בננות - בלוגים / / עמיר בניון- נענע 10
תשובת הלב
 • אביטל קשת

  אביטל ז'נט קשת כותבת כותבת אם לא כותבת חושבת שהיה עליה לכתוב או שהרעיון חיכה לרגע הנכון בו היה צריך להכתב מאמינה שכתיבה היא שליחות.    ---------------------------------------------------------------------------------------.    

עמיר בניון- נענע 10

 

בני מוצא עבורי סרט על עמיר בניון, שהוקרן כנראה בערוץ עשר. עמיר לפני ועמיר אחרי ההופעה.. בעיקר אחרי..אז המראינים מתלוצצים עימו, שולחים לחלל החדר עקיצה קטנטנה, לא מזיקה .עמיר בניון נלחץ ומדבר מהר. הוא חש כאילו באים לתקוף אותו, למרות שהמראיניים מעריצים את המוזיקה שלו.

כל חוזר בתשובה חש את התחושות שמרגיש עמיר. מנסה לפלס דרך חדשה כשבעורף נושפים המתנגדים הישנים. כל חוזר בתשובה יודע שאי שם מתחבא סאב טקסט שאומר ..אתה איש טוב! כלומר דבר לקהל שלך אבל לא אלינו. אותנו עזוב במנוחה.  אבל הקהל הרחב לא מסוגל לוותר על זמר בסדר גודל כזה ונאלץ להמשיך ולשמוע ואולי אף לקבל את הדרך, וללכת שבי אחרי התהליך.

המראיין אומר שהוא אוהב את עמיר למרות התחרדותו.

לדעתי מה שיש בקול של עמיר זאת אמונה. כלומר אי אפשר לאהוב אותו למרות התחרדותו. התחרדותו הייתה שם תמיד. 

הוא שר ממקום מאמין ולכן באמת מפיל את השומע לקרשים של עצמו.

מאחר והתקשורת תמיד תוקפת מי שלא חושב כמוהה, עמיר מאשים אותה בחוסר באהבת חינם. 

אם היה פוליטקאי לא היה מאשים ומתגונן אלא משוחח . אבל הוא לא. הוא האיש שחושש לעלות אל הבמה ומטפס עליה כי יש לו את זה .

אפשר לבוז לו על הלחץ, הדבור המפוזר והלא ממוקד. אבל עמיר אינו איש תקשורת, הוא זמר נשמה.

מצד שני, אולי באמת מי שאומר את מה שהוא אומר , מחזיק בדעות מסוימות שלא מקובלות על המדיה
 
תמיד חש שעליו לגשש בין הטיפות, להיות סופר גאוני על מנת לקבל רק דריסת רגל קטנה ואז וברגע אחד הכל מתפרץ אצלו ובאופן לא הגיוני. אבל אולי מאד הגיוני מבחינתו.

עמיר,אנחנו אוהבים אותך! המשך לשיר ולשורר. שומעייך.

http://bidur.nana10.co.il/Article/?ArticleID=698690

 

8 תגובות

 1. אביטלי, לא יודעת במה מדובר בדיוק, אבל את יודעת שאני מעריצה גדולה של אמיר בניון. לדעתי אחד בדורו.ובגלל שהדיעות שלו, כפי שאני מכירה אותן, גובלות, לעיתים, בחד מימדיות מאד בעייתית, אם לנקוט בלשון עדינה, אני חושבת שעשית פה כמה אבחנות חכמות מאד,
  "תמיד חש שעליו לגשש בין הטיפות, להיות סופר גאוני על מנת לקבל רק דריסת רגל קטנה" ו
  "אפשר לבוז לו על הלחץ, הדבור המפוזר והלא ממוקד. אבל עמיר אינו איש תקשורת, הוא זמר נשמה" אניחותמת על הדברים האלה בשתי ידיים. לא כל יוצר גאון הוא איש תקשורת גאוני, וההיפך הוא נכון בטח ובטח. לא כל אנשי התקשורת הגאוניים הם יוצרים גאוניים. למעשה, לא ממש מכירה כאלה.

  • סליחה, התפלק לי אמיר במקום עמיר

   • איריס, דעות הן עניין לויכוח. איני חושבת שהן חד מימדיות , אבל הוא מבטא אותן בצורה עילגת, בגלל מה שציינתי. בהחלט קיימת שנאת חינם בתקשורת, והצגת אנשים כחד- מימדים והמון בלע ולשון הרע. מצד שני טעות היא להכליל. כי אולי אלו שבאו אליו הם שונים וצריך להפתח לזולת לפני שמתגוננים.וגם הזולת אלי פשוט טועה ויש לעמוד במקומו לפני ששופטים. הוא גם מזכיר את ההתנשאות והלעג למזרחים. כלומר דיבר בבלבול רב.

    יש לו הרבה בבטן והוא מוציא בלי סדר.

    ולא לשכוח שהיה אחרי הופעה, ואולי לא מאופס.

    בכל אופן תודה שהגבת.
    איני מעריצצה. אלא אוהדת. כי במילה הערצה חבויה מילה נוספת, עריץ.

    נשיקות.

    • גם לי טעויות בהקלדה כי עלי לצאת.

     • אביטלי, מסכימה לגמרי עם כל מה שכתבת, למרות, שכפי שציינתי לא ראיתי את הריאיון המדובר, יש לי בעיה עם האוזניות, אז אני אפילו לא פותחת קישורים.
      אני מרבה להשתמש במילה אהבה והערצה וחיבה ויופי על כל הסתעפויותיה, וכמו שאת יודעת כבר קמו צדיקים שזה לא היה לרוחם. זה ממש לא מפריע לי. זה מה שאני מרגישה. יש מעט מידי מילים בשפה העברית לתחושות שלי.וזו אני. לא יכולה לכתוב שאני אוהדת של בניון, כי זה יהיה אנדרסטייטמנט מבחינתי, (וזה מרגיש לי כמו כדורגל)אבל מקבלת גם את ההערה שלך לגבי העריצות החבויה.
      נשיקות וסוף שבוע מעולה.

     • כן גם אהדה, אוהדים, זה בעייתי במקצת. אני יודעת שיש למי שסתם אומר א ה ב ה מתנגדים וחולקים. נראה לי חולני.
      כי מה בן- אדם צריך? ממה הוא ניזון. התעלמי .

      ועוד רגע חודש- טוב.

 2. גם עמיר בן אדם, שנלחץ ומתגונן, זה לא גורע מהכשרון הענק, אולי חבל שהוא לא לומד ימימה, ומשהה תגובה, נותן לה לא לצאת מהמקום הילדי הרגיל, אלא ממקום אחר, שכלי, מקום של חום לעצמך, בסדר זה קשה אני יודעת,אף אחד לא תמיד מצליח, בטח שאני לא.. אז נמשיך להאזין לעמיר המסלסל

  • אהבתי את מה שאמרת על ימימה. כל כך נכון.
   תודה על מה שכתבת, אשמח אם תכתבי פוסט על ימימה ושיטתה. אני מכירה את השיטה אבל הירידה שלך לפרטים נפלאה בעיניי.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לאביטל קשת