בננות - בלוגים / / לקרוא למרות הערפל
כולנו דיסלקטים מול טקסט החיים
 • עקיבא קונונוביץ

  שמי עקיבא קונונוביץ, נולדתי בבואנוס איירס, ארגנטינה, ב-1937. נשוי+4+3 נכדים. עליתי ארצה עם משפחתי ב1969, ישירות למדרשת שדה בוקר, שם לימדתי ספרות ולשון עברית בתיכון ובסמינר למורים עד 1977. בעל תואר מ.א. (בהצטיינות) בספרות השוואתית מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. משנת 1977 עד לפרישתי לגמלאות (2003) לימדתי ספרות ולשון עברית בבתי ספר על-יסודיים ובמכללת דוד ילין. אני תלת-לשוני:  זכיתי בפרס שמערקע קאטשרגינסי מטעם הקולטור קאנגרעס בבואנוס איירס, בשנת 1955, על שירים באידיש.  זכיתי בפרס "רוסאריו קאסטייאנוס",מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, בשנת 1976,(מאמר עיוני על שירתה של המשוררת המקסיקנית הנ"ל). כתבתי שירים בספרדית ותרגמתי. ערכתי אנתולוגיה של שירי נתן יונתן בשפה הספרדית (מקור מול תרגום)  APOSTAR AL TIEMPO, בהוצאת ויזור, מדריד, 2008.  אני ממשפחה של דוברי עברית. אבי ז"ל הכריח אותי ללמוד עברית מגיל 7. אני כותב שירים בעברית משנת 1961, כשערכתי את כתבי העת העבריים "צהר" ו"רימון" (אפשר לעיין בהם בספרייה הלאומית, בירושלים). כתבי עת אלה נמכרו בתחנת המטרו בבואנוס איירס. היו להם כ-2000 מנויים ומומנו  גם על ידי מודעות בעברית מטעם בתי עסק של יהודים. בארץ פרסמתי (בשנת 1974) את הספר "דקדוק ללא פיהוק" (הנחלת הדקדוק בעזרת הומור) בהוצאת סמינר שדה בוקר (בהמלצת משרד החינוך). פורסמו שירים ומאמרים ב"על המשמר", "ידיעות אחרונות", "מאזניים","מבוע", "מקור ראשון", "במכללה", "עלון למורה לספרות" ועוד. הוצאתי לאור 2 ספרי שירה: 1.      "הקול והקולר", ספריית פועלים, 1992 (בעריכת נתן יונתן). זכה בפרס "פרננדו חנו", מטעם קהילת מקסיקו. 2.      "הקולר והקול", הוצאת כרמל, 2004. 3.   "האדם דיסלקטי", בשלבי הוצאה לאור. אני נמנה עם הועד המנהל של בית הסופר בירושלים.      

לקרוא למרות הערפל

 

 

 

 

18 תגובות

 1. ברכות, עקיבא.
  מקווה להגיע.

 2. מזל טוב ובהצלחה, עקיבא.

 3. מזל טוב ובהצלחה, עקיבא היקר

 4. אהוד פדרמן

  חג ספר שמח, עקיבא

 5. מזל טוב ובהצלחה רבה!

 6. סן פרנסיסקו על המים

  המון בהצלחה בערב. לצערי, בשל הריחוק הגיאוגרפי אאלץ להחמיץ (אלא אם תשלח לי כרטיס טיסה הלוך ושוב).
  נזכרתי שקריאה בערפל היא הדרך היחידה של אוניות להימנע מהתנגשות: אולי גם אנחנו צריכים לצפור בעלטה כדי לא לפגוע באנשים סביבנו.

  נ.ב. פרופסורים אינם אנשי צבא ולכן הם לעולם לא ב"דימוס" אלא "אמריטוס". אבל אולי זו רגישות מיותרת שלי לעניין.

  • עקיבא קונונוביץ

   ארז, אם אזכה בפיס אשלח בדחיפות כרטיס הלוך וחזור. אשמח להכיר אותך.
   באשר ל"בדימוס" ו"אמריטוס", נראה לי שאתה צודק. ראיתי שגם שופטים שפרשו מכונים במונח "בדימוס". שאלה יהיו צרותינו.והעיקר, תודה על איחוליך.

 7. גיורא פישר

  מאחל לך ערב מוצלח ומרגש. גיורא

 8. בהצלחה רבה עקיבא…זו התרגשות מבורכת.

 9. שיהיה בהצלחה !

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לעקיבא קונונוביץ