טיפ טיפה
 • אליענה אלמוג

  עובדת סוציאלית קלינית, מנחת קבוצות, מטפלת, מתרגמת, כותבת, מלמדת. שרה קצת אופרה, קוראת שירה, מתרגשת מספרי ילדים, רוצה לראות את השקיעה כל ערב, מגדלת כלב ושני חתולים. תל אביבית שגדלה בעיר הזו וקשורה אליה בעבותות של סנטימנטים. אוהבת את רחוב בן יהודה בסתיו, את חוף הים בחורף, את כל הרחובות הקטנים באביב. בכלל מאד אוהבת. אני שרה כשאני נוהגת, מזמזמת כשאני מבשלת, מהמהמת במקלחת ומדברת מתוך שינה.

עצומה

אשמח אם מישהו ירצה לחתום על העצומה החשובה הזו:

עצומה

אנו החתומים מטה אזרחים במדינת ישראל, תלמידים/ות, אנשי-חינוך, אקדמאיים, סטודנטים, תלמידים/ות הורים ומורים/ות, יהודים וערבים מכל גווני הקשת הפוליטית והחברתית מביעים את דאגתנו מהחלטת משרד החינוך שלא לכלול את מקצוע הערבית בתוכנית הליבה המחייבת בחינוך העל יסודי בכיתות ז", ח" ו-ט" בשנה הבאה.

משרד החינוך מונע בכך מתלמידים יהודים בישראל להכיר את שפתם ותרבותם של למעלה ממליון וחצי מאזרחי המדינה ולהתוודע לשפתם ותרבותם של בני האזור ולבסס את ידיעתם בשפה הערבית בכיתות גבוהות, כשהוא מעביר מסר שלילי ומוותר על הצורך לחשוף את תרבותו של המיעוט הערבי בפני התלמידים היהודים.
להחלטה זו עלולות להיות השלכות חמורות, במיוחד לאור העובדה כי לימוד שפה ותרבות ערבית תורם למיתון עמדות גזעניות וסטריאוטיפיות כלפי האוכלוסיה הערבית.
אנו החתומים מטה דורשים משרת החינוך לבטל את ההחלטה לאלתר ולהבטיח לימוד חובה של השפה הערבית כפי שהיה עד כה.

לחתימה:
http://indimage.org/zope/home/he/8/petition_he/

11 תגובות

 1. עדנה גור אריה

  חתמתי.
  כל הכבוד שהעלת זאת בבננות.
  עדנה

 2. חתמתי

 3. מיכה שמחון

  הי אליענה היקרה
  מזמן לא ביקרתי. אני קצת בחופשה מהבלוג. אין לי כוחות לכתוב.
  שמחתי לראות את העצומה בבלוג. רעיון מצוין. חתמתי כמובן.
  המדינה הזו עושה ומקפידה לעשות את כל הטעויות האפשריות. יולי תמיר לצערי מתגלה יותר ויותר כחסרת חוליות. חבל, הערכתי אותה בעבר. היא שגתה בבחירותיה גם בשביתת המורים וגם בשביתת המרצים ועכשיו עם לימודי הערבית. הייתי בטוח שיש לה יותר עמוד שדרה.

  • מיכל ברגמן

   לי היו תמיד מורים לא מוצלחים לערבית ולכן אני לא יודעת כלום לבושתי. אני כבר הולכת לחתום. לא יאמן לאיפה עוד תדרדר השרה הזאת את המערכת המדורדרת ממילא.

 4. חתמתי והעברתי הלאה

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לאליענה אלמוג