בננות - בלוגים / מירי פליישר / 100 פעמונים מחכים לרוח
הבלוג של מירי
 • מירי פליישר

  אמנית חומר ופורצלן  וכותבת 5 תערוכות יחיד והרבה אחרות קבוצתיות .   אמא לשלושה צעירים גדולים ,  אשה לבעל,  מורה לתלמידים ,  סבתא לנכדים :)  מאמרים  ב"מארב"  וב"ערב רב" מגזינים מקוונים על אמנות וחברה. מאמרים על  אמנות ואמנות הקרמיקה.   דימויים שהתפרסמו בכמה מגזינים לשירה "נתיבים" לאחרונה בלוג עבודות  מעודכן     http://mirifleisher.blogspot.com /  טלפון להתקשרות:  03-5494799 כתובת אי מייל:     mirifleisher@bezeqint.net בית: רחוב יהושוע טהון 8, רמת השרון 47268 ;;;;;;

100 פעמונים מחכים לרוח

לפני מספר שנים הכנתי כ 100 פעמונים. תליתי אותם בכיכר המרכזית של הגינה בקיץ,חיכיתי לרוח ורציתי לצלם. הרוח סרבה לבוא ורק בתמונה אחרונהה של הסרט המחכה הזה שהיה אולי אף משמים מעט, אבל מאוד "בסצינת האמנות" נדמה לי, הפעמונים נעו כמעה.

אחר כך חילקתי פעמונים והמאה הפכו לעשרה. עשרה שעודם בגינה ומשמיעים קול כשרוח פתאומית מגיעה לפינה הבלתי מרוחחת הזו. :)

בשנה שעברה הכנתי עוד קבוצה ואלה נועדו להיות פעמוני זימון לארוחה. הרעיון לא תפס במיוחד. ייתכן שהקונים הפוטנציאליים לא ששו להטיל את מרות הארוחה על אורחיהם בתביעה פעמונית נחרצת. הם בכל זאת נמכרו בעיקר בגלל הזהב שהוספתי להם. פעמוני זהב.

השנה, בעודנו צועדות מן הים לאוטובוס המוביל לירושלים, אחרי פגישה נרגשת ודיבורים על חתונה, הצעתי לבתי 300 פעמונים מתנה למשתתפים בחתונה והשאר בשבילם. נראה היה לנו שפורצלן לבן עם הטבעת תחרה בהחלט יתאים לארוע..:). תכנון הזמן הלקוי שלי הביא אותי כמעט עד החתונה ואני עוד לא הכנתי את שלוש מאות הפעמונים המובטחים. למזלי הם הכינו במילא עציצי צמחי תבלין, כך שהפעמונים לא היו הכרחיים. שלא לאכזב לחלוטין, הכנתי להם הביתה כ30 והם מחלקים אותם – אחרי החתונה הנפלאה שהיתה להם , לאנשים שעזרו. לא היו 300 אורחים…

ועכשיו לקראת הסטודיו הפתוח, תוך כדי ארוח הנסיכה הבכורה שלנו שילדה לה עם בעלה, נסיכה אמריקאית קטנה, הצלחתי לבצע כ 100 פעמונים בסגנון החתונה הקסומה שהיתה שם בעין כרם בטבע.
אל תבקשו ממני צילומים מהחתונה כי יש לארוע בעלים ואדוניות ואצלינו צריך לבקש רשות לפרסם, אז עוד לא הגיע הזמן. אבל, 100 פעמונים צמחו ועלו בגן והם כמובן מחכים לרוח, לגשם, לסערה,לשמש ו…לקונים.

תחזיקו לי את היד שלא אחלק אותם :) כל כך קשה לי תמיד לקחת כסף מאנשים שאני בדרך כלל אוהבת. ואם הם אוהבים את עבודתי. אני גם אוהבת אותם או לפחות את הטעם שלהם…
אז הנה ה100- מיצב, וואללה מיצב תאמינו לי!

16 תגובות

 1. וואללה שומעים את יופיים עד כאן, מירי…

 2. מירי, צילום מקסים מלווה בסיפור נפלא של אמנות ונדיבות! בהצלחה עם המיזם החדש ושנה טובה.

 3. אישאללה שתבוא רוח ויבוא גשם ויבואו קונים ומאה הפעמונים יצלצלו וישמחו את כולם ,ומזל טוב לבת רק שמחות, מירי

 4. מזל טוב!! מקסים, קולם העדין נשמע באוזני ולי יש גם אחד מרהיב שלך, שרק מלהביט בו מתרחב הלב

 5. בהחלט מיצב מוסיקלי, מתכתב עם מיצב אחר שהוצג במוזאון בהרצליה ומוצג כעת במוזאון ירושלים של כלי חרסינה בתוך גיגית מיים לא זוכרת את שם האומן והמדינה בה הוא פועל.
  המון מזל טוב לבתך.

  • גליה!
   יפה קישרת למיצב הקערות במים. תמיד הקסים אותי צליל הפורצלן המתנגש או הענבל המכה בקיר הפעמון, צליל שביר ומשום כך יקר ונוגע.
   תודה על ההעמקה !

 6. כל כך יפה תיארת מירי למי צלצלו ויצלצלו הפעמונים :)
  רק טוב ובהצלחה

 7. תַּלְמה פרויד

  מיצב מרהיב ומצלצל, מירי היקרה. שיצלצלו לך הפעמונים חג שמח וכל טוב אפשרי.

  והרוח, בוא תבוא. :)

 8. היי מירי אהובה. זה נראה כמו פעמוני נייר, על כל המשתמע. חייבת לבוא ולשמוע במו אוזניי. והכי מקווה להגיע לאחת השבתות.
  נשיקות וחג שמח.

  • איריסית
   נראה ונשמע כמו פורצלן. מקווה שתצליחי להגיע בשבת הבאה. מחכה כבר לרוח חזקה שתנגן על פעמוניי

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות למירי פליישר