בננות - בלוגים / / אם אין אני לי, מי לי?וכשאני לעצמי, מה אני? ואם לא עכשיו, אימתי?
אביה בן דוד
 • אביה בן דוד

  אביה בן דוד, כותבת. פרסמה את ספר השירה ''אהבה, שטנה וסמים קלים'', את הנובלה ''עט, עפרון ורעל'' ואת ספר השירה ''לפתח חטאת רובץ'' (בהוצאת ''סיטרא אחרא). עובדת כעורכת 'את', מעריב

אם אין אני לי, מי לי?וכשאני לעצמי, מה אני? ואם לא עכשיו, אימתי?

 

1.זה עידן של קרירות חדשה. ובחצי דור הרנסנס. אם בעבר הקרוב נאלצו אנשים לעשות דבר אחד. ולדבוק בו. אז היום כל אחד צריך להחליף שלושה מקצועות בשנתיים. כך שנוצרות מוטאציות של כותבים/מעצבים/קולנוענים/עיתונאים/עובדי מפעל/ מוכרנים/ משווקים/  ואין לי תלונות כלפי אלו. הרי גם אני כזו. וגם הם בי. עידני ההתמקצעות הפכו חזרה לעידני ידע כללי. אני מחכה שייכתב ספר עזרה עצמית בנושא ואז העניין ייהפך רשמי. ואוכל לזלוג חזרה לאינציקלופדיה בה אני גרה. 

2. כמה תלונות בכל זאת יש לי כלפי העולם. אני קמה והקפה שלי אינו מוגש לי. במקום אני חייבת לפצל את האישיות שלי השכם בבוקר מאחת שאין לה כוח אלא לדשדש בחלוק ממיטה לכיסא לאחת אשר קמה וטורחת על דברים. כל זה עושה כביכול שתיים. אחת המכינה קפה ואחת המנסה להתעורר ושתיהן באותו גוף מקריינות אחת את השנייה. איפשהו בעולם הזה, מישהו כבר ער ויהיה מוכן עקרונית להכין לי אני רק צריכה למצוא אותו (למרות שעדיף בעיני שבתי קפה יעשו משלוחים אשר יוצמדו לשרותי חלוקת העיתון ) . בנתיים אני מגדלת את הילדות שלי מתוך תקווה שהן יכינו, עוד לפני שאזדקן.

3. הבהרה בנוגע לפעם הקודמת (הפוסט הקודם). כאשר אני מכנה מישהי משוררת בינונית אני מניחה מראש שמבינים שאני מתכוונת שאינה לטעמי. אינני פוסלת את האפשרות שאנשים אחרים חושבים שהיא נפלאה, אף איני פוסלת את האפשרות שאחשוב כך אני ברבות הימים ( נדיר אך קורה לעיתים ) וחשבתי לרגע שעם הפוסט הקודם פגעתי בנקודה מעט רגישה. זו היתה אפשרות אחת, לא סבירה. שפגעתי בנקודה רגישה כלומר. אפשרות סבירה יותר היא שקל נורא לעורר כאן פרובוקציות. ולמרות שאני בעד הייתי מעוניינת בלעורר כאלו ענייניות יותר. שיתייחסו  למה שאני כתבתי כלומר. נגיד ואני לובשת שמלה ארוכה ושחורה, ומישהו בא ואומר לי שהחולצה שלי מכוערת נורא לא איעלב, רק אחשוב שהוא אידיוט. אז אנא גם את העלבונות שלכם כוונו היטב.

וכמובן אוהבת ( ובברכת אני יודעת שלא כולן כאלו, ויש כאן נשים שהייתי לוקחת אותן הביתה בכל יום נתון בשבוע למשחק קלפים רעשני ) 

 

 

10 תגובות

 1. rock & roll

 2. חגית גרוסמן

  אביה היקרה אני בטוחה שיש רבבות של גברים חטובי חזהד, חריפי שכל ובעלי בלוריות מתנפנפות אשר היו מאושרים לחלוטין להכין לך קפה לעסות את רגלייך ותוך כדי לחזור שוב ושוב על האמת שאת אישה יפה באופן יוצא דופן. פקחי את עינייך. הם כאן.

 3. חגית גרוסמן

  הם כבר נולדו.

 4. חגית גרוסמן

  במחשבה שניה, עזבי את הגברים הזמיני קפה מבחוץ והתמסרי לכתיבה. את עושה את זה מצויין.

 5. גם אני כדורית דם קטנה בעולם

 6. אביה, התגעגעתי!

 7. אביה, אביה

  לא הייתי כאן מזמן וגם את לא….

  תמיד נהנית לקרוא אותך.

  וכמו שחגית כתבה לך…. או או … כמה גברים היו רוצים להכין לבחורה כמוך קפה…

  את בחורה מדהימה , נועזת, כותבת כל כך נפלא, יפהפיה וחכמה.

  שיהיה יום נפלא

 8. טובה גרטנר

  היי אביה
  ישירות זה דבר נפלא… חוצב בסלע
  ציניות זה נפלא
  וכניראה שאת מקסימה
  להתראות טובה

 9. סוכן מלכות

  וואו קווול
  את יודעת לרקוד על עמוד בחוטיני
  ונעליים עם עקב גבוהה ודק?

© כל הזכויות שמורות לאביה בן דוד