בננות - בלוגים / / משהו לחייך איתו
הבלוג של מירי
 • מירי פליישר

  אמנית חומר ופורצלן  וכותבת. 5 תערוכות יחיד והרבה אחרות קבוצתיות. אמא לשלושה צעירים גדולים, אשה לבעל, מורה לתלמידים, סבתא לנכדים :) מאמרים  ב"מארב"  וב"ערב רב" מגזינים מקוונים על אמנות וחברה. מאמרים על אמנות ואמנות הקרמיקה. דימויים שהתפרסמו בכמה מגזינים לשירה "נתיבים" לאחרונה בלוג עבודות  מעודכן     http://mirifleisher.blogspot.com /  טלפון להתקשרות:  03-5494799 כתובת אי מייל:   בית: רחוב יהושוע טהון 8, רמת השרון 47268

משהו לחייך איתו

משהו לחייך
שוב זכיתי בהמון כסף
רק מה המתווך ביני לבין מיטיבי חושב ששמי הפרטי פליישר ושם משפחתי מירי
ומיטיבי יוסף מירי. וואללה שם משפחה עם שמי הנבחר עוד לא פגשתי.
פעם היכרתי מישהו שקרא לביתו בשמי . בימים שעוד לא היה השם נפוץ כשם רישמי והיה רק קיצור חיבה לקרובים. חשדתי בו שהיה קצת מאוהב בי . חשד נחמד.
היום כשקיבלתי את ההודעה המשמחת דלהלן נזכרתי. וגם קצת התאכזבתי. אי אפשר לעשות מחקר על הארצות והשפות שרוצים לעקוץ?  האמת פעם כבר כמעט שכנעו אותי ,אוי לבושה, לכתוב את כתובתי כי זכיתי במליון לירות שטרלינג בגלל פעילותי הענפה באינטרנט. אבישי שראה אותי קמה משינה ומתיישבת למחשב בחמש בבוקר שזו שעה מצויינת רק להתחיל לישון שאל אותי למעשיי. כשסיפרתי לו בהתרגשות על הזכייה – שאל אותי את יודעת מה הסכום של פרס נובל? הרבה פחות מזה.מה כבר עשית שמזכה אותך בסכום כזה ? המשיך ושאל. זה היכה בי במהירות לפני שהספקתי להסגיר "רק" את מספר החשבון שלי,ועוד פרטים. היום כשעצוב לנו כל כך קצת חיוך לא מזיק. אני מקווה.

Attn: Fleisher Miri,        

 
I am Onye Nkou, a legal pratictioner in Republic of Benin, West Africa.
On the 23rd of November 2006, one of my client from your country named Joseph Miri, lost his life as a result of lung cancer, confirmed by a medical specialist who was taking care of his illness for over Three month before his death.

 

Since then I have made several enquiries to your foreign authorities to locate any member of his family so that they can take claim on his assets here in Benin, but all efforts to locate any of his extended relative was proved abortive.

 
I have contacted you so that you can assist in claiming some assets (money) left behind by my client before they get confiscated or declared unserviceable by the Central Apex Bank here in Republic of Benin. These money where lodged with a local bank here, where Mr. Joseph had an account valued about US$17,500.000.00 (Seventeen Million Five Hundred Thousand United States Dollars).
 
Now I seek your consent to present you as the next of kin of the deceased since you have the same surname with my client, so that the proceeds of this amount valued at $17.5 million dollars can be paid to your account. Reply after reading this message, so that i will tell you how we can legally proceed the claim/transfer. .
 
Please send your mobile phone for oral communication. 
 
Thanks,  
Onye Nkou

13 תגובות

 1. אכן, גם לי זה קרה…
  כמה הייתי רוצה להאמין שזה אמיתי!!!

 2. ם לי זה קרה אפילו דיברתי עם ה"בלינד דייט " שלי עם שמו הבריטי.. רק מבטאו השחור באנגלית העילגת זרק מיד את אמונתי התמימה משהו באכזריות למחשבה שבחורה שמחפשת קשר ראויה שיעקצו אותה… והעלבון.. הגנו עלי מטעות .. אשרי ואשריך לא ידעת ניצלת מעוקץ של סחום מסויים כאילו זכיתי בסכום …

 3. מירי יקירה, הצחקת אותי, זה כמו העוקץ הניגרי לא? חשבתי שזה כבר עבר מן העולם.

 4. Please send your mobile phone for oral communication.

  וואו…
  ויש אנשים שנופלים בזה?

 5. אהוד פדרמן

  נסיונות העוקץ האלה מסתובבים בעולם כבר עשרות שנים. פשוט המדיום באמצעותו הם מופצים משתנה. פעם היו שולחים מכתבים בדואר לעסקים בלבד, אחר כך שלחו פקסים גם כן לעסקים ובעידן האינטרנט מגיעים הרמאים לכל בית. ויש גם מתוחכמים יותר שהאנגלית שלהם טובה וכתובתם המדומה בלונדון או פאריס המודיעים לכם בשם חברה מוכרת שמבין כל הגולשים ברשת אתם המאושרים זכיתם בהגרלה
  הזהרו מלהגיב – הרמאים יודעים שהפראיירים לא מתים אלא רק מתחלפים

 6. טובה גרטנר

  היי מירי
  לא יאומן כמה אנשים משקיעים בלגנוב, במקום בלעבוד
  שלך טובה

 7. אותי זה היה משכנע! ורק היתה לי בעיה לשקר שהשם אינו שם משפחה. כך או כך צחקנו הערב כשירו גם בצפון על יד כליל ונכדי בבית הספר בכברי נמלטו למקלט .

 8. סליחה על הבורות – מה הם יכלו לעשות עם מספר הטלפון שלך? איזה עוקץ?

  • מירי פליישר

   השיטה כפי שהוסבר לא פעם בעיתונות היא שיטה זוחלת. קודם הטלפון , אחר כך ברור בחברת הטלפונים של כתובת , אחר כך בקשת מספר חשבון בבנק אליו ניתן יהיה לשלוח את הצ"ק וכו"
   שמחה שמישהו חייך אתמול
   מצטערת לשמוע על נכדייך בגליל סבינה
   ושיהיה טוב הנה עוד חיוך בשבילך 🙂

 9. עדנה גור אריה

  גם אני "זכיתי" מספר פעמים. זו דרך נפלאה לבצע עוקץ.
  האם חלמת כבר מה תעשי בכסף שתקבלי?

 10. כנראה שהמצב הכלכלי מגביר את נסיונות ההונאה ,כמו את הלהיטות ,אולי לשפר אותו על ידי הענות. הנה עוד דוגמא

  Ref:UK/9420X2/68

  Batch:074/05/ZY369

  You"ve earned 750,000 pounds.Necessary information:name,age,country

  Email: irish.agency1@btinternet.com

 11. על זה נאמר שונא מתנות יחיה.

 12. רונית בר-לביא

  מדהים עד כמה תמימים אנחנו מסוגלים להיעשות בשנייה.

  אולי אפילו נותן תקווה, שלא נכווינו לחלוטין מעוולות העולם,
  ולפעמים אנחנו עדיין יכולים להאמין כמו ילדים.

  מתוק-מריר.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות למירי פליישר