הקבלנים זקוקים לקבלן לשיפוץ או בניית בית? לא יודעים למי לפנות?פנו אלינו ונתאם לכם קבלן מוסמך לכל סוג עבודה שהוא, כגון: קבלן שלד, קבלן גבס, קבלן תשתיות ועוד.

  האתר הקבלנים מספק מגוון פתרונות ומענה עבור: קבלן תשתיות, קבלן שיפוצים, קבלנים בכל הארץ ובכדי לא לקחת סיכונים בחייכם האישיים גם קבלנים רשומים.

  טל': 072-2590213

  אתר העסק: http://xn--5dbfqlgq0c.co.il/

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לנורית זרחי