בננות - בלוגים / / מוות ומיסים
אביה בן דוד
 • אביה בן דוד

  אביה בן דוד, כותבת. פרסמה את ספר השירה ''אהבה, שטנה וסמים קלים'', את הנובלה ''עט, עפרון ורעל'' ואת ספר השירה ''לפתח חטאת רובץ'' (בהוצאת ''סיטרא אחרא). עובדת כעורכת 'את', מעריב

מוות ומיסים

הם יהרגו את כולנו. הם יהרגו אותי. הם מתחלפים. אני מלאך המוות. אני המוות. אני מתתי פעמים רבות. אמשיך למות. לא קמתי לתחייה מעולם. קל לבלבל בין הבוקר לתחייה מחדש כמו שקל לבלבל שינה ומוות אך אלו שונים. מעולם לא קמתי לתחייה.
אומרים שאין ערך לחיי אדם. נגיד ואני רוצה להרוג מישהו. אני יכולה למצוא מישהו שיהרוג אותו תמורת סכום. הסכום יכלול ודאי את מידת הקושי להרוג את אותו בן או בת אדם פלוס המידה בה יחפשו את הרוצח לאחר המעשה ( אם מדובר בדמות ציבורית ודאי הלחץ לאתר את הרוצח יהיה גדול יותר). המחיר לפיכך יכלול גורמים הקשורים לעבודה ביחד עם זה שעצם הרצח יוריד את ערך חיי הרוצח. אלו יהיו צמודים להתנהלות הכלכלה המקומיים והגלובליים. לא כל בני האדם שווים. במקום הפגנות הזדהות אני מציעה מוות. נגיד ואנחנו הורגים שלושים ביום אז הם צריכים גם. אלא אם להם יש יותר הם ואז על המספרים להיות אחרים. אומרים שאנו במלחמה בעזה. אישית אני לא במלחמה בעזה . אני מארגנת את הילדות לאחר שהן חזרו. מביטה בציור שהגדולה שבהן ציירה וחושבת שאולי הגיע הזמן שהיא תסתפר.
אני לא כתבתי כאן זמן רב. זה בגלל שמתתי. היו לי גם רומנים קצרים אך בעיקר ניסיתי לדאוג שאיברי פרוסים בצורה נוחה וגם נאה. מידי פעם נתקפתי חרדה שמע מי מהם זוממים נגדי. ומידי פעם פחדתי שאולי מישהו או משהו ירצו להיכנס בעד הדלת וידרשו את תשומת ליבי. הריכוז שלי אינו מהמשובחים ולכן הוא יקר.
אם נגיד הם זה ערבים ואז יש באמת הרבה אז יכולנו להתקיף כל מקום בו יש ערבים משום שהם מתקיפים אותנו. ללכת על ריכוזים גדולים. הכוחות בעזה השתלטו על תחנות הרדיו והטלוויזיה. הם ישדרו להם שידורים חוזרים של סיינפלד. אם היהודים היו עושים גם את זה וגם את 'חברים' אז הייתי מסתירה את זהות דתי. כאשר פלאפון מצלצל ליד מכשיר חשמלי הוא עושה רעש כמו פרסות סוסים. אומרים שיש אהבה בעולם . אני אומרת "בלה בלה בלה"
אני חושבת שדרך מחאה מעניין יכול להיות לא לשלם מיסים. מיסים מממנים מספר פעולות רב אותו בהן אינני חפצה. דמוקרטיה מתנגשת שם עם קפיטליזם. יוצא שאני משלמת עבור מלחמה שאני לא מעוניינת בה. קפיטליזם מסמל את חופש הבחירה. אני רוצה נאמר שמלה שחורה ומקבלת במקום בובת הלו קיטי ששרה שירי לכת.
אנשים מתים. אני מתתי. אין זה אומר שהכל מחזורי. חשבתי לצטט את ויטגנשטיין ומרקס אך אני מעדיפה שתקראו אותם לבד.

7 תגובות

 1. טקסט מעניין ומיוחד

 2. ברוכה השבה. אהבתי את הציטוט הבא:
  אך בעיקר ניסיתי לדאוג שאיברי פרוסים בצורה נוחה וגם נאה. מידי פעם נתקפתי חרדה שמע מי מהם זוממים נגדי.

  אף אחד לא זומם נגדך, אוהבים אותך.
  רני.

 3. ויש כאלה שמבינים את המוות ומבינים את התחיה.
  עזה כמוות אהבה.

 4. הספר שלך "אהבה שטנה וסמים קלים" נחת ליידי באחה"צ רגילים לגמרי לפני כמה שנים, קרץ לו בין מדפים בחנות שלפי זכרוני הכילה הכל מהכל.

  אז אחרי שהצלחת להעביר לי הרבה שעות של שמירות מדבריות בצבא . פתאום אחרי שנתיים שוב פתחתי בו.

  את מאד מעניינת, אני מלאת הערכה לדקויות בכתיבה שלך.
  המון תודה על חומר למחשבה שחוזר ופוגש אותי בתקופות שונות בחיי.

 5. וכעת? קמת לתחיה?
  גם אני מתתי , אין מחזורי ואין ציוד החייאה

 6. 'מביטה בציור שהגדולה שבהן ציירה וחושבת שאולי הגיע הזמן שהיא תסתפר'

  אני אוהבת את הטקסט הבלוקי הזה.
  מומלץ אצלי בפרוזה
  http://hamimlatsim.blogspot.com/2010/12/2912-2312.html

  אסתי כ.

© כל הזכויות שמורות לאביה בן דוד