בננות - בלוגים / / נעל הזכוכית
יעל ישראל עושה אהבה
 • יעל ישראל

  סופרת, עורכת ספרים, מבקרת ספרות וקולנוע, מנחת סדנאות כתיבה, מייסדת ומנהלת את "בננות בלוגס". זוכת פרס אס"י של איגוד סופרי ישראל לשנת 2009 על הרומן "אני ואימא בבית המשוגעות"

נעל הזכוכית

 

אתמול ראיתי סרט חביב בשם "מכושפת", שבו נסיכה מסיפור אגדה נוחתת בניו יורק "הפושעת", ושוב צצה לה נעל הזכוכית המיתולוגית. ואני שוב שאלתי את עצמי, למה לעזאזל, נעל זכוכית?

 

אז מעבר למשמעויות הפסיכולוגיות שאולי טמונות בנעל הזו (האם האישה שפוסעת על זכוכית מסמלת את מעמד האישה הרעוע בעולם?), נשאלת השאלה מה כל כך מושך ברגל האישה.

 

בעיני, רגליים אינן הפריט הכי יפה בגוף, לא של האישה ולא של הגבר. גם אצל אנשים עם כפות רגליים יפות, לא יהיה זה האזור שימשוך את עיני. ואני כבר לא מדברת על הריח ויתר האסוציאציות שמתלוות לרגליים. ואם בסקס עסקנן, מעולם לא הבנתי את תרגילי המין והפור פליי שקשורים לאיבר הזה. סליחה, אבל זה נראה לי קצת מסריח.

 

ובכל זאת, רגל האישה נערצת זה שנים. במזרח הרחוק הקטינו אותה עד חורמה. במערב מעלים אותה על סטילטו מפחיד. ובנעל הזכוכית רוצים אותה בעצם במערומיה.

 

והנה, תביטו פה בתמונה: כף רגל בתוך נעל שקופה זה הדבר הכי פחות אסתטי בעולם. האצבעות נמחצות לצדדים, האדמומיות ניכרת היטב ומי שיש לה עור של קרנף בעקב, זה ייראה עליה כמו חייל קרבי בנעלי ערב.

 

ובכל זאת, הרגל הפכה לפטיש נערץ על כל מיני חובבי רגליים, עם או בלי נעליים. אני יכולה להבין את הכמיהה לנעליים, שהן פסל סביבתי חמוד ביותר. אבל מה יש בכפות רגליים, מה? שמישהו יסביר לי מה גברים מסוימים מוצאים בכפות רגליים.

 

זה לא איבר בעל משמעות מינית ישירה. אין לו קשר לאברי הרבייה. הוא לא מושך במיוחד. אם כבר, הוא מסמל דווקא את קשיי הקיום – כל היום אנחנו על הרגליים המסכנות האלה שנושאות משקל לא מועט.

 

בקיצור, זה איבר פרקטי כזה, לא "נהנתני". על שדיים תגידו "איבר נהנתן", משהו בהן קורץ לשעשוע. על עיניים תגידו מושכות. ידיים גם הן מסמלות הרבה. אבל רגליים מסריחות שתקועות אי שם למטה בתוך נעליים?

 

10 תגובות

 1. כפות הרגליים? – חשבי רגע על דגדוג בכפות הרגליים.
  לא תקפצי?

  ומסריח? אני מניחה שאנשים משתדלים להיכנס למיטה פחות מסריחים מאשר למקומות אחרים.

  מסכימה איתך שנעליים מהסוג שציינת מענות את כפות הרגליים ולא באמת מחמיאות להן. לא אצל נשות העם
  אבל הרי דובר על נסיכה

 2. עכשיו בכלל הוצאת את החשק

 3. לא מסכימה. כפות יפות, בתוך נעליים עדינות והולמות, שחושפות ומסתירות, פלוס רגליים חטובות המשוכלות בחן, זה הרבה בגוף אישה.

 4. אחד שכדאי לשאול אותו בעניין זה כי יש לו פטיש כפות רגליים מובהק הוא טרנטינו. ב"להרוג את ביל" כפות הרגליים הלא יפות של אומה תורמן תופסות הרבה זמן מסך. בחלק הראשון הן הדבר הראשון שמתעורר אצלה, בחלק השני, בחזרה לחתונה יש פריים שרואים רק את הרגליים שלה בסנדלים והרגליים של ביל במגפי בוקרים, אלה מול אלה. ובכלל ב"חסין מוות" כפות הרגליים תופסות את הבמה המרכזית באין סוף קלוזאפים.

  ובעניין נעל הזכוכית. קראתי מזמן שכל העניין של נעל הזכוכית (בספרדית הנעל היא מקריסטל) נולד מאיזו טעות תרגום שכרגע אני לא זוכרת מה היא הייתה.
  בספר שאני מתרגמת עכשיו בחורה שעוברת מהפרובינציה אל עיר הבירה מספרת על הנעליים שקנתה שהן "לא מוסריות" בעיני סבתה כי הן מגלות את האצבעות ואת העקב.

  • וואלה, שכחתי את הרגליים של תורמן. ואיזה קטע עם הטעות הפטלית בתרגום. אז מה הן היו באמת? נעלי קריסטל?

 5. הי יעלה, מה אני קורא? נגמלת מהתאווה לסטילטו?
  בכל מקרה, כל איבר שיזכה לטיפול אנליטי כזה עלול להישאר עם אטרקטיביות של לבלב.

 6. יאללה, יעל. אני מצפה שתעלי לרגל גם לאיברים אחרים.
  🙂

 7. שלום לך נערתי אני חושב שאת לא צודקת זה ענין של טעם ויופי לאהוב מה שכול אדם אוב

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות ל