בננות - בלוגים / / הריקוד של פלורה
לעת עתה אני כאן
 • לוסי אלקויטי

  ילידת אורוגואי (1958), בארץ משנת 1973. בוגרת תלמה ילין והמדרשה למורים לאמנות. קורסים שנתיים ב"בסיס- בי"ס לפיסול". www.lucy-elkivity.com

הריקוד של פלורה

ביום חמישי שעבר ראיתי הצגה לא שגרתית. אני מכירה את אורית ליבוביץ'-נוביץ' מהתיכון. אחרי ניתוק של הרבה שנים נוצר קשר מחדש ובזכות פייסבוק גם אפשרות לעקוב אחרי היצירה. אורית בונה בובות לבמה. הבובות אמנם הן חפץ אך אקספרסיביות ואנושיות, ובעזרת המפעיל מעבירות מה שמילים לא יכולות. המופע ללא מילים. רק מוזיקה ותנועה.

ראיתי את "הריקוד של פלורה"

יצירה ובימוי: אביטל דבורי
שותפות ליצירה ומבצעות: יפעתויינר, מוריה בן אבות
אוריתליבוביץ'-נוביץ'
עיצוב ובניית בובות: אורית ליבוביץ'-נוביץ
'
עיצוב חללותלבושות: יערה צדוק

עיצוב תאורה: אסי גוטסמן
מוזיקה ועיצוב פס-קול: בוריסמרצינובסקי
ניהול הצגה ומפיקה בפועל: סמדר חרפק

ייעוץאמנותי: אילן סביר

הסיפור הוא על פלורה, אלמנה קשישה המבקרת בקבר בעלה ומתוך ריטואל קבוע וגעגוע עולים זיכרונות. אנחנו מבינים שזה משהו שהיא נוהגת לעשות מידי פעם, אלא שהפעם דבר מה אחר קורה. נוצר איזה שבר בזיכרונות. היא יוצאת למסע לזמן עבר, לשנות צעירותה. לריקוד קצבי, מלא חן ותשוקה. יש לה בן זוג שרמנטי, אבל מה שנראה כאהבה סוערת בהתחלה הופך למערכת כואבת של מאבקי כוח ואלימות. בין הזיכרונות שעולים (שבאים לידי ביטוי ויזואלי אך מופשט באמצעות עלי ורדים) אימהות ואובדן. אחרי המסע הזה בזמן פלורה חוזרת משוחררת, פחות כנועה ממה שבתחילת המחזה ופוצחת בריקוד זקנתה הפרוע בנעליים האדומות.

אין רגע דל בהצגה, יש מתח, יש התרגשות, יש הזדהות וגם הומור עדין. הפעלת הבובה נעשית ע"י כמה שחקנית/רקדניות. הפתרונות המעשיים והחזותיים מרתקים. לכל פרט מטרה מדויקת.

פלורה הבובה אנושית מאוד. נראה שאורית יודעת להתבונן ולתפוס את תמצית ומהות ההבעות ויודעת להזרים אותן לבובה פלורה. כמו רשם מעולה. זה מתבטא בתנועות הראש, הנחת הידיים, בהכרה של כל תנועה ותנועה של הקשישה.

הצגה מעולה. לכו לראות.

ההופעה הבאה: 12/02/2012 ב 20:30 בצוותא 2

 

8 תגובות

 1. נשמע מענין ריקוד הזקנה הפרוע הזה

 2. נשמע חזק ומרתק. תודה שחלקת אתנו
  עפרה

 3. נראה מדהים !

 4. טובה גרטנר

  היי לוסי
  חכם
  חכם מאוד
  להתראות טובה

  • טובה, את צודקת!
   וזו אחת המחשבות שעברו לי בראש, שהמחשבה שהושקעה בכל הפרטים היא ענקית. ויש הנאה גדולה כשאת מצליחה להבין למה עשו ככה או ככה.ז"א כשאת מצליחה לקרא את הסימנים.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות ללוסי אלקויטי