בננות - בלוגים / / ארץ הפלאות מצויה בחצר האחורית של חיינו וביתנו – וגם בבלוג חדש ומרתק
שלא על מנת להיפרד
 • ענת לויט

  ילידת תל אביב, 4 באוקטובר 1958. דור שני לילידי העיר העברית הראשונה. אביה היה מכונאי וסוחר מכוניות ואמה עקרת בית. מסלול לימודיה: גן "בת שבע", גן עירוני, בית הספר "לדוגמא" ע"ש הנרייטה סאלד, "תיכון חדש", תואר ראשון בספרות עברית ובפילוסופיה ולימודי תואר שני בספרות כללית באוניברסיטת תל אביב. בתקופת שירותה הצבאי בחיל הקשר החלה לפרסם שירים, סיפורים וביקורות ב"עתון 77". לאחר מכן פרסמה מיצירותיה ורשימות ביקורת בכל מוספי הספרות של העיתונות היומית. ספרה הראשון "דקירות" (שירה ופרוזה), שראה אור ב-1983, זיכה אותה בפרס ורטהיים מטעם אוניברסיטת בר אילן. על הביקורות שפרסמה זכתה ב-1987 בפרס ברנשטיין. ב-1987 נישאה ליובל שם אור. שבע שנים לאחר מכן התגרשה, ומאז היא מגדלת את שתי בנותיה (תמר ודנה) וחמישה חתולים במרכז תל אביב. בין גיל עשרים לשלושים וחמש עבדה כעורכת לשונית בעיתונים "הארץ", "דבר" ו-"חדשות", וכן כתחקירנית בתוכנית הספרות "סוף ציטוט" ששודרה בשנות השמונים בערוץ הראשון, וכעיתונאית לענייני ספרות ב"מעריב" וב"ידיעות אחרונות". מאז מחצית שנות התשעים באה פרנסתה מעריכת ספרים עבור ההוצאות השונות. פרסמה עד כה עשרה ספרי שירה ופרוזה וזכתה בפרס ורטהיים לשירה, בפרס ברנשטיין לביקורת ובפרס ראש הממשלה

ארץ הפלאות מצויה בחצר האחורית של חיינו וביתנו – וגם בבלוג חדש ומרתק

לדורית שרפשטיין חברתי ולי יש אהבת חיים גדולה משותפת: חתולים!


האהבה, כידוע, פנים רבות לה ותמורותיה לא יסולאו בפז גם אם הן מוגשות על מגשים מוזרים ובלתי צפויים כדרכי האל בכבודו.


כשחתולי האהובים ערכו לעצמם טקס חניכה וקפצו-נשמטו כל אחד בתורו מגג הכביסה הצמוד למרפסתי – מגובה ארבע קומות – אל החצר, אצתי רצתי איתם לווטרינר שיקבע את רגלם השבורה.
כשחתולתה של דורית ערכה את אותו טקס חניכה –  היא פתחה לדורית שער אל עולם קסום, שאפילו עליסה לא שיערה את קיומו כעולם אפשרי לשפע של פלאות:


עולם החצרות האחוריות!


החתולה של דורית נעלמה, אבל בזכותה חונכת בימים אלה דורית שרפשטיין בלוג מרהיב ומרתק שבו נוכל כולנו להציץ אל מאחורי הפרגוד של חיינו; שהרי למי מאיתנו אין חצר אחורית, שברגיל איננו נותנים עליה את הדעת והעין?!


הבלוג של דורית שרפשטיין הוא מסע קסום –  ספרותי ותצלומי – אל ארץ ההשראות הבלתי צפויות, ארץ החצרות האחוריות, בתקווה כי אכן כדברי המשורר הדגול יהודה עמיחי "מאחורי כל זה מסתתר אושר גדול".

 (נ.ב. החצרות המצולמות בבלוג סמוכות לבית שר אוצרנו. אף הוא מוזמן בזאת להיכנס לבלוג הנפלא – אולי יזכה בהשראה הראויה לעשיית צדק פואטי אמיתי לחיינו בחול ובקודש).

http://backyardsblog.wordpress.com/2013/10/19/%D7%9E%D7%90%D7%97%D7%95%D7%A8%D7%99-%D7%9B%D7%9C-%D7%96%D7%94/

4 תגובות

 1. ענתי אהובה. קסם הכישוף , כישוף הקסם,יפיפה. הכתוב, התצלום, המיסתורין, לטפי בשמי את חתוליך המופלאים.נשיקות חיה אסתר

  • נתראה בקרוב, והפעם בלי החתולים. הם קיבלו פטור מלא מערבים ספרותיים – גם אם בטוח שיהיו מופלאים.

 2. אכן כך, ענת יקרה, מאחורי החצרןת האחוריות מסתתר אושר גדול.היטבת לתאר זאת

  עפרה

  • תודה, והאמת דורית שרפשטיין (שהיא בתו של אחד ממרצי הפילוסופיה הוותיקים בישראל – בן עמי שרפשטיין) היטיבה ממני לתאר את החצרות האחוריות ואף לצלם אותן! ואני תמיד בעד טובה תמונה אחת ממילים…

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לענת לויט