הפוך קטן ודי
 • אומי לייסנר

  בקשר לכתיבה משלי בבלוג זה -- כל הזכויות שמורות לאומי (נעמי) לייסנר

דע לך

בעלי קנה לי פלפון חדש עם מסך המציג כדור הארץ עושה סיבובים בחלל. הוא מזכיר לי נסיעה במטוס כשנגמר הסרט ואז מראים לך המפה הזאת עם המטוס שלך טסה עליה על-פי קו מקווקוו. ופעם, לפני שנים רבות, היינו בקרוז וגם שם היה אותו רעיון – מסכים בכל מקום מלאים בפרסומות ופרומואים וברגעי הפוגה – השוט של הספינה שטה לה בלב ים בדרך המתוכננת מראש, כך שאת תמיד יודעת איפה את בדיוק, כאילו. ועכשיו, כל מה שאני צריכה הוא שהפלפון שלי יזכיר לי, ברגעי הפוגה, את דבר היותי לא יותר מנוסעת אקראית וזמנית בעולם הזה העושה את דרכו אי שם בשמיים, כך שאני תמיד יודעת מניין באתי ולאן אני הולכת.

תגובה אחת

 1. רבקה ירון

  הקצרצר/ההגיג הזה יכול להיות פנינה (אגב: לא ידעתי שלפעמים העברית שלך בן-גוריונית: בלי 'אֶת') עם הגהה וגיזום נכון, אומי. אנסה, ובשל התשתית, הוסיף 'אֶת' במקומות הדורשים את המילית ואמחק/אתאים את המיותר:

  "בעלי קנה לי פלפון חדש עם מסך המציג אֶת כדור הארץ עושה סיבובים בחלל. הוא מזכיר לי נסיעה במטוס: כשנגמר הסרט, ברגעי הפוגה, מראים לך אֶת המפה הזאת עם המטוס שלך טס עליה על-פי קו מקווקו. בדרך המתוכננת מראש, אַת תמיד יודעת איפה את בדיוק, כאילו. ועכשיו, כל מה שאני צריכה הוא שהפלפון שלי יזכיר לי, ברגעי הפוגה, את דבר היותי לא יותר מנוסעת אקראית וזמנית בעולם הזה העושה את דרכו אי שם בשמיים, כך שאני תמיד יודעת מניין באתי ולאן אני הולכת."

  אפשר לעבד עוד אֶת ההגיג, ברור.
  :))
  תודה ושבוע טוב.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאומי לייסנר