בננות - בלוגים / אביטל קשת / המשטרה לא מפתה אלא עושה כמיטב יכולתה, תגובה לעלית קרפ
תשובת הלב
 • אביטל קשת

  אביטל ז'נט קשת כותבת כותבת אם לא כותבת חושבת שהיה עליה לכתוב או שהרעיון חיכה לרגע הנכון בו היה צריך להכתב מאמינה שכתיבה היא שליחות.    ---------------------------------------------------------------------------------------.    

המשטרה לא מפתה אלא עושה כמיטב יכולתה, תגובה לעלית קרפ

 

 

 

http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1791102

משטרה מייצרת פסטיבל, כך טוענת עלית קרפ, המשטרה היא זו שפיתתה את הפדופיל הסמוי לחטוא עם שוטרת בת עשרים שהתחזתה לבת שתיים עשרה, היא זו שהפילה את הסוטה חסר הישע  בפח.

על פניו עלית קרפ צודקת, לפני עיוור לא תיתן מכשול, הם הפדופילים חלשים מול היצרים שלהם ואין טעם לגרות אותם ואז לייצר הצלחות משטרתיות. הרי לכולנו כבר חוות דעת די שלילית על פועלה של משטרת ישראל בעיקר לאור ההתרחשויות האחרונות.

ובטח שמשטרת ישראל האומללה מנסה לסדר לעצמה דימוי מוצלח יותר.

אך על פי אותה תיאוריה, גם אתרי ההכרויות שמפתים גברים לסטוצים קצרים עם נערות ליווי ועולים ופורחים ברשת, גם הם מייצרים כר פורה לסרסרות.

לא נוכל להתעלם מכמויות אדירות של מועדוני חשפנות שהיום שהלכתי לי לתומי בת"א לצורך מפגש תרבותי, האמינו לי, נתקלתי בהם שרק מפתים אותך, זכר, להתפתות רק פעם אחת, ולהרוס בפעם המאה חיים של נערה אלמונית אחת, שתיים שלוש…

אין ספק שאם כל אלה לא היו כל כך נגישים, לא היינו נזקקים לחוק להפללת הלקוח. אין ספק שאם היה פיקוח מסיבי יותר על כל נושא הסחר בסמים, היו פחות אנשים שצורכים אותם.

אם ניקח את מודל סינגפור, ששם על השלכת פסולת לרחוב תקנס בגדול, הרי שזה המודל שאין לנו כאן. הכל פתוח ובפני כולם. והרשות לחטוא, היא לבחירתך. והמקום הטוב ביותר הוא האינטרנט, שם משחקי הזהויות הם הצד האפל של הירח, שבט"ו באב מואר מהסיבות הנכונות.

אם כך מסתבר שפתח הבחירה הולך ומצטמצם, והלפתח חטאת רובץ הולך ומתעצם, יכול להיות שאנו מגדילים בפועל פשיעה שאפשר היה לחסוך.

זה כמו לא להסתכל על הדוגמנית שתלויה לך ככה בגשר ההלכה, בדיוק שאתה תקוע מולה בפקק. אולי זה מה שחש הפושע, זה גדול עלי, אני לא יכול, רוצה את זה עכשיו, רק קצת.

אכן צודקת עלית, אך הויכוח שלה אינו יכול להיות קביל כאשר כל המערכות לא מפוקחות בשם ליברליזם בעייתי ומנוון.

ובטח שיש להודות למשטרת ישראל, גם אם בתנאי חיים אחרים, היינו שמחים אם הייתה פועלת אחרת על מנת להגן על ילדנו. ואולי הויכוח צריך להיות למה הם לא מוגנים מלכתחילה, כן זו בדיוק הנקודה.

 

 

 

5 תגובות

 1. בהנחה שכאן הקישור יעבוד.

  http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1791102

 2. יש משהו בדבריה של עילית קארפ יש במעשה המשטרה משום סרסור לדבר עבירה זה סוג של הימור או שהעברין הפוטנציאלי יממש בבוא הזמן את נטייתו או שישאר בפוטציאליתו כל הזמן
  יש סיכון מסויים במכמונות האלה זה לא חד משמעי
  חרב פיפיות אולי

  • צ" פוטנציאליותו- תיקון מלמעלה

  • כן חנה, אבל האם לא כל החיים המערבים כאלה, בכל מקום פיתוי ורק החזקים בעלי השורשים האמידים עומדים בו? ונתתי כאן דוגמאות, איך על כל צעד ושעל הפיתוי קיים, לכן לדעתי אם כך הם פני הדברים, צודקת המשטרה בדרך התנהלותה.

   אין על שום דבר פיקוח מלכתחילה, כולל על פשעי האינטרנט.

   • ועל זה נאמר חנה: כל שחכמתו מרבה ממעשיו, למה הוא דומה: לאילן שענפיו מרבין ושרשיו מועטין, והרוח באה ועוקרתו והופכתו על פניו, שנאמר : והיה כערער בערבה, ולא ירא כי יבא טוב, ושכן חררים במדבר, ארץ מלחה לא תשב,. אבל כל שמעשיו מרובין מחכמתו, למה הוא דמה: לאילן שענפיו מועטין ושרשיו מרובין, שאפילו כל הרוחות שבעולם באות ונושבות בו, אין מזיזין אותו ממקומו, שנאמר והיה כעץ שתול על פלגי מים ועל יובל ישלח שרשיו, ולא ירא כי יבא חם, והיה עליהו רענן, ובשנת בצרת לא ידאג, ולא ימיש מעשות פרי.

    לכך התכוונתי חנה יקרה. נושא למחשבה. שבוע טוב.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאביטל קשת