בננות - בלוגים / / שدَفنا شحوري،/ الرقم القومي
גולדפיש
 • דפנה שחורי

  נולדה בתל אביב 1968 אם לשתי בנות. פרסמה עד כה שלושה ספרי שירה. בימים אלה רואה אור ספר שירים חדש גולדפיש' בהוצאת כרמל-עמדה(שרבים מתוכו פורסמו בגיליונות "שבו" האחרונים.) השירים הראשונים התפרסמו בכתב העת 'עכשיו' שבעריכת פרופ' גבריאל מוקד, וכן הספר הראשון "סאם ישכיב אותי לישון'' הופיע אף הוא בהוצאת 'עכשיו'.  מפרסמת שירים בכתבי עת ובעיתונות. כותבת ביקורות ספרות בעיתון ישראל היום, ווכן בעלת טור שירה ב'ישראל היום' ). עורכת ספרים. רשימות רבות אפשר לקרוא בארכיון אתר נרג-מעריב. זכתה (פעמיים) בפרס קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות. חלק מן השירים תורגמו לאנגלית.

שدَفنا شحوري،/ الرقم القومي

 

ראית את זה?  שאל אותי צ'יקי בשבת בבוקר במייל , מצרף  קישור של שירים שלי שתורגמו לערבית

http://hkzathdthcohen.blogspot.com/2009/11/blog-post.html

 

7 תגובות

 1. מירי פליישר

  ל دفنا شحوري
  ברכות!

 2. סיגל בן יאיר

  מברוכ 🙂

 3. מברוקי!!!

 4. גיורא פישר

  יופי!
  השירה כגשר על פני מים סוערים.

 5. איזה יופי! ברכות ! מה הם השירים שתורגמו אולי תציגי בפנינו בבלוגך, דפנה יקרה, שיר שיר ותרגומו מה דעתך?ואכן
  האמנות היא גשר, נשמת האדם היא גשר חוצה עמים, דתות, גבולות ומינים
  יופי!

 6. דפנה שחורי/ביקורת על הרביניסט האחרון

  בשם אללה הרחמן והרחום ובשם כל המשוררים הסופיים הגדולים, השיר מספר הלאומי (תעודת זהות) שהופיע בוואינט, מתורגם טוב לפי המסורת העבאסית הקדומה. המשורר שתירגם שרואה עצמו בן בנו של נגיב מחפוז אל מסרי הגדול, תרגם יפה והקפיד לתת מלוא משמעות על פני דיוק אטומיסטי של המלה הבודדה. וזו מסורת גדולה בספרות האיסלאם הקדומה וגם בספרות מצרית של שנות החמישים שבהן היתה מהפיכת הקצינים הנאצריסטית.
  דפנה בינת אל יהוד(ה), רתמוס של שירים שלך מתגלה כאורגני וטבעי לדאאר א-סלאם, המרחב האיסלאמי הגדול, שאתם האל יהוד קוראים לו מדיטרנה. תמשיכי לכתוב בשם אללה הרחום והקדוש ורק אם אפשר יותר צנוע בנתי, לא כל הזמן עניינים של סקס מה שאצלכם האל יהוד קוראים תשמיש מיטה.
  דאוד אבן מוסה
  דרום לבנון

  • מוזר ביותר. האם הצלחת לגלות עוד על הבלוג הזה? פתחתי את הקישור ולא הבנתי כלום כמובן. את בחברה טובה שם כמובן, אבל ממש עוררת את סקרנותי לדעת מה באמת כתוב שם על כל אחד מהסופרים והמשוררים… מכל מקום, זה הד מעניין
   עדנה

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לדפנה שחורי