בננות - בלוגים / / מדוע רק גברים ישנים באוטו?
הפוך קטן ודי
  • אומי לייסנר

    בקשר לכתיבה משלי בבלוג זה -- כל הזכויות שמורות לאומי (נעמי) לייסנר

מדוע רק גברים ישנים באוטו?

אתמול היינו במסיבת גן של בתנו בת הארבע. (אני יודעת, זה מאוחר, אך מדובר בגן פרטי, רציני, ולומדים שם עד סוף החודש.) היינו כשש משפחות ונפגשנו בגן ציבורי שכונתי בשעה 4 וחצי אחה"צ. כולנו הגיענו, פטפטנו, הילדים שיחקו יפה, ופתאום אני שמה לב שאחד האבות שוכב על הגב באמצע הדשא, כובע מכסה את פניו, והוא ישן לו שנת ישרים.

בה בעת חשתי הפתעה ואולי סקרנות וללא ספק גם קינאה. אלו אותן הרגשות בדיוק שאני חשה כל פעם שאני הולכת בדרך ורואה איזה נהג נוחר לו בנחת באוטו. סקרנות, על שום מה? על שום שתמיד זה מסקרן להסתכל בבן אדם שאינו מסוגל להשיב את המבט. קנאה, על שום מה? על שום שגם אני, כמו כולנו, תמיד עייפה, והשינה הזאת, באמצע היום, נראית כל כך מתוקה.

וההפתעה? ההפתעה נובעת מהידיעה הפנימית שלעולם לא הייתי יכולה להירדם בנסיבות ציבוריות דומות. ובאותו רגע עלתה בדעתי מחשבה עוד יותר מטרידה: שאינני האישה היחידה במצב הזה; היינו, שאף פעם לא ראיתי אישה ישנה באוטו או מתחת לעץ בגן הציבורי.

חברה שלי הציעה כפתרון לתעמולה שגברים פשוט נרדמים מהר יותר. (ואמנם, מי לא מכיר את האבא הנרדם באמצע סיפור הילדים הלילי, שהוא עצמו מספר.) אך לי נראה שהדבר קשור יותר לתחושות כלליות של חשיפה לסכנה ופגיעות שחוות נשים, במודע או בלא מודע, במרחבים לא מוגנים, בין אם הם רווי אדם ובין אם הם שקטים מדי.

במקרה של בן זוגי, לעומת זאת, הוא לעולם לא היה נרדם כך על הדשא באמצע מסיבת הסיום של בתו, וזאת מחשש לכל מה שיקבל על הראש אחר-כך, כשיחזור הביתה! 

 

 

 

 

 

4 תגובות

  1. מעניין… מעולם לא חשבתי לפרש את זה ככה. גם אני מקנאה במי שמסוגלים להירדם בכל מקום.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לאומי לייסנר