אביה בן דוד
  • אביה בן דוד

    אביה בן דוד, כותבת. פרסמה את ספר השירה ''אהבה, שטנה וסמים קלים'', את הנובלה ''עט, עפרון ורעל'' ואת ספר השירה ''לפתח חטאת רובץ'' (בהוצאת ''סיטרא אחרא). עובדת כעורכת 'את', מעריב

הפעם

אין לי יותר שירים . כלומר אין לי כרגע שירים בהם הייתי מעוניינת לשתף. בתור אסטטיקנית אינני מחפשת שלמות , כלומר שירים שימלאו את המרווח . ויש חיץ ביני ובין התגובה שלי אליהם ואז הדרך בה הם חוזרים אלי . הענות אליהם . אינני רוצה לשתף היום אלא בכך שהכיור מלא כלים ושאני צריכה ללכת לאסוף את הילדות . החתולים עושים כל העולה ברוחם ברחבי הבית . הספרייה עוד לא מסודרת מאז שעברתי לכאן . ערמות ספרים לפעמים גולשות , בעיקר כאשר חתול משתמש בהם כממקפצה כדי להגיע למשטח הבא . הוצאתי את המראה מהחדר כי הם אהבו בשעות הלילה להביט על עצמם בתורות ולהפיל את הפריטים הקטנים על השידה . 
אינני רוצה להגיד ששקט .רק לומר שאני אסטטיקנית משונה . אסטטיקה כמבוא לכך שדברים צריים להעשות בדרך מסוימת .
 ההתערבות וההוקרה למעשי יצורים אחרים החיים איתי בבית , הם יעידו שמה שדברים יעשו בדרכם יישאר כפי שנעשה . לא אגע בדבר . במקום אזוז מעט , בהקפדה ואקח את אחד החתולים שבהתקף אסטמה לוטרינר . שיר לא ייצא מזה . 
הקיר בחדר ייתקלף בשקט בחדר שינה . ערמות יצטברו ויזוזו והכל יישאר במין שלמות מחרידה לפרקים . הסכמה בין האלמנטים החיים והחפצים בבית . אוסמוזה , פיעפוע . רטט הייתי אומרת לולי  היו מרטשים את המילה .
 
בחוץ העולם שונה רק במעט . כך לפחות היום . מיד אתארגן .מיד אצא .

2 תגובות

  1. שיר או לא שיר – מאוד אסתטי יצא הבלגאן הביתי שלך. יש לו חיים משל עצמו.

  2. חייבת לומר אביה שאת נראית לי בחורה מדליקה לגמרי אבל השירים בדרך כלל לא לטעמי.אבל הטקסט הזה ממש כן. ואני חושבת שבעריכה קלה הוא פשוט שיר מצוין!

© כל הזכויות שמורות לאביה בן דוד