בננות - בלוגים / / תעשו כבוד לדגדגנים
יעל ישראל עושה אהבה
 • יעל ישראל

  סופרת, עורכת ספרים, מבקרת ספרות וקולנוע, מנחת סדנאות כתיבה, מייסדת ומנהלת את "בננות בלוגס". זוכת פרס אס"י של איגוד סופרי ישראל לשנת 2009 על הרומן "אני ואימא בבית המשוגעות"

תעשו כבוד לדגדגנים

 

 מרק הדגדגנים המשובח של אמיר אור, הזכיר לי סיפור שלי עם כמה דגדגנים יבשים ועוד כל מיני אברים. "תאומי קוקטו" הוא סיפור מתוך הספר הראשון שלי: הקובץ "יצאתי לחפש מחסה", עם עובד, 1993.

באביב 1990 הוא פורסם ב"מאזניים", ואורציון ברתנא וצבי עצמון,  עורכי כתב העת שקיבלו את הסיפור, סיפרו לי בסוד שהמגיה של כתב העת, איש דתי, נורא הזדעזע ממנו ואמר להם: "מה קרה שהתחלתם לפרסם תועבה בעיתון של אגודת הסופרים הממלכתית?"

כנראה  שעל טעם וריח של דגדגנים, אין להתווכח. כי בזכות הסיפור הזה ועוד שניים שפורסמו אז במאזניים, פנו אלי פרופ" חנן חבר וד"ר מוקי רון, והציעו לי להוציא ספר בסדרתם החדשה ב"עם עובד".

אז הנה הלינק לסיפור:

http://blogs.bananot.co.il/showPost.php?blogID=23&itemID=1193

 

 

8 תגובות

 1. אוי כמה סבוך. במרק שלך הדגדגנים לא נשארים לבד…
  והסירוס אינו מטירוף התשוקה, כמו ב"אימפריית החושים" של נגיסה אושימה, אלא מין טקס איניציאציה למקום "נקי" מאיברים בולטים.
  המקום האנדרוגיני הופך לא-מיני, ועדיין מיני.

 2. קראתי, אכן סיפור חזק. לא מבינה למה חשבו שזה "תועבה". אהבתי את הריטואל המוזר שלהם, כמו טקס התבגרות קדום.

 3. היי יעל
  איפה שצריך לעשות כבוד, סימן שחסר.
  ניראה לי שגם היום – אנשים יתקעו עם הסיפור, ירגישןו שהוא מוזגזם, כל הכבוד לך.
  להתראות טובה

  • טובה חברתי המתוקה, לא התכוונתי כלל שיעשו כבוד לסיפור שלי חלילה, אלא לעיסוק באברים גופניים של הגבר והאישה, שעדיין מוקצים כ"תועבה" בספרות באיזה שהוא אופן. כאילו זה איזה פורנוגרפיה או משהו. מותר לדבר על גוף, אבל צריך לעשות את זה בצורה "מכעובדת", ספרותית", ולא – מוקיעים אותך. זה מה שקרה לי עם המבקרים בספר הראשון. אף אחד לא התייחס לפרוזה, רק לכך שהדמויות בספר עוסקות חזק בגוף, בהפרשותיו וכו". ולא נראה לי שמשהו השתנה משמעותית למרות שעברו 16 שנים. מה לעשות, אנחנו ארץ שמרנית מאוד, וכנ"ל ספרותנו.

 4. יעל אני קוראת את הסיפור כעוסק בכלל בנושא של ג"נדר , וככזה הוא מעניין אותי מאד. אני טועה ? בגדול ?

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות ל