בננות - בלוגים / עקיבא קונונוביץ / השקת הספר "האדם דיסלקטי"
כולנו דיסלקטים מול טקסט החיים
 • עקיבא קונונוביץ

  שמי עקיבא קונונוביץ, נולדתי בבואנוס איירס, ארגנטינה, ב-1937. נשוי+4+3 נכדים. עליתי ארצה עם משפחתי ב1969, ישירות למדרשת שדה בוקר, שם לימדתי ספרות ולשון עברית בתיכון ובסמינר למורים עד 1977. בעל תואר מ.א. (בהצטיינות) בספרות השוואתית מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. משנת 1977 עד לפרישתי לגמלאות (2003) לימדתי ספרות ולשון עברית בבתי ספר על-יסודיים ובמכללת דוד ילין. אני תלת-לשוני:  זכיתי בפרס שמערקע קאטשרגינסי מטעם הקולטור קאנגרעס בבואנוס איירס, בשנת 1955, על שירים באידיש.  זכיתי בפרס "רוסאריו קאסטייאנוס",מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, בשנת 1976,(מאמר עיוני על שירתה של המשוררת המקסיקנית הנ"ל). כתבתי שירים בספרדית ותרגמתי. ערכתי אנתולוגיה של שירי נתן יונתן בשפה הספרדית (מקור מול תרגום)  APOSTAR AL TIEMPO, בהוצאת ויזור, מדריד, 2008.  אני ממשפחה של דוברי עברית. אבי ז"ל הכריח אותי ללמוד עברית מגיל 7. אני כותב שירים בעברית משנת 1961, כשערכתי את כתבי העת העבריים "צהר" ו"רימון" (אפשר לעיין בהם בספרייה הלאומית, בירושלים). כתבי עת אלה נמכרו בתחנת המטרו בבואנוס איירס. היו להם כ-2000 מנויים ומומנו  גם על ידי מודעות בעברית מטעם בתי עסק של יהודים. בארץ פרסמתי (בשנת 1974) את הספר "דקדוק ללא פיהוק" (הנחלת הדקדוק בעזרת הומור) בהוצאת סמינר שדה בוקר (בהמלצת משרד החינוך). פורסמו שירים ומאמרים ב"על המשמר", "ידיעות אחרונות", "מאזניים","מבוע", "מקור ראשון", "במכללה", "עלון למורה לספרות" ועוד. הוצאתי לאור 2 ספרי שירה: 1.      "הקול והקולר", ספריית פועלים, 1992 (בעריכת נתן יונתן). זכה בפרס "פרננדו חנו", מטעם קהילת מקסיקו. 2.      "הקולר והקול", הוצאת כרמל, 2004. 3.   "האדם דיסלקטי", בשלבי הוצאה לאור. אני נמנה עם הועד המנהל של בית הסופר בירושלים.      

השקת הספר "האדם דיסלקטי"

 

 

 

שלום לכם, 

לאחר ירחי לידה רבים מספור, הופיע ספר שירי "האדם דיסלקטי".
אתם מוזמנים לערב השקת הספר,
ביום חמישי 24 בדצמבר, בשעה 19:00, במרכז תרבות עמים בירושלים.

אתם מוזמנים לעיין בחלק מהשירים ואף להאזין להם, בקישור הבא:
www.bonfeel.net/akiva.htm

שהרי כולנו דיסלקטים מול טקסט החיים.
 
בברכה,
עקיבא

 

 

 

22 תגובות

 1. מירי פליישר

  כל הכבוד
  ואיזו עדת ממליצים מכובדת
  שיהיה בהצלחה!

 2. מזל טוב עקיבא יקר, בהצלחה עם "השקת" הספר [אני אלרגית למילה השקה שכן במקורה לעניות דעתי היא מתארת טקס נסיעת בכורה בספינה, אבל הוצאות הספרים שאמונות על שיבוש העברית כבר קעקעו אותה בלשונם של רבים וטובים.]
  שוב, שמחה על הטקס ומאחלת התקבלות חמה לשיריך.

  • עקיבא קונונוביץ

   רות, כאדם אופטימי אני מעדיף להבליט את השורש של השקה, נ.ש.ק, במובן של נשיקה, והקשת כוסיות לחיים, ונשמח שנינו, אצלך בימים האלה ואצלי בחודש הבא.

 3. בהצלחה עקיבא!

 4. לעקיבא, ברכות והצלחה ונחת עם ספרך החדש

  (לרות, בעיניי זאת דווקא מטאפורה יפה, ההשקה)

 5. אבוא… בדרך למיסה של חג המולד.

 6. לי עברון-ועקנין

  מזל טוב ובהצלחה!!!

 7. בהצלחה עקיבא היקר

 8. שיהיה בהצלחה, עקיבא. מגיע לך. והכריכה יפה מאוד.

 9. סן פרנסיסקו על המים

  מזל טוב ושאלה: לאן נעלמה ה' הידיעה בשם הספר (כלומר למה זה לא "הדיסלקטי")?

  • עקיבא קונונוביץ

   ארז,
   כוונתי היא ש"כולנו דיסלקטים מול טקסט החיים", והתוכן הזה קיים בצמד המלים "האדם דיסלקטי". לעומת זאת,"האדם הדיסלקטי" (שם של שיר מתוך "הקולר והקול", שמופיע בשער האחורי)רומז למישהו ספציפי.

 10. היי עקיבא
  מתרגשת איתך… הרגשה נפלאה לבוא למסיבה לכבוד ספר שלך
  שיהיה עוד הרבה
  להתראות טובה

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לעקיבא קונונוביץ