בננות - בלוגים / רוני ארז / מה זה "מונוגמיה חופשית"
"העצמת המיניות הנשית"
  • רוני ארז

    במשך שנים רבות עסקתי בספורט ובכושר גופני. האמנתי ש"נפש בריאה בגוף בריא", ולפיכך צריך להקדיש את עצמך לטיפוח הגוף. למדתי אירובי, אימון אישי, trx, פילאטיס, core, וחיזוק רצפת האגן, ועבדתי בתור מאמנת כושר. עם הזמן הבנתי שלנפש צרכים משלה וגוף בריא הינו רק אחד הצרכים שלה. השילוב והאיזון בין הגוף והנפש, הינם הדבר החשוב והנכון לעשות. למדתי nlp, דמיון מודרך, מדיטציה, תטא הילינג, אינטואיציה, אורטופדיה ריגשית ו – bars. כיום אני משלבת בעבודתי בין הגוף והנפש בנושא העצמה מינית נשית. אל התחום הזה הגעתי בעקבות תהליך אישי שעברתי. תכיפות השתן שלי התגברה עם הזמן, ומצאתי את עצמי רצה לשירותים הרבה פעמים ביום כולל כמה פעמים במהלך קיום יחסי מין. כל מי שדיברתי איתו אמר לי שאני צריכה לחזק את שרירי רצפת האגן.. והרי זה מה שעשיתי כל חיי.. אבל החלטתי לקחת את עצמי בידיים ברצינות כי זה מאוד הפריע לי בתפקוד היום יומי. התחלתי בתרגילים הרגילים שהיו אמורים לעזור ולגרום לי ללכת פחות פעמים לשירותים. מהר מאוד הרגשתי שאני נהנית מזה מאוד בצורה מינית. התחלתי לשאול את עצמי כל מיני שאלות לגבי מה שאני מרגישה, ואיך זה משפיע עלי. אבל המשכתי בתרגול שהבנתי שמסב לי הנאה גדולה, והעניין הלך והשתבח.. הנוכחות והמודעות שלי לתחושות שהרגשתי בנוסף לשחרור המחשבתי שהתלווה לכך הביא אותי למצב שבו הרגשתי שאני נהנית מהתהליך במובן מיני. שחררתי את המחשבות והתרכזתי בהנאה המינית ובתרגול התנועה שגורמת לכך. כיום, בעקבות התרגול, הגעתי למצב שאני שולטת באופן מלא ומושלם באורגזמות שלי. החיים שלי השתנו ממצב שבו האורגזמות שלי היו מגיעות רק דרך הדגדגן ולאחר עבודה לא פשוטה.. למצב שבו אני גומרת בכל צורה ככל שארצה. במקביל גם תכיפות השתן שלי פחתה מאוד, כך שהרגשתי שאני מרוויחה גם במובן הבריאותי גופני, וגם במובן המיני. הידיעה שהיכולת הזאת קיימת בי ושהצלחתי להביא את עצמי למצב זה, גרמה לי להבין שאם אני יכולתי לעבור תהליך זה.. כל אישה יכולה לעבור את אותו התהליך, וכיום אני מלמדת נשים להבין טוב יותר את הגוף שלהם. אני מלמדת נשים להביא את עצמם לאורגזמה שהולכת ומתעצמת. כמובן שהדבר אינו פוגע ביחסי המין הזוגיים אלא רק מעצים את הרצון בהם ומשדרג אותם. אני מזמינה כל אחת ואחת שמרגישה שהיתה רוצה להיות במקום טוב יותר מהמקום בו היא נמצאת, להגיע אלי לשני מפגשים. הטוטאליות והמוטיבציה לשינוי הם הדברים החשובים והמהותיים שיכולים להביא לשינוי מדהים בחיים ולא רק בתחום המיני.

מה זה "מונוגמיה חופשית"

wedding-1612679_1280

מה זאת "מונוגמיה חופשית" על פי תפיסתינו? 
המונוגמיה הינה צורת חיים בה בני זוג חיים ביחד תוך כדי נאמנות מינית ורגשית הדדית. 
אפשר להתווכח רבות אם המונוגמיה הינה טבעית או אפשרית בעידן שבו אנו חיים כיום, העידן שבו אין אמת אחת, לאף אחד אין בעלות על האמת, וכל זוג מפתח לעצמו את האמת הנכונה והמתאימה עבורו, 
אבל אי אפשר להתווכח עם המשמעות השלילית שקיבל המושג מונוגמיה מבחינה חברתית ותרבותית. בעיקר בעשור האחרון שפרץ דרכים חדשות בכל הקשור להתייחסות למוסד הזוגיות והמשפחה.
המונוגמיה מתקשרת עם שגרה, והשגרה נתפסת כדבר הגורם לשחיקה במיניות הזוגית. האסוציאציה המידית למיניות מונוגמית, מתייחסת ליחסי מין שמתרחשים באותו מקום ובאותה צורה, וכמובן, כל הזמן עם אותו פרטנר, דבר שהופך אותם ללא מרגשים ומונוטוניים. 
הדבר הגרוע ביותר שהשתרש בתפיסה החברתית הוא שבמונוגמיה, התקשורת המינית הזוגית בקרב רוב הזוגות כמעט ולא קיימת. לא מדברים על מיניות – למעט תלונות על כך שהיא לא קיימת.. בני הזוג לא באמת מדברים אחד עם השני על הפנטזיות שלהם, על הרצונות שלהם, על מה ואיך שעושה להם טוב.
בקרב מרבית הזוגות שחיים לא טוב, ניתן לראות שגם המיניות לא טובה.. ובמרבית הזוגות שחיים טוב.. ניתן לראות שהמיניות טובה.. 
מה קודם למה..? 
אנחנו מאמינים שהמיניות הזוגית קודמת לכל דבר, ומתווה את איך שהיחסים הזוגיים מתהווים. 
מרבית האנשים מייחסים למיניות שלהם חשיבות גדולה יותר כשהם רווקים, ומשתמשים בה כדרך לחיזור. אבל משהם משיגים את הזוגיות, הם מפסיקים לתת למיניות מקום חשוב בזוגיות, ומאבדים את הריגוש ההדדי אחד מהשני. 
הזוגיות המונוגמית נתפסת כמעין "בית כלא" לחופש המחשבה המיני. 
בתחילת דרכינו כזוג, לפני כעשרים שנים, חשבנו שיהיה נכון יותר ללמוד ולפתח לעצמנו את הידע בנושא המיניות. היה לנו ברור שאנו רוצים ללמוד ולהתפתח ביחד, כזוג. כל אחד מאיתנו הגיע לזוגיות לאחר כישלון בנישואין ראשונים, ועם ילדים. החלטנו שבפעם השניה זה יהיה אחרת, והמיניות תזכה למקום של כבוד ובאופן עקבי. 
אף אחד מאיתנו לא חיפש להיות עם פרטנרים אחרים. הדבר היה מוסכם על שנינו. 
ה"מונוגמיה החופשית" שמרה עלינו תחת אותה הגדרת נאמנות מינית ורגשית הדדית, אבל אפשרה לנו לפתוח את הדלת שסוגרת זוגות רבים בחדר השגרתי והחשוך..
המונוגמיה בצורה בה אנו רואים אותה, מאפשרת לנו להימצא בחלל הרגיל שלנו, אבל גם בחללים שבהם נמצאים עוד זוגות והאווירה בחלל מינית. בין אם זה בסדנה, פסטיבל, או מסיבה. כל זוג נמצא עם עצמו, אין הגבלה על העיניים שלנו ועל המחשבה החופשית שלנו. היכולת לשתף את בן הזוג בתחושות ובמחשבות העולות בראשנו תוך כדי המצב, מעצימות את הריגוש המיני הזוגי. 
בני הזוג אינם נמצאים בחלל מכיוון והם מחפשים להיות עם פרטנרים אחרים. הם מחפשים להוסיף לריגוש המיני הזוגי שלהם. יש ביניהם ידיעה ואמון הדדי. סולם הערכים הבסיסיים שלהם לגבי העניין שווה. הם מסתפקים אחד בשניה, אבל רוצים גם לחוות ריגושים משותפים שיוסיפו עניין למגרש המשחקים המיני שלהם.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לרוני ארז