בננות - בלוגים / / עליך לא הייתי מאמינה, כנרת רובינשטיין, קובץ סיפורים חדש בהוצאת עמדה/כרמל
רן יגיל

עליך לא הייתי מאמינה, כנרת רובינשטיין, קובץ סיפורים חדש בהוצאת עמדה/כרמל

עליך לא הייתי מאמינה, כנרת רובינשטיין, קובץ סיפורים חדש בהוצאת עמדה/כרמל

 

"התהלכתי בתחושה שחיינו המשותפים מוגנים מפִּרצֵי רוחות רעות, כאילו במאמץ רב פענחנו קוד מוצפן של זוגות שהחליטו להישאר ביחד אחרי הכול, ולהמשיך לנהל עסק משותף שכמו מפעל יעיל עבד ללא הפסקה ופלט מארובותיו עשן של עמל יגע."

 

הסיפורים בקובץ "עליך לא הייתי מאמינה" נסבים על אירועים בלתי צפויים שמשבשים את גורלם של גיבוריו. הניסיון לנהל חיים כתיקונם נכשל וסיכה חדה פוקעת את המעטפת הדקה והשברירית ומותירה אותם נבוכים ומהססים לנוכח שצף החיים שמוטח בפניהם ומערער כל מה שנדמה קרוב ומוכר.

 

פנסיונר מתנדב למשטרה בעקבות שורת פריצות לדירות בשכונת מגוריו ומתאהב באופן כפייתי בבחורה שצעירה ממנו בארבעים שנה. הוא ממתין לה כל ערב בשובה מעבודתה ועוקב אחריה עד שהיא מחליטה לשים לכך קץ. מתבגר נגרר בעקבות חברו למעשה נקמה ונדליסטי במורתו ולאחר שהוא נתפס על חם, חברותם עומדת למבחן. תאונת דרכים מצליבה את דרכיהם של עובד הייטק צעיר ושאפתני ושל אישה כבולה בחרדות ומסובבת את גלגל המזל של עתידם. צעירה נקלעת באקראי למערכת יחסים סבוכה עם גבר נשוי ומאיימת למוטט את שגרתו.

 

הדמויות של רובינשטיין נאבקות, מפרפרות, ולעיתים אין להן ברירה אלא להיכנע לסחף מפני שהן אינן שלמות יותר מהקוראים אלא משקפות את היכולת האנושית כהווייתה. רובינשטיין מאירה בכתיבתה המדויקת רגעי יום יום ומצליחה להפיח בהם משמעויות חדשות.

 

הגר ינאי, עורכת הספר

 

"כנרת רובינשטיין אוחזת בפורמט הסיפור הקצר במיומנות נדירה בישראל ומציגה לקורא פלחים מפתיעים ממציאות מוכרת מוגשים בידי כותבת בעלת עמדה אמנותית מגובשת." (תלמה אדמון, מעריב  2016).

 

כנרת רובינשטיין היא סופרת, עורכת, מורה לכתיבה יוצרת ומבקרת ספרים. מחברת של הרומנים "תיבת נוח" ו"העובר והשב" ושל קובץ הסיפורים "חבלי הלידה של הירח."

 

 

על העטיפה: האמן ג'יימי פול סקאנלון (jps)
עיצוב ועיבוד עטיפה: יגאל ארקין

 

"עליך לא הייתי מאמינה", כנרת רובינשטיין, עורכת: הגר ינאי, הוצאת עמדה, 74 שקלים, 192 עמודים

את הספר ניתן לרכוש בשלב זה בחנויות הספרים, דרך הוצאת עמדה, או באתר הסופרת

 

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לרן יגיל