בננות - בלוגים / רונית ליברמנש / "גן העדן של זהרה"
פועלת. מילולית
 • רונית ליברמנש

  " (...)אוהבת את סילביה פלאת' (איך לא?), חסרת אלוהים, רחמים עצמיים, חסד וחנינה - גם לעצמה".  מתוך דברי ההקדמה של נתן זך לקובץ שיריי, 'הנה' 6 (אוגוסט 2005). ב-12 השנים שחלפו מאז, נישאתי (כדין), פרסמתי חמישה ספרים (האחרון, 'פגומות', ראה אור ב-2005 בהוצאת פרדס, ערכתי ותרגמתי ספרים רבים והייתי שותפה לפועלה האיכותי של הוצאת סאגה. כיום אני דוקטורנטית בתוכנית ללימודי מגדר בבר אילן. אתר הבית שלי: www.libermensh.com

"גן העדן של זהרה"

לראשונה בעברית – “גן העדן של זהרה”!
רומן-גרפי אינטרנטי חדש שעולה בימים אלו בהמשכים (ובו זמנית) בבלוגוספירה העולמית 
באנגלית, פרסית, ערבית, צרפתית, איטלקית, ספרדית, הולנדית, קוריאנית – עכשיו גם בעברית.

לאחר ש”פרספוליס” האיראני הכה גלים וזכה בפוליצר, נראה שאחיו הצעיר, “גן העדן של זהרה” הולך בעקבותיו, ויוצריו אמיר וחליל (שם בדוי) נותנים את השיקוף שלהם למתרחש בימים אלו מאחורי הרעלה של האייטולות.

 

את ההמשך תוכלו לקרוא כאן,

 

http://2nd-ops.com/ronitlib/?p=1635

 

4 תגובות

 1. רונית, קול המחאה הזה נראה כ"כ רחוק אבל מהדהד חזק בעולמנו אנו, שנראה מנותק מהמתרחש מעבר לגבולות. "כמה נערים ונערות עוד ידממו למוות ברחובות טהרן?" זה משפט שמצמרר אותי. הבן שלי מבלה עם חברים ברחובות ת"א בלי חשש ונכנס הביתה לפנות בוקר. הידיעה שבקביל ישנם נערים שמתנהל נגדם יחס של דיכוי ופחד מתמיד ומושתק, והעתיד שיצמח משם, לא יכול שלא לעורר אותנו למחאה, ולו רק בשל אפקט הפרפר.

 2. כל הכבוד רונית ותודה שהבאת אותו לידיעתנו.

  • רונית ליברמנש

   ללי, הקומיקס הפוליטי הזה מתאר מציאות מצמררת ובלתי נתפשת.
   מהדי הוא אמנם דמות פיקטיבית, אבל דמותו מושתתת על דמויות אמיתיות. רביחם ורבות כל כך פשוט נעלמו. אגב הרומן נקרא "גן העדן של זהרה" ע"ש העיתונאית האיראנית גולה ששבה לאירן ובמהלך סיקור האירועים נחטפה, עונתה, נאנסה והוצאה להורג.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לרונית ליברמנש