בננות - בלוגים / מירי פליישר / עצומה למען התזמורת האנדלוסית מאשדוד
הבלוג של מירי
 • מירי פליישר

  אמנית חומר ופורצלן  וכותבת 5 תערוכות יחיד והרבה אחרות קבוצתיות .   אמא לשלושה צעירים גדולים ,  אשה לבעל,  מורה לתלמידים ,  סבתא לנכדים :)  מאמרים  ב"מארב"  וב"ערב רב" מגזינים מקוונים על אמנות וחברה. מאמרים על  אמנות ואמנות הקרמיקה.   דימויים שהתפרסמו בכמה מגזינים לשירה "נתיבים" לאחרונה בלוג עבודות  מעודכן     http://mirifleisher.blogspot.com /  טלפון להתקשרות:  03-5494799 כתובת אי מייל:     mirifleisher@bezeqint.net בית: רחוב יהושוע טהון 8, רמת השרון 47268 ;;;;;;

עצומה למען התזמורת האנדלוסית מאשדוד

 

אני מאמינה בעצומות
מדינה שהרייטינג הוא המולך שלה
מתארגנת עצומה 
הזדמנות להצטרף מראשיתה
אנא הפיצו לחבריכם.

אנו החתומים יוצאים נגד פרוקה של התזמורת האנדלוסית מאשדוד

אנו רואים בתזמורת האנדלוסית, הכוללת נגנים ממוצא צפון אפריקאי ומחבר העמים, את אחד מעמודי התווך החשובים של התרבות בישראל. התזמורת מהווה ביטוי משמעותי להכרה בתרבות היהודית המרוקאית שנוצרה מהשפעות מוסלמיות וספרדיות בנות מאות בשנים. התזמורת האנדלוסית היא ביטוי לרב-תרבותיות בחברה הישראלית ומהווה גשר בין מזרח למערב, בין יהודים לערבים בארץ ומחוצה לה. התזמורת שנהנתה בשנים האחרונות מתקצוב הולם של המדינה ועיריית אשדוד, וזכתה להצלחה עצומה בקרב הקהל הישראלי ובמדינות אחרות זכתה בפרס ישראל. למרות עבודתם הקשה של הנגנים והנגניות האחראים להצלחה זו, תנאי העסקתם במשך השנים היו קשים ומשכורתם זעומה, מתחת לשכר המינימום.
לאחר ארבע עשרה שנות קיומה של התזמורת החליטו העובדים להיאבק למען תנאי עבודה מינימאליים הוגנים והקימו ארגון עובדים במסגרת הסתדרות העובדים הכללית החדשה על מנת לעגן את זכויותיהם במסגרת של הסכם קיבוצי. מימוש זכות אדם יסודית ולגיטימית זו לחופש ההתארגנות של העובדים, זכות המעוגנת בחוק ובפסיקה הישראליים, הביאה לפיטוריהם של הנגנים ולסגירת התזמורת העל ידי ההנהלה. במקום לשאת ולתת עם נציגות ארגון העובדים ישירות ובתום לב,פיטרה ההנהלה את הנגנים בצעד הברוטאלי של שליחת הודעה לעיתונות.
אובדן היצירה האנדלוסית מהווה צמצום המרחב התרבותי בישראל ופוגע בעיר אשדוד כבירה מוזיקאלית אלטרנטיבית. אך אין מדובר בפגיעה בתרבות בלבד, אלא בפגיעה בעשרות משפחות שיוותרו, בימים אלו של מיתון כלכלי קשה, חסרי פרנסה..
 
אנו החתומות והחתומים מטה תובעים מד"ר יחיאל לסרי ראש עיריית אשדוד, לא לתת יד לסגירתה  של התזמורת, אנו דורשים מהנהלת התזמורת ויושב הראש שלה מוטי מלכא, לחזור בהם מפיטורי הנגנים ולשבת למשא ומתן עם נציגי התזמורת על מנת לעגן את זכויותיהם בהסכם קיבוצי. אנו רואים בסגירת התזמורת אובדן שאין להסכים איתו. אנו קוראים לפעילים ופעילות חברתיים, עובדים ועובדות, אנשי רוח, אקדמאים ואקדמאיות, אמנים ואמניות וכל מי שצדק חברתי ודאגה לשלומה של התזמורת לנגד עיניהם, לחתום על העצומה הקוראת לתמיכה בזכותם המוסרית והחוקית של העובדות והעובדים לחופש ההתארגנות, לזכותם ליהנות מתנאי עבודה המאפשרים קיום נאות בכבוד ולהמשך קיומה של התזמורת האנדלוסית.

 

5 תגובות

 1. מירי, נדמה לי שהם התאגדו כבר, כדי להקים תזמורת משלהם:

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3668649,00.html

 2. יהונדב פרלמן

  תודה מירי. חתמתי. מסכים עם כל מילה. יהונדב

  • מירי פליישר

   דברי שירה אוחיון שמובילה את המאבק
   לשאלתי לגבי הקמה מחדש של התזמורת:

   "ראשית תודה על התמיכה במאבקנו,
   המאבק בעיצומו, אנו ממשיכים להיאבק על תקציב העירייה ועל תקציב מינהל תרבות (בין אם תחת המסגרת הארגונית המשפטית "התזמורת האנדלוסית הישראלית" ובין אם תחת ישות משפטית אחרת. הטענה המרכזית שלנו היא שתזמורת פרושה: נגנים ועובדים ולא הנהלה. אנו קוראים לראש העיר להתעשת ולא לתת להנהלה גיבוי על הפיטורים הלא חוקיים ולא לתת "לגרש אותנו מהעיר אשדוד"

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות למירי פליישר