בננות - בלוגים / / לאהוב אותך בסינית
המומלצים של נטלי
  • נטלי הכהן

    כתבת תרבות. אוהבת לעדכן בכל מה שחם בעיר, הקרנות סרטים, מופעים, אירועים, פסטיבלים, ועוד. בעברי עיתונאית במגזין "את", פרסמתי שירה, מאמרי דיעה ומסה בכתבי עת מובילים וספרים. בין לבין מנסה להיגמל מההרגל המגונה הזה של להאזין לשיחות עוברים ושבים מחלון חדרי.

לאהוב אותך בסינית

סרטים סינים מאז ומעולם סיקרנו אותי. המדינה הרחוקה, עם השפה הייחודית, עם קבוצות אתניות שונות שיש בה לצד חמלה והרבה יופי ועדינות גם אכזריות כלפי מי שהוא לא דומה לך. מעט סרטים הגיעו לישראל מסין הרחוקה ואלו שכבר צפיתי בהם חשפו תרבות מדהימה של ניגודים וטבע עוצר נשימה.

לכן שמחתי כשאמרו לי שעולה תיכף סרט חדש ואם אני רוצה לצפות בו. הבית שלנו Return) to dust), בבימויו של לי ריג'ון, וו רנלין, והאי קינג משחקים ברגישות והמון יופי. סיפור המעשה הוא על מא, חקלאי קשה יום והיחיד במשפחתו שלא נשוי, וגוייניג אשה לא בריאה עם חיוך ביישני שמשדכים ביניהם והם מתחילים חיים חדשים של הרבה שתיקות, מחוות עדינות של אהבה, שיחות קטנות והרבה עבודת טבע בכפר.

הסרט שצולם בצפון סין על גבול מונגוליה הוא סיפור קטן גדול שמאפשר לנו הצופים הצצה לתרבות מאופקת, לנופים מרהיבים, לאהבה שיכולה לצמוח גם במקום הכי בלתי צפוי. הסרט ארוך, איטי, ומומלץ למי שאוהבים סרטים זרים עם מסר חם ואוהב.

 

133 דקות | מנדרינית | תרגום לעברית ואנגלית

 

 

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לנטלי הכהן