בננות - בלוגים / איריס אליה כהן / הכל מכתוב והרשות נתונה – איריס חפץ באתר "קדמה"
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

הכל מכתוב והרשות נתונה – איריס חפץ באתר "קדמה"

 

רשימה מרגשת להפליא: http://kedma.co.il/block/archives/1532

הכל מכתוב והרשות נתונה – על "מכתוב" של איריס אליה-כהן / איריס חפץ

לפני כמה ימים סגרתי בעצב את הכריכה האחורית של "מכתוב" שהייתי צמודה אליו, גם כשסביבי צעירים וקשישים עירומים על שפת אגם בברלין. כמו יונית נעמן, שכתבה ביקורת טובה וחשובה על הספר, שבעקבותיה קראתי אותה, כך חששתי גם אני להזדהות יתרה עם גיבורת הספר. אבל כיוון שאני לא שחורה, יש בו הרבה חוויות שזרות לי. לעומת זאת, יש הרבה חויות דומות, כמו בכל רומן טוב, ועושר הדמויות מבטיח אפשרויות הזדהות שונות….

 

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן