בננות - בלוגים / / משהו קורה בהרצל 16
הבלוג של מירי
 • מירי פליישר

  אמנית חומר ופורצלן  וכותבת 5 תערוכות יחיד והרבה אחרות קבוצתיות .   אמא לשלושה צעירים גדולים ,  אשה לבעל,  מורה לתלמידים ,  סבתא לנכדים :)  מאמרים  ב"מארב"  וב"ערב רב" מגזינים מקוונים על אמנות וחברה. מאמרים על  אמנות ואמנות הקרמיקה.   דימויים שהתפרסמו בכמה מגזינים לשירה "נתיבים" לאחרונה בלוג עבודות  מעודכן     http://mirifleisher.blogspot.com /  טלפון להתקשרות:  03-5494799 כתובת אי מייל:     mirifleisher@bezeqint.net בית: רחוב יהושוע טהון 8, רמת השרון 47268 ;;;;;;

משהו קורה בהרצל 16

 

 

משהו מופלא קורה לי בבית מספר 16 ברחוב הרצל תל אביב . יש לי נטייה להתפעם מתופעות ואנשים. תופשת איזה מבט מהצד ואומרת "מה יפה אילן זה". זה שוב קורה לי . מידת התפעלות כזו חויתי בסימפוזיון באום אל פאחם  http://www.maarav.org.il/classes/PUItem.php?lang=HEB&id=702
וזה קורה שוב. בבית תל אביבי הסטורי , קומת הכניסה . קצת היסטוריה http://www.tapuz.co.il/blog/viewentry.asp?entryId=1190376  
הבניין היה הקניון הראשון  של תל אביב ועכשיו הוא בית דירות עם קומת כניסה שבמרכזה רחבה וכל חדריה ריקים ממרצפות , חלונות ודלתות . אז מה קורה שם פתאום.
חנה רנדל אמנית צעירה בוגרת לונדון גרה עכשיו בנגב. כבר הספיקה לחגוג את המעבר עם תערוכת מדבר ולא די היה לה בזאת . החליטה לארגן קבוצת אמנים ולהציג בתל אביב.חיפשה חיפשה ,מצאה מקום. דרך הפייסבוק בעיקר פנתה לאמנים שהביאו אמנים ,בלי בעל גלריה בלי אוצר. ת ע ר ו כ ה. השם באנגלית כי הרוב עולים חדשים BREAK ON  זה בשביל הקבוצה , והתערוכה DESERT LIFE.
אלי פנו קצת יותר מאוחר אבל לא מאוחר מידי ומרוב התרגשות שברתי יד (זוכרים? )  http://blogs.bananot.co.il/showPost.php?blogID=36&itemID=8058#post8058
מי היה מאמין שארגיש כל כך טוב בקבוצה . אולי כי אני הכי מבוגרת ומוצא חן בעיני שגם אני כמו  אמנים צעירים אלה  רוצה לפרוץ לשדה האמנות . נכון שעשיתי כבר לא מעט אבל כמו מישהי מקבוצת מיעוט – מבוגרת , אמנית שמרכז חומרי עבודתה פורצלן ,הדרך להכרה ותצוגה מספקת ומכבדת עוד ארוכה . ממה שהתרשמתי ממה שכבר ראיתי וירטואלית , הם אמנים טובים אני מכירה בפועל רק את עבודתו של יניב ווייסה הצלם , אוהבת אותה. תשעה אמנים. בקרוב. ב20 בנובמבר, כנראה רק בשעות שיש אור, רצפת חול,אין חלונות ודלתות רק שער ברזל לכל החלל, רצפה מכורכמת ומדובללת של חדר הכניסה , ולי הכל נראה כמו ארמון ולו אולם ריקודים קסום . תבואו לרקוד בין הבורות?(מקווה שנסתום אותם כראוי) . מישהו קרוב מאוד אמר לי – "אה ילדים חולמים" ואני עניתי בתמהון ובנחישות : "אבל אני הילדים ".
מיצב אחד שאציג פרסמתי לא מזמן כאן –
http://blogs.bananot.co.il/showPost.php?blogID=36&itemID=7912&PHPSESSID=fb96fd974b8c3f9c4f3b6a91e2a8c53c#post7912
ואני צריכה לארגן עוד שלושה.  יש ,לא לדאוג,ואני עובדת עם יד שמאל ויד ימין התומכת …:)
ועוד לא תארתי עד כמה נושא המדבר מרגש אותי.
מדבר תל אביב , מדבר העיר האפורה, מדבר העיר הענייה, המדבר שלי , המדבר הלאומי,מדבר הסתיו והחורף, ו…הצמיחה מתוך המדבר , תערוכת אמנות בקניון תל אביבי הסטורי נטוש ושדוד,חיים חדשים שמנצים במדבר אחרי הגשם הטוב , מדבר כפוטנציאל עוברי שייתפתח ויפרח , ושוב סערות החול המכרסמות כל נוף , יובש המוות …ושוב.
זהו דיווח ראשון עם צילומים של חנה רנדל
הדיווח הבא יהיה כבר עם צילומים שלי 
ואחר כך עם בוא ההזמנה אתם תבואו ותראו בעצמכם. ובאמנות כמו באמנות לא נדע איך התערוכה עד שלא נראה אותה .

השער

התחלה

בעבודה

המעלית העתיקה

זהו בינתיים

למען ההגינות יש לציין שעבודת הנקיון והצביעה נעשתה על ידי כולם חוץ ממני . מקווה לפצות אותם איכשהו.

 

33 תגובות

 1. נראה כאילו אתם בונים את כל הבניין מהיסודות. מאד מרגש ומסקרן.

 2. מירי ,נראה כמו הרפתקה של ממש.
  כיף גדול. הבנין עם המעלית ידוע ומוכר ובאמת קורא להשתמש בו .
  דברי אלינו מדברית מירי, תני במדבר נטע ארז …שיהיה בהצלחה
  אינני יודעת עד מתי התערוכה של רות ברקאי וכן בהחלט נהנתי, עבודות מעניינות, אם כי לא התרגשתי. האמת שהבית הלך עלי קסם והגן, וכן קלטתי את עמדתך לגבי הקרמיקה.

 3. מירי, איזה רעיון נהדר…
  את באמת אמנית בנשמתך כי את מתעקשת באופן מופלא ליצור קשר עם קהל.
  הרי זה צורך בסיסי של אומן להתערבב עם אמנים אחרים ועם האמנות עצמה בעשייה, ואצלך זה בא לידי ביטוי בכל רגע מחייך- הינה כאן יווצר עוד פרח ברקמה שבמפת האומן שבך. בהצלחה גם בפרוייקט הזה למרות שזה ביד אחת.

  • מירי פליישר

   תמי שוב קלטת אותי . בשביל מה האמנות אם לא קודם כל בשביל תקשורת . מיידית או ארוכת טווח.פרחי לב רקומים . דימוי שאימצתי מתגובתך המקסימה(בערך)

 4. איזה יופי מירי, הייתי משפצת וגרה שם ברצון. איזו הרפתקה זו תהיה לך, נראה מקום אדיר לתערוכה, מלא קסם. אין גבול ליצירתיות שלך גבירתי היקרה :).

  • מירי פליישר

   נעמי פשוט הגיע הזמן TO BREAK ON הרכבת נוסעת , אבל הרעיון היצירתי הוא לגמרי של חנה רנדל.מזל שלנו.

 5. מקסים הרעיון, ובאמת מחדש נעורים.

  • מירי פליישר

   סבינה יקרה
   שמחה על הפידבק שלך .
   חשוב חשבתי לאחרונה כמה חשוב להמשיך להרגיש את דופק החיים , גם אם במחיר מסויים , כמו פה בבלוגייה ומשהו כזה נועז ומסתכן בהרצל 16 . ומה אם לא יצליח? אז לא העיקר שניסיתי.

 6. איזה יופי! בהצלחה!

 7. מירי אין כמוך!!! מחכה להזמנה!

 8. מירי
  כמה כיף שאת משתפפת אותנו, מה דעתך שאנגן בפתיחה, צריך לבדוק אם אכן זה מתאים או צריך להכין משהו מיוחד…
  כל הכבוד לך… העבדות שלך ממכרות, יש בהם משהו חזק, ופתוח.
  להתראות טובה

  • מירי פליישר

   טובהההההה
   האמת שחיפשו מישהו שיופיע אבל נדמה לי ללא תמורה כספית . אם את מעוניינת כי זה נראה לי מקום קסום , אקשר בינך לבין חנה , היא אדם משרה נעימות ויצירתיות. מקווה שלא סגרו עם מישהו אחר.

 9. וואו!

 10. איזה חלל מרתק, מירי, מתקשר נהדר לעבודה שלך. סקרנית לעבודות הנוספות ולאופן התצוגה.

 11. איזה רעיון נהדר, ואיזה כיף גדול
  מופתעת אך לא, גם אני התחברתי לבית…בכל פעם שבה נסעתי לתל אביב ייתי לייבת לעשות את הסיבוב בשביל לראות את הבית מקרוב.

 12. נשמע כמו כיוון נכון לבנין המוזנח והמדהים הזה.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות למירי פליישר