ירון אביטוב
 • ירון אביטוב

  ירון אביטוב. סופר, עורך ספרים ואנתולוגיות, מבקר ספרות, עיתונאי, תסריטאי ובמאי של סרטים תיעודיים, טייל ומדריך טיולים באמריקה הלטינית ובדרום אמריקה. יליד חיפה, התגורר בעבר בירושלים, בהמשך בתל-אביב ושוהה כעת בחו"ל. פרסם אחד-עשר ספרים: שני רומנים, נובלה אחת, חמישה קבצי סיפורים, שני ספרי תיעוד ומדריך טיולים. פרסים ספרותיים: פרס ארתור רופין למחקר במדעי החברה( 1993), פרס קרן ירושלים לספרות יפה (1994), פרס מענק מטעם קרן עמו"ס (1998), ופרס ראש הממשלה לספרות לשנת תשס"ה (2005)

אלוהים אחד

 

 

 בימים אלה רואה אור באמריקה הלטינית ספר חדש שערכתי: אנתולוגיה של ספרות עברית מודרנית, העוסקת בנושא האמונה היהודית. האנתולוגיה, "און סולו דיוס", היא להגדרת המו"ל, "פרדיסו", האנתולוגיה המקיפה ביותר של ספרות עברית שראתה אור עד כה בשפה הספרדית

באנתולוגיה, שתופץ ברחבי אמריקה הלטינית, בארה"ב בשפה הספרדית וכן בספרד, משתתפים 25 סופרים וסופרות ישראליים, מוותיקים ועד צעירים, מחילונים ועד דתיים, והיא כוללת 360 עמודים. האנתולוגיה, שסיפוריה תורגמו ברובם על-ידי תמרה רחסיק, ראתה אור בתמיכת ספונסרים פרטיים (אנשי העסקים אנדריי כץ, נתן יעקובי וערן חיון), וכן בסיוע שגרירות ישראל באקוודור והשגריר אייל סלע. על כריכת הספר מופיע צילום של סול בלו, הסופר היהודי-אמריקני וחתן פרס נובל, בחנות ספרים בניו-יורק, כשהוא מוקף במדפי ספרים.

להלן משתתפי האנתולוגיה "און סולו דיוס", לפי סדר ההשתתפות: אסתי ג. חיים, אילן שיינפלד, שפרה הורן, מירה מגן, יצחק אורפז, יצחק גורמזאנו-גורן, נאווה סמל, יהושע בר יוסף, יצחק בר יוסף, אהרון מגד, שהרה בלאו, אורציון ישי, עליזה הרט, רן יגיל, ניצה סלונים, יוסי וקסמן, יעל ישראל, אבשלום קווה, חנה טואג, מואיז בן הראש, לבנה מושון, יחזקאל רחמים, תנחום אבגר, ירון אביטוב וחנה בת-שחר

זוהי האנתולוגיה השנייה של ספרות עברית בשפה הספרדית, שאני עורך בתוך פחות משנתיים. האנתולוגיה הקודמת, "אל פואבלו דל ליברו", שראתה אור בהוצאת "ליברסה" בסיוע שגרירות ישראל בקיטו, משרד החוץ והמכון לתרגום, זכתה להצלחה ניכרת, נמכרה בתוך תקופה קצרה בכמה אלפי עותקים ונבחרה פעמיים כספר מומלץ לסלון המומלצים של יריד הספרים בגואדאלחארה מקסיקו, יריד הספרים הגדול באמריקה הלטינית. אנתולוגיה זו אף נלמדת בבתי-ספר תיכוניים במספר ארצות והוצגה גם בירידי ספרות נוספים בדרום אמריקה, בין השאר ביריד היוקרתי בסאו פאולו בברזיל. 

ספר נוסף שראה אור בשנת 2007 בשפה הספרדית, ושאותו ערכתי יחד עם המשורר חוליו פאסוס הוא "ירושלים של האנדים", שראה בינתיים אור בקיץ שעבר גם בעברית.
המעוניינים לרכוש את אחת משתי האנתולוגיות של ספרות עברית בשפה הספרדית, יכולים לפנות אליי לדואר אלקטרוני avitovy@yahoo.com

ואדאג לשלוח להם עותקים לישראל, או לכל מדינה אחרת.

   מחירי הספרים הם כדלקמן: 

און סולו דיוס – 20 דולר, מחיר קטלוגי (לא כולל דמי משלוח)

אל פואבלו דל ליברו – 6 דולר, מחיר קטלוגי (לא כולל דמי משלוח)

הרוכשים יותר משלושה עותקים יזכו להנחה על עלות כל עותק. דמי המשלוח ייקבעו בנפרד.

ראיון איתי באשר לספרים, ובעיקר "און סולו דיוס", מתפרסם איתי בבלוג של יעל ישראל באתר בננות.

 

 

 

 

10 תגובות

 1. כל הכבוד, ירון! האם ניתן לסרוק את הכריכות ולהעלות לפוסט?

 2. יעל ישראל

  למיקי,

  אני מעלה לירון את הבלוג כי הוא חי באקוודור ולא יכול לעשות את זה משם. והוא שלח לי תמונה בפי די אף, ואי אפשר להעלות את זה לבלוג. אפשר רק קובץ תמונה, ולכן לא העליתי.
  אבל תמונה מהאנתולוגיה הקודמת העליתי בעבר, אצלי ואצל ירון. יש בארכיונים של הבלוגם שלנו.

 3. בהצלחה!

 4. יוסי וקסמן

  ירון היקר,

  קיבלתי היום את עותקי הספר.

  איזה יופי, איזה יופי!

  הפקה נהדרת – רואים שהספר נעשה מתוך אהבה.

  קבל חיבוק וצ'פחה על הכתף, יוסי

 5. יפה מאוד! כילידת אורוגואי אני שמחה שתהייה שם עוד הכרות עם הספרות העברית.

 6. מגיע לירון יותר מכל הכבוד, כמישהו שקצת התלווה לקשיים שלו ולמאמצים האדירים שעשה כדי לפרסם את האנתולוגיות האלה, מגיע לו פרס ישראל רק על זה, בנוסף ליצירה הענפה שלו. זו פעילו ממדרגה ראשונה להפצת הספרות הישראלית בעולם, וזה נעשה בלי מיליונים ובלי מוסד גדול שעמד מאחוריו, וגם עד כמה שידוע לי הוא קיבל על זה פרוטות.

  תודה ירון

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לירון אביטוב