בננות - בלוגים / / על המחזה: צמחים מטפסים שיצא לאחרונה במהדורה אלקטרונית בהוצאת: בית אוצר ספרים אלקטרוניים.
גליה אבן-חן
  • גליה אבן-חן

    נולדתי באשדוד ואני חיה בתל-אביב. נשואה ואימא. 1992 : אשת העולם הקטן (שירה) 2009 : אישה מטורפת (שירה) 2014: למשתמט (סרט קצר) 2015: עובדות מהדמיון (רומן) 2016: נצח יחסי (שירה) 2017: רואים לו לכדור-הארץ (ארבעה סיפורים ונובלה) 2018:: "אין פטנט לאהבה" (סרט) 2020: "רואים לו לכדור הארץ" (סרט קצר) galiaeh@gmail.com  

על המחזה: צמחים מטפסים שיצא לאחרונה במהדורה אלקטרונית בהוצאת: בית אוצר ספרים אלקטרוניים.

 מאת: ארז מירנץ הי"ד.

עיבוד ובימוי: אלעד שרעבי.
2/3/16 ביום רביעי ב 20:30 בצוותא.
ההצגה עוסקת בשני צמחים קליניים המחוברים למכונות החייאה. נשאלת השאלה האם יצליחו לברוח מבית-החולים? ואם כן, אז איך?
שאלה יותר חשובה ששואל המחזה היא: מדוע לערוך מחקרים מדעיים הכוללים בין השאר מכות חשמל מכאיבות על אומללים הסובלים נואשות גם ללא המחקר המדעי?
כל השחקנים שיחקו היטב. החל באושר בית הלחמי ואיתי בלייברג ששחקו את הצמחים הקליניים וכלה בטל גינת ששחקה את האחות הראשית ונועה צפריר ששחקה את לוסיאנה אהובתו של אחד הצמחים המנסה לסייע בתהליך הבריחה. הפליא לשחק מכולם יואל ברמן ששיחק את ד"ר שאול בן-צור הרופא החוקר שלא מפסיק להרצות את רעיונותיו המדעיים לסמרטפון. ד"ר בן-צור הצליח להגעיל אותי עד בחילה, הן במישור האישי והן במישור המקצועי.
בתפאורה ציפיתי לראות שתי מיטות בית-חולים עליהן שוכבים הצמחים, אך להפתעתי הבמאי בחר דווקא להעמיד את הצמחים, מה שנכון יותר מבחינה תיאטרלית.
התפאורה והתלבושות של נתנאלה אווסלנד ודותן אלעד מינימליסטיות מאד. מכשירי ההנשמה מעוצבים מעניין ואת הצבע הלבן המוכר לנו מבתי-חולים תופסים גוונים שונים של אפור. כך החולצות של הצמחים הן בכחול אפרפר, עליהן מולבשים מעילי צלמים שחורים שבשל ריבוי הכיסים שלהם מאפשרים להתחבר למכונות ההחיאה. בגדי הדוקטור והאחיות בגווני האפור אף הם. הכוריאוגרפיה של דפנה הורנצ'יק נדרשת ונראה כי לנועה צפריר המשחקת את לוסיאנה יש ניסיון קודם בריקוד.
עד כמה שידוע לי במשרד החינוך סרבו להכניס את ההצגה לסל-תרבות מחשש שהתלמידים לא יבינו. האם הם פחדו ממה שהתלמידים לא יבינו או שמא ממה שהם כן יבינו?

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לגליה אבן-חן