בננות - בלוגים / איריס אליה כהן / כנס הנהגות הקיבוצים
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

כנס הנהגות הקיבוצים

היום תהיה לי הזכות להרצות בכנס הנהגות הקיבוצים 2017, שיתקיים בקיבוץ מעלה החמישה. בהתחלה תמהתי על ההזמנה הזאת, למעט שני קיבוצים בודדים אליהם הוזמנתי אחרי שיצא "גלבי", בזכות שתי ספרניות מיוחדות מאד, ופתוחות מאד, מעולם לא הוזמנתי להרצות בקיבוצים, ואני די בטוחה שזה לא מקרי. קצת דאגתי מההזמנה הזאת. אף שידעתי שדינה ולירון לינדמן המופלאות תהיינה ואף תופענה לצידי. יש בליבי על מפא"י, מפ"ם והחברה הקיבוצית בכלל לא מעט ואף כתבתי על כך, כמובן, בעיקר ב"מכתוב", אבל כשראיתי בתכנייה שחבר הכנסת גפני מרצה לפניי, נרגעתי. בכל מקרה, אחלו לי הצלחה!

כאן אני בתמונה עם אמא שלי, הצדיקה, שסירבה לשלוח אותי בנערותי להתגורר בקיבוץ, אף שבאותה תקופה זה היה פחות או יותר חלום חיי. כמה קנאתי בילדי הקיבוצים על אופניהם, בריכותיהם וחדרי האוכל שלהם.
נו, טוף.

התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן