אפרת מישורי
  • אפרת מישורי

    ילידת 1964.  הנחתה סדנאות כתיבה ושירה במוסדות שונים וכתבה ביקורות אמנות ושירה בעיתונים ובכתבי-עת. בעלת תואר דוקוטור מאוניברסיטת תל-אביב (על תל-אביב בשירתו של אבות ישורון). זכתה בפרסים שונים, ובהם פרס רון אדלר לספר ביכורים (1994), פרס קרן יהושע רבינוביץ לשירה (2000) ופרס היצירה לסופרים עבריים מטעם קרן ראש הממשלה (2001). סיפורה  ידיעת היבשת זכה בתחרות הסיפור הקצר של עיתון 'הארץ' לשנת 2004. מתגוררת בתל-אביב.

כאן ועכשיו

כאן ועכשיו   בנעורי נגעתי בשירה מתוך חשש נזהר   פועמת במרחק בטוח מלב תשוקותי המשוועות להודאה.   עכשיו בכל רגע ורגע אני מגיעה.   אבל אני הוא שם של שומאדם.   כאן הוא שם של שומקום.   זה איננו שם של זה,   ועכשיו עלי ללכת.             מתוך "אנך ואנחה"

קרא עוד »

נגן בי

נגן בי   נגן בי. נגן בי  כי    כי    כי נגן לכל רוחבי ואחר כך  לכל אורכי.   מצא את התו הפגוע, גע  בקליד השבור, נשוף לתוכי בחום, אפילו מדומה.   נגן בי. נגן בי חופשי. מקרקע  גופי אל שורש נפשי.   מקרקע נפשי אל קצה גבולה מסוף העין הנבהלת   אל קצה הבהלה   מתוך "אנך ואנחה"

קרא עוד »

גיסטופר

גיסטופר   משהו במידת הצער שלה אוהב אותי,  מדבר אלי, שר לי שירים של ים.   ובלילה חסר שינה כשצד  מתהפך אל צד מתהפך אל צד  מתהפך אל צד אני קוראת:  חגית ! חגית ! חגית ! חגית !   וכשגל גדול מגיח מסיוט רחוק, מחלום אחר, וכשגל גדול מגיח מסיוט רחוק, מחלום אחר, מגיחה חגית מגיחה חגית מגיחה חגית. ...

קרא עוד »

סמיכויות

סמיכויות     לשון של לחי גרון של בכי רגל של עגל נתח של מתח   לבן של חלב רחוק של חושך צהוב של שתן ירוק של רוק   עובי של עובי צד של צד אם של אם תינוק של תינוקת           שעה של בוקר        מתוך "אנך ואנחה"

קרא עוד »

תרגיל בשפה

תרגיל בשפה   למלא את העברית במה שאינו עברית.   למלא את מה שאינו עברית במה שהוא רק עברית.   למלא את העברית השופעת מלים בתכולת הגיגית הריקה מנוזלים.   לרוקן את העברית מן היכולת לשטוף את הגיגית בהבלים.              לתאר במלאות את ריקותה של הגיגית:   לנוע – מן הגיגית הריקה מחלב אל העברית המלאה במים.   לעבור – ...

קרא עוד »

הדף

הדף                                                                                                  שוכב על גבו ובלי לדעת                                                                                                          מחכה ליד נוגעת                                                                                                             שתהפוך אותו                                                                                                              על צדו הנכון.                                                                                                                           חצוי                                                                                                     לשני עמודים נכונים                                                                                                                    הדף עצמו                                                                                                            הוא כולו טעות.  

קרא עוד »

הטוסיק

הטוסיק                                                                                                      לתת לדברים לעבור.                                                                                       לשבת עמוק-עמוק עם הטוסיק                                                                                               מעברו השני של השולחן                                                                                                                   ולהקשיב:                                                                                   לשבת (כן, לשבת, בי –  די –  יוק !)                                                                             מעברו השני ( כן, תמיד מעברו השני)                                                                                                                   ולהקשיב:                                                                                        מים זורמים מציפים כביש צדדי

קרא עוד »

© כל הזכויות שמורות לאפרת מישורי