בננות - בלוגים / רוני ארז / סקס זה כמו אוכל
"העצמת המיניות הנשית"
  • רוני ארז

    במשך שנים רבות עסקתי בספורט ובכושר גופני. האמנתי ש"נפש בריאה בגוף בריא", ולפיכך צריך להקדיש את עצמך לטיפוח הגוף. למדתי אירובי, אימון אישי, trx, פילאטיס, core, וחיזוק רצפת האגן, ועבדתי בתור מאמנת כושר. עם הזמן הבנתי שלנפש צרכים משלה וגוף בריא הינו רק אחד הצרכים שלה. השילוב והאיזון בין הגוף והנפש, הינם הדבר החשוב והנכון לעשות. למדתי nlp, דמיון מודרך, מדיטציה, תטא הילינג, אינטואיציה, אורטופדיה ריגשית ו – bars. כיום אני משלבת בעבודתי בין הגוף והנפש בנושא העצמה מינית נשית. אל התחום הזה הגעתי בעקבות תהליך אישי שעברתי. תכיפות השתן שלי התגברה עם הזמן, ומצאתי את עצמי רצה לשירותים הרבה פעמים ביום כולל כמה פעמים במהלך קיום יחסי מין. כל מי שדיברתי איתו אמר לי שאני צריכה לחזק את שרירי רצפת האגן.. והרי זה מה שעשיתי כל חיי.. אבל החלטתי לקחת את עצמי בידיים ברצינות כי זה מאוד הפריע לי בתפקוד היום יומי. התחלתי בתרגילים הרגילים שהיו אמורים לעזור ולגרום לי ללכת פחות פעמים לשירותים. מהר מאוד הרגשתי שאני נהנית מזה מאוד בצורה מינית. התחלתי לשאול את עצמי כל מיני שאלות לגבי מה שאני מרגישה, ואיך זה משפיע עלי. אבל המשכתי בתרגול שהבנתי שמסב לי הנאה גדולה, והעניין הלך והשתבח.. הנוכחות והמודעות שלי לתחושות שהרגשתי בנוסף לשחרור המחשבתי שהתלווה לכך הביא אותי למצב שבו הרגשתי שאני נהנית מהתהליך במובן מיני. שחררתי את המחשבות והתרכזתי בהנאה המינית ובתרגול התנועה שגורמת לכך. כיום, בעקבות התרגול, הגעתי למצב שאני שולטת באופן מלא ומושלם באורגזמות שלי. החיים שלי השתנו ממצב שבו האורגזמות שלי היו מגיעות רק דרך הדגדגן ולאחר עבודה לא פשוטה.. למצב שבו אני גומרת בכל צורה ככל שארצה. במקביל גם תכיפות השתן שלי פחתה מאוד, כך שהרגשתי שאני מרוויחה גם במובן הבריאותי גופני, וגם במובן המיני. הידיעה שהיכולת הזאת קיימת בי ושהצלחתי להביא את עצמי למצב זה, גרמה לי להבין שאם אני יכולתי לעבור תהליך זה.. כל אישה יכולה לעבור את אותו התהליך, וכיום אני מלמדת נשים להבין טוב יותר את הגוף שלהם. אני מלמדת נשים להביא את עצמם לאורגזמה שהולכת ומתעצמת. כמובן שהדבר אינו פוגע ביחסי המין הזוגיים אלא רק מעצים את הרצון בהם ומשדרג אותם. אני מזמינה כל אחת ואחת שמרגישה שהיתה רוצה להיות במקום טוב יותר מהמקום בו היא נמצאת, להגיע אלי לשני מפגשים. הטוטאליות והמוטיבציה לשינוי הם הדברים החשובים והמהותיים שיכולים להביא לשינוי מדהים בחיים ולא רק בתחום המיני.

סקס זה כמו אוכל

קישור בין אוכל וסקס, הינו דבר שנהוג לעשות בתרבות שלנו. מאכלים רבים נצרבו בתודעה כמעוררי סקס, ותאוות בשרים הינה ביטוי שבהחלט יכול להתפרש לשני הכיוונים..
אדם שאוהב לאכול ולהתענג מהאוכל, נתפס ככזה ששעשועי מין ידברו אליו גם.. סצנות רבות של סקס ואוכל בקולנוע נטמעו בתודעה לאורך השנים.. סצנת הקרח וסצנת היין והתותים מהסרט "9 וחצי שבועות של שיכרון חושים".. הן מהידועות בסצנות הקולנוע שחיברו בין מין ואוכל.
אז אם האוכל והסקס כל כך קרובים וקשורים בהתייחסות התרבותית המשותפת אליהם, מדוע אי אפשר להתייחס למין כמו שאנחנו מתייחסים לאוכל? הפסיכולוג החברתי אברהם מאסלו פיתח את תאוריית הצרכים שלו, ושם הוא קבע שהסקס יחד עם האוכל והשתייה מהווים את הצרכים הבסיסים והראשוניים ביותר הנחוצים להישרדות האדם. ויחד עם זאת, אנחנו לא אוכלים רק כדי לשרוד. אנחנו אוכלים גם כדי ליהנות. כך גם בסקס. אנחנו לא מקיימים יחסי מין רק למען ההישרדות הבאה לידי ביטוי בהבאת צאצאים, אלא אנחנו גם עושים אותו לשם הנאה בלבד (זכות הקיימת בטבע רק לבני האדם ודולפינים..).
לפעמים אנחנו רעבים מאוד. ואנחנו רוצים לאכול כאן ועכשיו.. מה שבא ליד.. אנחנו שוכחים את כל מה שאנחנו יודעים על ג'אנק פוד וממהרים לדוכן המזון המהיר הראשון שנמצא ברחוב. אנחנו אוכלים בהנאה רבה, מתעלמים מכל המחשבות לגבי הנזק ויודעים שנאזן את זה אחר כך.. ולפעמים אנחנו מתכננים ארוחה מראש.. חושבים לפני איפה נאכל.. מזמינים מקום במסעדה.. יודעים שזה הולך לעלות לנו הרבה כסף.. ונותנים לארוחה את המקום הראוי והמכובד שמגיע לה.
אותו הדבר צריך להיות בהתייחסות שלנו לסקס. לפעמים אנחנו מחפשים סקס מהיר. זה יכול להיות חפוז.. לא מתוכנן.. יצרי.. במקום שלא חשבנו עליו.. בצורה שלא תיארנו לעצמנו שכך זה יהיה.. לפעמים אפילו עם מי שהוא שלא תכננו שזה יהיה איתו.. ולפעמים.. אנחנו מתכננים את זה מראש.. קובעים את הזמן ומתכוננים לכך.. בבית או בצימר.. או בבית מלון.. נותנים לסקס את הכבוד המגיע לו כפי שאנחנו עושים את אותו הדבר בהתייחסות שלנו לארוחה במסעדת גורמה..
הדרך הזוגית המינית הנכונה היא שילוב של שתי הצורות במהלך החיים והשגרה. ההבנה שלא תמיד צריך להתייחס ליחסי המין כאל ארוחת גורמה, ואם אין את התנאים המושלמים לכך אז נוותר עליו.. לפעמים יחסי המין יהיו בצורת מזון מהיר.. ולפעמים ארוחת גורמה.. לפעמים מתוכננים.. ולפעמים בהפתעה.. לפעמים עם דגש על הרומנטיקה.. ולפעמים עם דגש על תשוקה בלבד שאין בה רומנטיקה..
כך נדע להעריך את שתי הדרכים.. כך נשבור את השגרה ונכניס עניין מיני לתוך חיינו.. כך נשמור על הגחלת הזוגית המינית לוהטת באופן תמידי!
שמרו על הסקס והשאירו לו מקום חשוב בחייכם!
אם חשוב לכם לשפר את המיניות הזוגית שלכם, או שאתם מרגישים שמה שהוא בתקשורת המינית ביניכם לא עובד כפי שהייתם רוצים, אתם מוזמנים להתקשר אלינו,
ניצן ורוני ארז
oche_and_sex

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לרוני ארז