בננות - בלוגים / מירי פליישר / תחרה ומלחמה (15)
הבלוג של מירי
 • מירי פליישר

  אמנית חומר ופורצלן  וכותבת 5 תערוכות יחיד והרבה אחרות קבוצתיות .   אמא לשלושה צעירים גדולים ,  אשה לבעל,  מורה לתלמידים ,  סבתא לנכדים :)  מאמרים  ב"מארב"  וב"ערב רב" מגזינים מקוונים על אמנות וחברה. מאמרים על  אמנות ואמנות הקרמיקה.   דימויים שהתפרסמו בכמה מגזינים לשירה "נתיבים" לאחרונה בלוג עבודות  מעודכן     http://mirifleisher.blogspot.com /  טלפון להתקשרות:  03-5494799 כתובת אי מייל:     mirifleisher@bezeqint.net בית: רחוב יהושוע טהון 8, רמת השרון 47268 ;;;;;;

תחרה ומלחמה (15)

 

 

 

 

בתי הצעירה עמדה להתחתן. עולמי התמלא תחרה ותקווה. הכנתי  100פעמוני פורצלן בהטבעת תחרה והצבתי מיצב בגינה. אחר כך חולקו פעמונים לרוב למכיריי ולמכיריה.

קניתי מפיות תחרה משומשות מאוד ומוכתמות בשוק הפשפשים, כדי ליצור אובייקטים שעשויים מתחרה ממש , לא רק הטבעה. תחרה טבולה בחומר יציקה פורצלני ושרופה ל1200 מעלות צלזיוס.

הקבוצה הראשונה כולה טוהר לבנבן ושמח נוצרה בסביבות החתונה. 2010. 

בקבוצות הבאות כשכבר ידעתי שהיא יצאה לדרך הטובה ואני יכולה שוב לבטא את כל כובד משאיי, התחלתי  לנסות לבטא את המלחמה, ההתרסה, והמאבק , לשויון בין המינים, לטענות הנשים כנגד הממסד, החינוך והתרבות שאנחנו מצויות בהם ומקבלות אותם ואף סוכנות שלהם: " מתי כבר תתחתני?" "לא הגיע הזמן להביא ילד לעולם?" כשבעלך חוטף התקף לב שואלת האמא :" מה עשית לו?" כשאת רוצה לצאת ללעולם ליצור, להתבטא להיות את עצמך, לא לפני שהבית מסודר, כולם שבעים, אפילו החתולים. כן וגם הכביסה.
אני לא רוצה להישמע ממורמרת. תרבות הדיכוי הנשי מופנמת על ידינו קודם כל. הגברים של היום פתוחים יותר ואם נדע לעמוד על שלנו מבלי לאבד את המשפחה, נצליח. כמה באמת מצליחות?
לא אאריך, אינני נושאת דגל בהפגנות. רק את שלי אני עושה.

וזה מתחיל…

 

 

 

 

4 תגובות

 1. רות בלומרט

  בוקר טוב מירי,
  זוכרת רת הפעמונים היפים ונהנית ממראה יצירותיך המיוחדות ומסקרנות.
  רות

 2. מקסים אהבתי אז וגם היום את תחרת יצירותיך

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות למירי פליישר