הפוך קטן ודי
 • אומי לייסנר

  בקשר לכתיבה משלי בבלוג זה -- כל הזכויות שמורות לאומי (נעמי) לייסנר

דיינה

 

 

 

 

זה נחמד להיוולד בשנה מיוחדת כזאת. סבי (זכרונו לברכה) נולד בשנת 1900 ובתי הבכורה (שתיבדל לחיים ארוכים) בשנת 2000 ואילו אני ובת דודה שלי נולדנו בשנת 1967 בת דודה שלי ממש ימים ספורים אחרי מלחמת ששת הימים והוריה נתנו לה את השם (השני) דיינה. יש לציין שבלי קשר למשה הגיבור שעל שמו היא נקראה היא תמיד שנאה את השם ובטח תהרוג אותי אם תגלה אי פעם שסיפרתי לכם.

 

 

 

 

14 תגובות

 1. אין משהו רע בשם הזה.
  מה המקור לשם אומי? אף פעם לא שמעתי את השם הזה? יש לזה פירוש או שזה שם נפוץ?

  • היי שירי. הייתי בטוחה שזה ברור. היא נקראת על שם משה דיין!

   • … כנראה אצטרך לחשוב על איך להכניס זאת אל תוך הפוסט.

   • את האמת שלא הבנתי את זה, אבל שאלתי מה מקור השם שלך "אומי"?

    • אני? זה קיצור לנעמי. יותר מובן באנגלית. המשרתת של המשפחה שלי לא ידעה לבטא את זה נכון והיתה אומרת my-omi במקום naomi. אז ככה זה נשאר עד היום. אני גם אוהבת את העובדה שהיא אשר נתנה לי את שמי, אפילו אם הוא קצת מוזר.

     • יעל ישראל

      מעניינת כל כך התרבות שידעתם בדרום אפריקה.הכרתי אישה שגם נולדה וגדלה שם, עם אומנת שחורה, שאהבה אותה כבתה, והיא עצמה אהבה אותה כאם, אולי אפילו יותא מאימה. והיא הייתה ממש מורת הדרך שלה לחיים, אישה שחורה מאחד הכפרים, ואגב, ענייני הנצרות שדובר בהם השבוע, בגלל שאותה אישה חונכה על ידי האישה השחורה הנוצריה, שהיתה מאמינה חזקה מאוד, תמיד היה בה בידידתי, כבוד לנצרות. ובכלל, כבוד לאחר. ולכל הדתות. הלוואי על כולנו סובלנות וקבלה כזו לזולת. אןתה אישה, ידידתי, היתה על כן אחת הנשים הכי סובלניות שהכרתי, גם כלפי שחורים ואתיופים ופעלה רבות למענם. והיא עצמה הודתה שזה הכול בשל האומנת הנהדרת שהיתה לה, שהיתה מלאה באהבת האל.

     • מזדהה לגמרי. זה אירוני שדווקא האפארטהייד יצר את הקרבה הזאת.

     • הייתי בטוחה שאומי זה שמך המלא. נו, מגלים דברים חדשים כל יום…

 2. דיינה ???
  מזל שנולדתי בנובמבר 67 והיה להורים שלי קצת זמן להרגע מהאופוריה. עוד היו קוראים לי שארם בטעות :)

 3. אומי,

  נפתרה תעלומת שמך!!!

  סיפור מרתק. דורש פוסט נפרד…

  • אסתי ג. חיים

   באיזו בועה אופורית חיינו אז!לא פשוט לשאת את השם "דיינה"! והסיפור שלך, אומי, נוגע ללב. יש לי משפחה וחברת ילדות בד"ר אפריקה, ושמעתי סיפורים רבים. גב, שמה של חברתי נעמי…

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאומי לייסנר