בננות - בלוגים / רוני ארז / לאן נעלמת המיניות?
"העצמת המיניות הנשית"
  • רוני ארז

    במשך שנים רבות עסקתי בספורט ובכושר גופני. האמנתי ש"נפש בריאה בגוף בריא", ולפיכך צריך להקדיש את עצמך לטיפוח הגוף. למדתי אירובי, אימון אישי, trx, פילאטיס, core, וחיזוק רצפת האגן, ועבדתי בתור מאמנת כושר. עם הזמן הבנתי שלנפש צרכים משלה וגוף בריא הינו רק אחד הצרכים שלה. השילוב והאיזון בין הגוף והנפש, הינם הדבר החשוב והנכון לעשות. למדתי nlp, דמיון מודרך, מדיטציה, תטא הילינג, אינטואיציה, אורטופדיה ריגשית ו – bars. כיום אני משלבת בעבודתי בין הגוף והנפש בנושא העצמה מינית נשית. אל התחום הזה הגעתי בעקבות תהליך אישי שעברתי. תכיפות השתן שלי התגברה עם הזמן, ומצאתי את עצמי רצה לשירותים הרבה פעמים ביום כולל כמה פעמים במהלך קיום יחסי מין. כל מי שדיברתי איתו אמר לי שאני צריכה לחזק את שרירי רצפת האגן.. והרי זה מה שעשיתי כל חיי.. אבל החלטתי לקחת את עצמי בידיים ברצינות כי זה מאוד הפריע לי בתפקוד היום יומי. התחלתי בתרגילים הרגילים שהיו אמורים לעזור ולגרום לי ללכת פחות פעמים לשירותים. מהר מאוד הרגשתי שאני נהנית מזה מאוד בצורה מינית. התחלתי לשאול את עצמי כל מיני שאלות לגבי מה שאני מרגישה, ואיך זה משפיע עלי. אבל המשכתי בתרגול שהבנתי שמסב לי הנאה גדולה, והעניין הלך והשתבח.. הנוכחות והמודעות שלי לתחושות שהרגשתי בנוסף לשחרור המחשבתי שהתלווה לכך הביא אותי למצב שבו הרגשתי שאני נהנית מהתהליך במובן מיני. שחררתי את המחשבות והתרכזתי בהנאה המינית ובתרגול התנועה שגורמת לכך. כיום, בעקבות התרגול, הגעתי למצב שאני שולטת באופן מלא ומושלם באורגזמות שלי. החיים שלי השתנו ממצב שבו האורגזמות שלי היו מגיעות רק דרך הדגדגן ולאחר עבודה לא פשוטה.. למצב שבו אני גומרת בכל צורה ככל שארצה. במקביל גם תכיפות השתן שלי פחתה מאוד, כך שהרגשתי שאני מרוויחה גם במובן הבריאותי גופני, וגם במובן המיני. הידיעה שהיכולת הזאת קיימת בי ושהצלחתי להביא את עצמי למצב זה, גרמה לי להבין שאם אני יכולתי לעבור תהליך זה.. כל אישה יכולה לעבור את אותו התהליך, וכיום אני מלמדת נשים להבין טוב יותר את הגוף שלהם. אני מלמדת נשים להביא את עצמם לאורגזמה שהולכת ומתעצמת. כמובן שהדבר אינו פוגע ביחסי המין הזוגיים אלא רק מעצים את הרצון בהם ומשדרג אותם. אני מזמינה כל אחת ואחת שמרגישה שהיתה רוצה להיות במקום טוב יותר מהמקום בו היא נמצאת, להגיע אלי לשני מפגשים. הטוטאליות והמוטיבציה לשינוי הם הדברים החשובים והמהותיים שיכולים להביא לשינוי מדהים בחיים ולא רק בתחום המיני.

לאן נעלמת המיניות?

700-01082859 © Masterfile Model Release Man Consoling Woman on Beach

מחקרים רבים מתייחסים לכך שבמרבית הקשרים הזוגיים שהתמסדו, האישה היא הראשונה שמאבדת עניין מיני בגבר שאיתה בעוד שהגבר ממשיך לתחזק עניין מיני מוגבר באישה שאיתו. 
מדוע זה קורה?
כל זוג מאמין בתחילת הדרך כי הוא יצליח "לשבור את המערכת" וכי המיניות המדהימה ביניהם לא תסתיים לעולם, גם אם נתוני המציאות והסטטיסטיקה בעניין מספרים אחרת..
ההתאהבות, התשוקה ההדדית וההתלהבות בתחילת הקשר, מצליחים להסתיר את הפערים והקשיים המיניים בין בני הזוג. לא מדברים הרבה על הסקס.. פשוט קופצים אחד על השנייה והוא נתפס כמדהים. מעטות הנשים שיסיימו קשר בגלל שהן לא מצליחות להגיע לשיא מיני עם בן הזוג, אלא אם כן הוא הראשון והיחידי שזה קרה להן איתו עד אותו הרגע.. הן תעדפנה לחשוב כי הדברים יסתדרו בהמשך.
אצל הגבר, ההנאה מהסקס פשוטה ומוחשית. נכון, לגברים יש בעיות בסקס – גומרים מהר מידי, לאט מידי, לעיתים הם סובלים מחרדת ביצוע המתבטאת בכך שלא עומד להם וכו'. בד"כ הבעיות הינן פיזיולוגיות וניתנות לפתרון בצורה פשוטה ע"י כדורים, משחות או לימוד נשימות טנטריות המעכבות פליטה. כלומר, ההתייחסות כאן הינה לעצם האורגזמה של הגבר ולאו דווקא לאופן תפקודו במיטה בזמן הסקס.
אצל נשים לעומת זאת ההגעה לאורגזמה מהסקס מורכבת וקשורה יותר לעניין המנטלי מאשר הפיזיולוגי. אישה צריכה תנאים בשביל לגמור. גם בחורה שגומרת בקלות מחדירה זקוקה לתנאים כדי לגמור. החיים הזוגיים השגרתיים מחבלים בתנאים אלו. המטלות, הילדים, העייפות ובעיקר היכרות בן הזוג המיני שהופך להיות אבא, חבר ושותף לחיים (דברים המרחיקים אותנו ממיניות) הופכת את ההגעה לאורגזמה עבור האישה למבצע קשה. אם מוסיפים לכך את העובדה שמרבית הנשים גומרות רק דרך גירוי חיצוני על הדגדגן ולא מהחדירה – אורגזמה שקשה יותר להגיע אליה – אפשר להבין עוד יותר את המורכבות של האורגזמה הנשית. 
כך שבמקרים רבים האישה מאבדת עניין בסקס עם בן זוגה לאו דווקא מזה שהיא לא רוצה סקס, אלא בגלל שהיא מעדיפה להימנע מהסקס מאשר לעשות אותו ולהישאר מתוסכלת מחוסר הצלחתה לגמור. לפעמים הגבר אינו "משקיע" באישה במיטה, דבר המתסכל אותה ולא מאפשר לה לגמור. לפעמים הגבר משקיע הרבה מאוד באישה, ובאופן טבעי מצפה שהיא תצליח לגמור כתוצאה מכך, דבר שמלחיץ את האישה ומרחיק אותה עוד יותר מהאפשרות שהיא תגמור. כך, לאט לאט, מתחיל אצלה תהליך שסופו איבוד העניין המיני בבן הזוג.
איבוד העניין בפרטנר הקבוע ומציאת פרטנר חדש תגביר את הריגוש, אבל לא בהכרח תביא לשיפור היכולת לגמור, כי כפי שציינתי האישה צריכה תנאים. רומן או בגידה מרגשים מאוד, אבל בד"כ לא יספקו לאישה המתקשה לגמור את התנאים לכך. 
אישה מסופקת מינית המרגישה נחשקת ואהובה על ידי בן זוגה לא תאבד עניין בפרטנר שלה כל כך מהר.
דווקא יחסים פתוחים על צורותיהן השונות יכולים לעזור לאישה, כי אז היא יכולה להיות פנויה נפשית לסקס גם עם מי שאינו בן זוגה הקבוע, אבל זה כבר עניין לאנשים שמאמינים בכך ויכולים לחיות בדרך זו 

ronierez.co.il

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לרוני ארז