בננות - בלוגים / / בלוגרים למען הפליטים
יעל ישראל עושה אהבה
 • יעל ישראל

  סופרת, עורכת ספרים, מבקרת ספרות וקולנוע, מנחת סדנאות כתיבה, מייסדת ומנהלת את "בננות בלוגס". זוכת פרס אס"י של איגוד סופרי ישראל לשנת 2009 על הרומן "אני ואימא בבית המשוגעות"

בלוגרים למען הפליטים

 

לפני שבועיים ניסינו כאן בבלוגיה להצטרף לעזרת הפליטים מאפריקה, בעזרת חבילות מזון. כמה בלוגרים התגייסו לעזרה, בניצוחה של שירה ארד.

אני מאמינה שאנחנו כבלוגרים יכולים לעזור יותר, למשל בקריאה הומנטרית רמה, להעניק לפליטים ולעובדים הזרים טיפול רפואי.   

קיבלתי משוקי גלילי, עמיתנו מ"רשימות", בקשה להצטרף למצעד הבלוגרים שדורשים טיפול רפואי חינם בעבור הפליטים.

שוקי מציע לכולנו לנקוט עמדה בבלוג ם ולהצטרף אלינו. הנה דבריו:

"אם יש משהו שמאפיין את המקום והזמן שבו אנחנו חיים, זהו חוסר האמון של אנשים בכך שאפשר לשנות. שהם יכולים לשנות. אבל הבעת עמדה לא נועדה רק כדי לשנות. יש מקרים בהם הבעת עמדה היא חובה מוסרית.

בשבוע שעבר נסגרה מרפאת הפליטים בתל-אביב. עמותת רופאים לזכויות אדם שהפעילה את המרפאה, קוראת למדינת ישראל להכיר בבעיה, ולהעניק לפליטים (והעובדים הזרים) טיפול רפואי.  

ביום שלישי הקרוב, ה-8 לאפריל 2008, יתקיים דיון מיוחד בנושא בכנסת, בהשתתפות חברי וועדות הרווחה, הבריאות והעובדים הזרים. ההחלטה שצריכה להתקבל שם – ההחלטה הנכונה, הנבונה, המוסרית והיהודית – היא לקחת אחריות.  

כדי להשאיר את הנושא על סדר היום, עד הדיון בשבוע הבא, פניתי לקבוצה של בלוגרים נבחרים וביקשתי מהם לכתוב כמה מילים ולהביע עמדה.

אני מבקש מכל בלוגר שקורא את הפוסט הזה לנהוג כמותם. גם אם אתם לא חושבים שתשפיעו, גם אם אתם חושבים שאין לכם מה לומר, או מה להוסיף על מה שנאמר -תביעו עמדה. ותקראו לאחרים לעשות כמוכם.

[ותגיבו כאן, או תשלחו מייל, כדי שאוסיף אתכם לרשימה]" עד כאן דבר שוקי.

והנה גם האתר של שוקי גלילי. הצטרפו לקריאה בבלוג שלכם, בפוסט מיוחד, והשמיעו קולכם בבקשה.

http://www.notes.co.il/shooky/42611.asp

 

 

9 תגובות

 1. גם סיפור שקשור לנושא בדרך עקיפה , הוא הבעת דיעה?

 2. יקירתי, אולי זה בגלל שאני חולה (התחיל ביום רביעי והשיא, נכון לעכשיו, זה היום – נזלת, כאבי מוח, גב, עייפות ותשישות פיזית/רוחנית/מנטלית כללית) אבל לא הבנתי מה נדרש? עמדתי בעניין מאד ברורה. ומומלץ לכולם לקרוא את המאמר הבא –
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3523600,00.html

 3. אני רוצה לכתוב, לא יודעת מה, מכיוון שזה כל כך מובן מאליו, מה שעולה לי בראש זו רק המילה בני אדם.
  ביום שבת אוכל להביא בגדים וצעצועים, אשמח אם מישהו יוכל להגיד לי לאן.

  • יודית- לשדרות מוצקין בתל אביב למשל מאחורי המשטרה של דיזנגוף, יש שם יותר ממאה פליטים שאין להם כלום.

  • תיצרי קשר עם "אחותי" 03-6870545. הן בטח תדענה. בשלב מסוים היו כ-30 איש שישנו בתוך בית אחותי הקטנטן (חנות של 30 מטר אולי) והיה מקום כי כשהלב רחב יש מקום. לפליטים האלה, ששוחררו ביום אחד ככה סתם מכלא קציעות לא היה מקום אפילו במקלט ברח" מטלון שבו התגוררו כ-200 פליטים ב120 מטר. הם היו האנדרדוג של האנדרדוג.

 4. הי יעל
  כבר עברה חצי שנה מאז שכתבתי פוסט (מהטובים שלי, אם תשאלי אותי) על סוגית הפליטים והנה הלינק שלו:
  http://blogs.bananot.co.il/showPost.php?blogID=53&itemID=801
  אני מציע שניקח את כל הפליטים ובצעד מתואם עם רשויות האו"ם ואונר"א נצעד איתם בהפגנה. אנחנו צריכים לוודא שאנשי האו"ם יצעדו עימנו כדי למנוע אפשרות שהפליטים ייאסרו תוך כדי ההפגנה. לדעתי יש לעלות איתם באוטובוסים עד לבית המשפט העליון בירושליים ומשם לצעוד לכנסת. לדאוג לתקשורת יאללה בלאגן. בא לך לארגן את זה איתי?

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות ל