בננות - בלוגים / יחזקאל רחמים / והמנצח/ת ב"תחרות המשפט הקצר" הוא/היא… (ההכרזה הרשמית והסופית)
הנמל
 • יחזקאל רחמים

  סופר

והמנצח/ת ב"תחרות המשפט הקצר" הוא/היא… (ההכרזה הרשמית והסופית)

 

תאריך הכרזת התוצאות ב"תחרות המשפט הקצר" נקבע ל-6 ביוני. כמו ב"מסביב לעולם בשמונים יום", למרות הכיתוב בפוסט המורה על השעה הראשונה של ה-7 ביולי, התוצאות נשלחות מפריז (החיה לה ברגיל שעה מוקדם מישראל) ולכן מגיעות במועד ועל פי התקנון.
כפי שנאמר מראש, האתגר של הרכבת משפט עומד המורכב מעשרים ושתיים אותיות שונות זו מזו אינו קל. יחד עם זאת, נשלחו כמה משפטים מגובשים ומעניינים. וועדת השיפוט הפתוחה הצביעה בעיקר על שני משפטים אך לא הכריעה ביניהם בבירור. אי לכך, וועדת השיפוט הסגורה קיבלה לידיה האמונות את משימת ההכרעה. ולהלן התוצאות:

במקום הראשון: מר רונן אלטמן קידר על משפטו: "הכעצת יחזקאל נגבש סד מטורף?" 

למרות החתרנות, ולמרות הבעייתיות שבמשפט המכוון לשמו של אחד מהאנשים הפועלים בתחרות מאחורי הקלעים, מדובר במשפט מפתיע בגיבושו, ברלוונטיות שלו ובעיקר בהעדר כל תחושה של אילוץ (וזאת אף על פי שנכתב תחת אילוץ, או סד, אם להשתמש במילתו של רונן).

אבל, למרות החששות הכבדים בוועדת השיפוט הפתוחה, החתרנות לא תמיד מנצחת… או לא תמיד מנצחת לבדה. ולכן:

במקום הראשונה: הגברת שירה ארד על משפטה: "אלוהי! זכרת בגד קטן שחסם פצע?"

יושבת ראש חבר השופטים ראתה במשפט זה משפט "עמוק וחכם". לכך ניתן להוסיף את הקביעה לפיה מדובר במשפט רגיש ומפעיל, שאינו ניחן במידה רבה של אילוץ תחת ה"סד", אם לשוב ולהשתמש במילתו של רונן קידר. ועדת השיפוט אכן זכרה גם את המשפט הקטן שהצליח לנגן על מיתרי הרגש.   
   
 
חן חן לכל מחברי המשפטים, תודות לשופטים, לקוראים ולצופים. וכמובן, ברכות למנצחים.  
שלכם,
מערכת "הנמל"

 

* הנה הקישורים לרשימת המשפטים המשתתפים ולפוסט התחרות הרשמי:

http://blogs.bananot.co.il/showPost.php?itemID=5446&blogID=97

http://blogs.bananot.co.il/showPost.php?itemID=4997&blogID=97

8 תגובות

 1. כולי הערכה יחזקאל לנחישות של הרוכב האמיץ בדרכו היחידה. אני כבר הייתי נשברת.מנהלת הנמל ומערכת הנמל מקבלת בזה אות הערכה על נחישותה והתמדתה הבלתי נלאים עד כדי תמיהה.
  שלום פריז כאן רמת השרון

  • הי מירי, מקווה שהלך לך טוב באירוע שלך. אשר לתחרות הזו, לפני חודש התרגילים של שירה ארד הזכירו לי תרגיל שממש השתמשתי בו פעם – הרכבה של המשפטים כדי לנקות איכשהו את המחשבה לקראת כתיבה (אז שהיו לי רגשות רומנטיים ואפילו הירואיים-משהו כלפי הכתיבה) – אז פשוט העליתי את זה בפוסט והייתה היענות. זה בהחלט היה תיק קטן, אבל (1) צריך להתייחס למאמץ של אנשים עשיתי את זה עם איזו איכות של הומור ומשחקיות מבחינתי, וגם (2) אין מה לעשות – מילה זה מילה.

   • תודה יחזקאל היה נהדר בפתיחה.
    עכשיו אני הולכת להתייצב שם כל יום שישי עד סוף החודש{מילה זאת מילה) . אם תגיע לארץ ותמצא כוחות אתה מוזמן . ראה שעות פתיחה וכתובת בהודעתי על ימי שישי אלה בבלוג שלי.

 2. הו הו, תודה וחן חן למצביעים עבור המשפט שלי (מירי פליישר). ראיתי איזו שמרית אחת שהצביעה עבור המשפט השני שלי… תודה גם לך שמרית!

  ובכן, הקרב היה צמוד, אבל בסוף זכינו!
  מזל טוב לרונן אלטמן קידר. ועכשיו אני הולכת לחגוג את נצחוני (החלקי) עם כוס תה ועוגה. שבת שלום.

 3. I don"t believe this!
  Life is short!

 4. respect

 5. תודה למצביעים, למדרגים, לוועדת התחרות וכמובן ליחזקאל. ברכות ומזל"טים לגברת הראשונה, שירה ארד. יש משהו מתאים בכך שהזוכים הם בדיוק שירה ואני, שהפוסטים שלנו נתנו השראה לתחרות עצמה. נעים.
  אגב, הבחירה ב"יחזקאל" נועדה להקל עלי, על ידיד הגבלת מספר האפשרויות – ברגע שאני מתחיל ממילה ארוכה שכל האותיות שבה שונות (כמו יחזקאל או אנדרלמוסיה) זה מקל עלי לרכז את המחשבות לשאר המשפט.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות ליחזקאל רחמים