בננות - בלוגים / / קולי הקורא…
שלא על מנת להיפרד
 • ענת לויט

  ילידת תל אביב, 4 באוקטובר 1958. דור שני לילידי העיר העברית הראשונה. אביה היה מכונאי וסוחר מכוניות ואמה עקרת בית. מסלול לימודיה: גן "בת שבע", גן עירוני, בית הספר "לדוגמא" ע"ש הנרייטה סאלד, "תיכון חדש", תואר ראשון בספרות עברית ובפילוסופיה ולימודי תואר שני בספרות כללית באוניברסיטת תל אביב. בתקופת שירותה הצבאי בחיל הקשר החלה לפרסם שירים, סיפורים וביקורות ב"עתון 77". לאחר מכן פרסמה מיצירותיה ורשימות ביקורת בכל מוספי הספרות של העיתונות היומית. ספרה הראשון "דקירות" (שירה ופרוזה), שראה אור ב-1983, זיכה אותה בפרס ורטהיים מטעם אוניברסיטת בר אילן. על הביקורות שפרסמה זכתה ב-1987 בפרס ברנשטיין. ב-1987 נישאה ליובל שם אור. שבע שנים לאחר מכן התגרשה, ומאז היא מגדלת את שתי בנותיה (תמר ודנה) וחמישה חתולים במרכז תל אביב. בין גיל עשרים לשלושים וחמש עבדה כעורכת לשונית בעיתונים "הארץ", "דבר" ו-"חדשות", וכן כתחקירנית בתוכנית הספרות "סוף ציטוט" ששודרה בשנות השמונים בערוץ הראשון, וכעיתונאית לענייני ספרות ב"מעריב" וב"ידיעות אחרונות". מאז מחצית שנות התשעים באה פרנסתה מעריכת ספרים עבור ההוצאות השונות. פרסמה עד כה עשרה ספרי שירה ופרוזה וזכתה בפרס ורטהיים לשירה, בפרס ברנשטיין לביקורת ובפרס ראש הממשלה

קולי הקורא…

 

בסרטון הקצר המובא כאן שומעים אותי קוראת אחדים משירי. כידוע, הקראת שירה היא אמנות לעצמה. אז אם למישהו מבין המאזינים יש הצעות לשיפור, שלא יהסס לכתוב אותן ואנסה לפעול ברוחן כבר מחרתיים – אז אתבקש להקריא משירי בקליפ שיופץ במסגרת המיזם המבורך של מרכז הספר והספריות. שבוע טוב ומואר, זה העיקר.
http://www.youtube.com/watch?v=764KjqTYNkw


 

6 תגובות

 1. שלום ענת

  קריאתך יפה וכך גם המצגת
  את בהחלט יכולה להמשיך בקו הזה
  יופי!

  • אם אחבר את המילים שלך עם של מירי – אז המסקנה להמשך היא: חוט השדרה הקולי בסדר גמור, רק צריך קצת לשייף את הלב. זאת אעשה

 2. מירי פליישר

  סרטון יפה מאוד ענת וקולך עשיר. הייתי רוצה שתקראי עוד יותר לאט כמתענגת על הקריאה בשביל המקשיב/ה הרוצה להתענג על כל מילה, כל רעיון,כל צליל וכל תובנה. שירים קסומים קסומים.

  • תודה, מירי, על ההאזנה הדרוכה והעצה. אם להתוודות "עלית עלי". לא ארחיב רק אגלה שכדי ליישם את עצתך – ולכך אחתור – דרוש הרבה ביטחון עצמי של הקריינית. ומהו ביטחון עצמי אם לא איזה אביזר נפש נרכש הודות לחיזוקים כשלך?

 3. נורית פרי

  היי ענת, השירים כל כך יפים. אני מסכימה עם הצעתה של מירי: יותר לאט וכאילו את קוראת בפעם הראשונה…
  נורית

  • ההקלטה האמת נעשתה לפני כשנתיים. ועצתכן עזרה לי לשים את אצבע-האוזן-הלב על מה שיש לשפר – מבפנים. להקריא לעצמי בקול רם וכאילו אין קהל דמיוני וקצר רוח. הבעיה היא שאני לא שחקנית, הוראות הבימוי חייבות לעבור הפנמה אמיתית וקיומית. טוב, יומיים יספיקו להשלמת תהליך שהחל עוד זמן רב קודם.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לענת לויט