בננות - בלוגים / / בואו לצעוד ביחד ביום שישי הקרוב ב-7.12 נפגשים בשעה 10:30 בכיכר הבימה בת"א
חני שטרנברג
  • חני שטרנברג

    ילידת חיפה. כותבת שירה ופרוזה ואמנית רב תחומית. בוגרת האקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין בירושליים. נשואה ואם לשלושה. מתגוררת בזכרון יעקב. ספרים:   שירי מעבר – שירה – ספריית פועלים, 1999 עונות – פרוזה – ספריית פועלים, 2000 עכשיו הזמן לומר אמת - שירה - הוצאת גוונים, 2009 תערוכות:   תערוכות יחיד –   במקום ספר – תיאטרון הידית, פרדס חנה, 2007 סיפורים במגירה – גלרייה לאמנות קיבוץ גן שמואל, 2008 שירת הבית - מוזיאון העלייה הראשונה, זכרון יעקב, 2009 בדרך להוצאת הספרים - קרון הספרים, טבעון, 2010 מחסן פואם - וידאו ארט בכנס השוק השני בעין השופט, 2011  קבוצתיות –   סדק סדק תרדוף – גלרייה לאמנות קיבוץ גן שמואל, 2005 ארץ חמדה – בית האמנים, בית שאגאל, חיפה, 2005 אמאל''ה – יום האישה הבינלאומי, עמותת אמני נתניה, 2006 כסאות – גלריה לאמנות קיבוץ גן שמואל, 2007 יד ביד – פסטיבל החג של החגים, חיפה, 2007   מופעים:   שירים נעים שירים – מופע מחול - פסטיבל עכו, 1983 מתחת לחול – מופע מחול - - פסטיבל עכו, 1985 מופע שירים במסגרת התערוכה "במקום ספר" בתיאטרון הידית, 2007. מיצג באירוע הפתיחה של התערוכה "סיפורים במגירה" בגלרייה לאמנות בגן שמואל.2008 מפרסמת גם באתר "רשימות" – "יוצאת לאור" http://hanist.wordpress.com/  

בואו לצעוד ביחד ביום שישי הקרוב ב-7.12 נפגשים בשעה 10:30 בכיכר הבימה בת"א

מזה זמן אני מכותבת של "שלום עכשיו". עד עכשיו נמנעתי מלהעלות בבלוג אי מיילים שאני מקבלת מהם על מיני אירועים ומצעדים, אבל הפעם, אני חשה, מדובר באמת בשעה קשה. אמנם משרד החוץ הנחה את השגרירים הנזופים לומר לנוזפיהם שתכנון השכונה החדשה במזרח ירושליים הוא מכורח הבחירות, אבל אין שום סיבה שאנחנו, אזרחי המדינה המתנגדים למהלך, לא נשמיע את קולנו כנגדו. להיפך: יש סיבה שנשמיע אותו כדי לומר שאנחנו לא מסכימים, ולא רק שאנחנו לא מסכימים, אלא שלפי הסבר משרד החוץ מתקיים כאן קמפיין בחירות על חשבון משלמי המיסים, וגם כנגד כך יש למחות. כלפי פנים הוסבר שמדובר ב"בטחוננו הלאומי", בעוד שמה שפוגע בבטחוננו הוא דווקא המהלך הזה המכרסם בלגיטימציה של ישראל בעולם המכורסמת ממילא. התפיסה של "עם לבדד ישכון" ו"לנצח נאכל חרב" היא תפיסה מסוכנת לבטחוננו

 

אז הנה האי מייל ככתבו וכלשונו

 

אחרי 4 שנים במהלכן הסיתו חברי קואליציה נגד ארגוני השמאל, בטענה (השקרית) כי הם מובילים לדה-לגיטימציה של ישראל בעולם, באו הימים האחרונים והוכיחו לכולנו כי היחידה שפוגעת במעמדה של ישראל בעולם, היחידה שמבודדת אותנו והיחידה שמביאה לדה-לגיטימציה בפועל היא אך ורק ממשלת ישראל!

ביום חמישי שעבר, 29/11/12, פנו הפלסטינים לאו"ם וביקשו מעמד של מדינה לא חברה. בקשתם התקבלה ברוב מוחץ.

לקראת ההצבעה, עשרות פעילי "שלום עכשיו" כבשו את הגשרים בת"א ובירושלים וקראו לראש הממשלה לתמוך במהלך ולהגיד כן למדינה פלסטינית.

בנוסף, שלום עכשיו פנתה לשרי החוץ וההסברה בניסיון למנוע את הנזק המדיני הצפוי מהתנגדותה של ישראל להצבעה באו"ם, והציעה קו הסברה אלטרנטיבי שיהפוך את ההצבעה להזדמנות ישראלית.

לצפייה באלבום התמונות המלא

לקריאת ערכת ההסברה 

**********

בעקבות ההליכה לאו"ם החליטה ממשלת ישראל לנקוט בצעדי "ענישה" כנגד הרשות הפלסטינית והודיעה על בניית 3000 יחידות דיור ב-E1

E1 היא תכנית בנייה להקמת התנחלות גדולה ממזרח לירושלים, בלב הגדה המערבית, הרחק מהקו הירוק ומחוץ לתחום השיפוט של ירושלים.

תכנית הבנייה ב-E1 נועדה לחסל את הסיכוי להגיע לפתרון של שתי מדינות לשני עמים, דבר המסכן את החזון הציוני ואת המשך קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

אם תכנית הבנייה ב-E1 תתממש, לא ניתן יהיה להגיע להסכם עם הפלסטינים כי לא יתאפשר רצף טריטוריאלי הגיוני בין הצפון והדרום של המדינה הפלסטינית, בין רמאללה ובין בית לחם.

E1 = מדינה אחת

ממשלת נתניהו מחסלת את החזון הציוני!

**********

בואו לצעוד עם "שלום עכשיו" במצעד זכויות האדם תחת הקריאה ביבי מבודד אותי!

ביום שישי הקרוב, 7.12, יתקיים מצעד זכויות האדם השנתי של האגודה לזכויות האזרח, ולאחריו קונצרט זכויות האדם הראשון מסוגו.

גם השנה, נצא לרחובות ונצעק- יש לנו זכות לחיות בשלום! יש לנו זכות לחיות במדינה שיוויונית, דמוקרטית ולא מבודדת!

נפגש בשעה 10:30 בכיכר הבימה בת"א כי עכשיו, יותר מתמיד, חשוב שנצעד כולנו יחד.

לפרטים נוספים לחצו כאן

**********

אנחנו זקוקים לעזרתכם כדי להמשיך ולפעול למען חזון 2 המדינות ושמירה על ישראל יהודית ודמוקרטית, תירמו לשלום עכשיו באינטרנט באמצעות תרומה מאובטחת

להצטרפות למגוון הפעילויות של "שלום עכשיו" צרו קשר עם מור: mor@peacenow.org.il

בברכה,

ענבל משען

 

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לחני שטרנברג