בננות - בלוגים / / טבע הרע – שלא יעמוד בפני הטוב
תשובת הלב
  • אביטל קשת

    אביטל ז'נט קשת כותבת כותבת אם לא כותבת חושבת שהיה עליה לכתוב או שהרעיון חיכה לרגע הנכון בו היה צריך להכתב מאמינה שכתיבה היא שליחות.   

טבע הרע – שלא יעמוד בפני הטוב

 

 

 

 

 

 אם מסכמים את השנה ואני עומדת בפני סיכומה ואף יום הולדתי מתקרב בצעדי ענק, ביום קדוש מאד שעוד אכתוב עליו.

הרי שהיא לימדה אותי דבר אחד, יש רוע גדול ושריר בעולם, הוא נמצא באדם טבוע באשיותו, נדרשת זהירות מתמדת, ותמים תהייה רק עם השם אלוקיך.

ועדיין יש בי צד שמאד מתנגד לתובנה האכזרית הזאת, גם בי יש רוע כמובן, אך אולי בגלל איטיות מחשבה שאופיניית לאנשים שלוקים בהפרעת קשב, ששוב אופיניית לנשים, לא הצלחתי לפתח את הרשע למימדי ענק. ודרך אגב טרם הכרתי אשה עם הפרעת קשב מהסוג שלי שהצליחה לפתח נטיות למזימות. אם כי קורה שבגיל ההתבגרות נשים מהסוג הזה פורקות כל עול ומתגלות כפרועות משהו. קראו את ספר התשובות להפרעת קשב של אדוארד. מ וד"ר ג'ון ג. רייטי. אולם גם גיל ההתבגרות חלף לו, הוא מאחורי ב"ה.

נסכם כי האדם הנכלולי הרי, הוא בדרך כלל זריז מחשבה, ועד שאתה קולט אותו, הוא כבר בצעד הבא. המגננה שלי היא מגננת החושים, שאותה אולי פתחתי באותו גיל פרוע, אני במין ראיית על מיד חודרת אל האדם, מבחינות מסוימות קוראת מחשבות ומעשים אנוכי, דבר שיכול להיות מאד לא פשוט, כי למה אני צריכה לדעת את מה שאני יודעת.

אך הקב"ה שחס עלי כנראה, נתן לי גם גב קטן, אחרת מי יודע היכן הייתי. ובכל זאת קשה להשלים עם קיומו של הרוע ולחשוב שזהו, צאי מהילדותיות, הרי גם הגוף והפנים מתבגרים, נוספים להם תוים, נחקקים בהם סימנים, אז עד מתי תחגגי בנאביות הלא בשלה הזו. זה מגוחך. 

אך ביום י"ח באלול חיפשתי נחמה ומצאתיה בספרון המבורך של רונן חזיזה שמעניק לנו חמש דקות תורה ביום.  שם הוא מביא ציטטה  שהחכם מכל אדם אמר:  " שחו רעים לפני טובים ורשעים על שערי צדיק" ( משלי יד', יט')
כלומר : " טבע הרע- שלא יעמוד בפני הטוב"
נוכחנו כהורים שכשילד סוטה מין הדרך, אז דוקא הגברת האהבה אליו משיבה אותו לדרך. וגם בזוגיות אני עצמי נוכחתי לדעת באופן אישי, שאפילו אם הסיבות לחיכוך קימות, על ידי הגברת האהבה, גם הצד השני ידע להתכופף ולאהוב. ואת זה דוקא למדתי מבעלי. אך היו כמובן תקופות שהתפקידים התחלפו. אך מי אמר שחיי נישואים אמורים להיות חד גונים?

ואסכם מסיפור באותו ספר .

אחד הצדיקים היה צריך לנסוע מעיר אחת לשנייה. אמרו לו תלמידיו : רבנו יש דרך ארוכה ובטוחה, ויש דרך קצרה ומסוכנת , מאחר ויש בה יהודי שפרק עול ואסף סביבו אנשים פושעים השודדים את העוברים והשבים." הרב נסע אמר: " נסע בדרך הקצרה". כל הדרך הרב החזיק ראשו בין ידיו ושקע במחשבות, לפתע נשמעו יריות וקבוצת השודדים עצרה את הכרכרה . ראש השודדים התקרב אל הרב, אולם ברגע שנפגשו עיניו בעיני הרב נפל על ברכיו והחל לבכות כמו ילד קטן " רבנו, הוריני בדרך התשובה! הוריני בדרך תשובה!"

כששאלו את הצדיק מה קרה? השיב " כל הדרך חשבתי עליו רק טוב, שנשמתו טהורה והוא מסכן נשבע ביד יצרו .. וטבע הרע – שלא יעמוד בפני הטוב."

אנא הקב"ה וכל הצדיקים, שבזכות יום ההולדת של הבעל שם טוב ובעל התניא, אקבל אף אני את הכוח הזה, כי הוא קיים אצל כל אחד ואחת מעם ישראל.

אמן.

 

 

 

 

 

 

5 תגובות

  1. ח"י אלול משמעותי שיהיה לנו אמן, ציינתי זאת בסטטוס בפייס- זו שליחות
    למען יפוצו מעינותיך חוצה
    תודה ששיתפת יקרה

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לאביטל קשת