בננות - בלוגים / / פניה נרגשת ליעל ישראל ולכל מי שיש לו אולי תשובה בשבילי.
טיפ טיפה
 • אליענה אלמוג

  עובדת סוציאלית קלינית, מנחת קבוצות, מטפלת, מתרגמת, כותבת, מלמדת. שרה קצת אופרה, קוראת שירה, מתרגשת מספרי ילדים, רוצה לראות את השקיעה כל ערב, מגדלת כלב ושני חתולים. תל אביבית שגדלה בעיר הזו וקשורה אליה בעבותות של סנטימנטים. אוהבת את רחוב בן יהודה בסתיו, את חוף הים בחורף, את כל הרחובות הקטנים באביב. בכלל מאד אוהבת. אני שרה כשאני נוהגת, מזמזמת כשאני מבשלת, מהמהמת במקלחת ומדברת מתוך שינה.

פניה נרגשת ליעל ישראל ולכל מי שיש לו אולי תשובה בשבילי.

בקיץ האחרון התאהבתי בעוצמה שלא ידעתי שאני עוד מסוגלת אליה.
התאהבתי בדונלד ובלו וקווזי ועוד חבורה שלמה של חתולים שחיים בחצר שלי.
הם מוסיפים לי אור ורגש לחיים, והמון אהבה.
אני יודעת איך זה נשמע, אבל לא אכפת לי. הם יצורים מתוקים וחכמים ומצחיקים ואני נהנית מכל רגע איתם. 
אבל עכשיו הגיע החורף ואני מוצאת עצמי במצוקה די גדולה בגלל החרדה שלי אליהם כשהם שם בגשם ובקור בחוץ.
אני יודעת שגם זה נשמע קצת פסיכי, ואולי אני באמת קצת פסיכית, אבל מאז שאני ילדה סבלתי מהזדהות יתר עם כאב של אחרים. אולי בגלל זה הפכתי לעובדת סוציאלית, כי ככה אני יכולה לנסות לפחות להפחית מכאבם של חלק מהאנשים שאיתם אני עובדת.
אבל תמיד הכי הכאיב לי לראות סבל של חסרי ישע, בעיקר בעלי חיים.
ואת כל זה אני מספרת כי כבר שני לילות אני בקושי ישנה וחושבת כל הזמן על החמודים הקטנים האלה שבטח קר להם והם רטובים לגמרי, ואני באמת באמת דואגת להם
ולכן אני פונה אלייך- יעל ישראל, שאת מנוסה ממני בעסקי החתולים, ולכל אחד אחר שגם יודע- איך אפשר לעזור להם בחורף? להקל על סבלם? הם לא מוכנים להיכנס אלי הביתה ליותר מכמה דקות וכשהם נכנסים הם ספוגי מים, ואולי זה לא כל כך מציק להם כמו שנדמה לי? ואולי יש איזה חיסונים שכדאי לעשות להם בתחילת החורף כדי שלא יחלו?
אודה על כל תשובה. (ונא לא לצחוק עלי..)

9 תגובות

 1. יש איזה גגון בחצר? אפשר לסדר להם מתחת קופסה מרופדת בבדים ו/או עיתונים.
  שנים היו לי (אצל הוריי) חתולים שגרו בחצר, והיו להם כל מיני פינות בחורף, ולפעמים גם כשהצענו להם להיות בבית הם רצו לצאת, ככה שזה כנראה פחות נורא בשבילם ממה שנדמה.
  גם אני סובלת מהזדהות יתר עם סבלם של אחרים ובגלל זה לא נהייתי עובדת סוציאלית :). כי קשה לי לעמוד בזה כשאני לא מצליחה לעזור מספיק… כל הכבוד לך.

 2. גם אפשר לסדר איזו סלסלה קטנה ושמיכה וגם לדאוג שהם יאכלו הרבה. בחורף, הם צריכים יותר מזון בשביל להתחמם. חיסונים יש, אבל זה חיסון סטנדרטי שיש לעשות כל שנה.
  בנוסף, יש עמותה שמסרסת ומעקרת חתולי רחוב. מאוד מומלץ. ככה יש פחות יללות ופחות חתולי רחוב שחיים ככה ברחובות.
  ואני מאוד מעריכה את הדאגה שלך!

 3. יקרה שלי, מאז שגיליתי את חתולי הרחוב לפני 9 שנים, אני מתלבטת בבעיה הזו בדיוק כמוך, ומדי חורף זוסלת רגשות אשם איומים כי אין לה ממש פתרון.

  אני גרה בבתי משותף בו רוב הדיירים שונאים חתולים, ואם אני שמה קרטון בחניה עם שמיכת צמר, הם מסלקים אותו מיידית. אם במקרה את גרה בבית משותף סובלני או בבית פרטי. יש אפשרות להכין קרטונים שיהיו מתחת לחניה מקורה או האזור מקורה בבנין, לשים להם שם שמיכת צמר, וזה יכול לעזור.

  מעבר לכך, אין מה לעשות. זה קורע אותי כל חורף. כל חתולאי הארץ מתלבטים בזה כל חורף. גם אין חיסונים שאפשר לעשות, במיוחד לזה.

  וזה כן קשה להם, במיוחד קצרי הפרווה. אח החתולות בחצר, שיש לה פרווה מאוד קצרה, בכתה לי מרות ביום שני שהתחילו הגשמים. ואין מה לעשות, זה מה שהכי הורג. אוי, אני יכולה למות פה מכתיבה על זה.

  אלה בעלי הפרווה הארוכה, ואצלי למטה יש כמה כאלה, שורדים הרבה יותר טוב. כמה מהם קופצים לקומות הראשונות, לעדני מרפסות מטבח של דיירים, וישנים על המזגנים, שהם כנראה חמים בחורף כי מפעילים אותם לחימום. וככה גם יש להם מקור חום וגם קצת מוגנים מהגשם.

  אז אז את גרה בבית פרטי צמוד קרקע, או שאם הדיירים בבניין אוהבי חתולים, יש לך אפשרות להכין בתים כאלה.

  וגם אני סובלת מרגישות יתר לעולם, וגם אני כמו לי לא נעשיתי עובדת סוציאלית בדיוק בגלל זה.

  סתם דוגמה לרגישות יתר הזו: לאחרונה הלכתי לבית של אימי שאחי משפץ עכשיו, וראיתי שם עובד סיני שהוא הביא. מיד בא לי למות. אז לפעמים אני מתחפרת בעצמי כי לא מסוגלת לראות את הכאב והעוולה, וגם בגלל שאני מרגישה תמיד חסרת אונים נגד עוולות.

  לא יודעת איך אנשים כמונו בכלל שורדים בעולם.

  • ומה שבטוח, שמילארדי אנשים וחיות בעולם סובלים יותר מאיתנו. אנחנו רק סןבלים מרגשות האשם.

   ובדיוק עכשיו חתמתי על עצומה על רצח כלבים וחתוןלים שמתרחש בפורקו ריקו.

   עובדי העירייה באו לבתים והחרימו כלבים וחתולים לא מעוקרים, לנגד סצינות קורעות לב שילדים נאלצו להיפםרד ככה מהחיות שלהם, רק מפני שאנשים אלה לא סרסו את החיות על חשבונםןץ

   אז העירייה באה, החרימה, והרגה את כך בעלי החיים האלה!!!!!!!!

 4. עדנה גור אריה

  אני גרה בבית משותף. יש אנשים שמוכנים שיהיו חתולים שיסתובבו בסביבה ויש כאלה שלא. אצלנו יש כניסה לחדר המדרגות. יש מקום שאין בו חלון זכוכית כך שהם נכנסים ובמהירות רבה הם מגיעים למקלט המשותף. כל זמן שהם שקטים אפשר לשים להם שם מספר כריות או שמיכה והם מתקבצים וישנים שם. לכן הפתרון הוא להשאיר אפשרות כניסה לחדר המדרגות ולמקלט.
  כמובן כדאי לדאוג לעיקור החתולות שבעונה זו בייחום הן מוציאות קולות שגם אוהבי חתלוים כמוני מתקשים לישון עם היללות. בהצלחה!

 5. יש לנו חתול בן 7 שחי חצי בחצר/חנייה וחצרות השכנים וחצי בבית. בלילות לרוב הוא בבית אבל הרבה פעמים מתעקש לצאת גם בחורף וגם בלילה. ככה הוא מרגיש חופשי ומאושר. לפעמים הוא מגיע עם פרווה יבשה כי יש לו מקומות מסתור. שמנו מלונה קטנה והוא בכלל לא אוהב אותה, אבל כנראה מסתתר אצל שכנה שלי שיש לה מחסה יותר מאשר אצלנו. חוץ מזה לדעתי הפרווה מאוד סמיכה וכנראה שהם לא חשים קור כמונו…. היום באמצע הגשם מצאנו אותו וכמה חתולים חברים עם עכשבר קטן, עשו מסיבת עכבירחם ולא הזיז להם מהגשם…

 6. תודה רבה לכולכן.
  הלילה שניים מהחתולים הסכימו לבלות את הלילה אצלנו בסלון על הספה וזה שימח את ליבי מאד.
  רק דונלד הג"ינג"י שאליו אני קשורה יותר מאשר לכולם מגיח מפעם לפעם רטוב עד לשד עצמותיו, בולע קצת ויסקאס והולך לדרכו..

  • הם מסורסים? כי אולי בגלל זה דונלד לא נשאר. הולך לחפש לו…

   אם את נותנת להם לישון אצלך, אז בטוח שבימים היותר קרים שעוד יבואו, הם ייכנסו. זה הפתרון הכי טוב, שיעיל רק למי שגר בצמוד קרקע, ושאין לו חתולים בבית. אם הייתי מעלה אלי את ז"ק, התינוקת, הסבתיקה, המשוגעת ויתר חתולות החצר המופלאות, אז עבדה ומוטל שלי היו עושיםן מהן כבד קצוץ.

   • דונלד לא מסורס, והאמת היא שיש לו אשכים בגודל שכמותו לא ראיתי עד כה, אבל זה יטופל בהקדם.
    מוזר, יש לנו שני חתולים בתוך הבית והם מקבלים את פני האורחים מבחוץ די בשתיקה ובהבנה..

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לאליענה אלמוג