בננות - בלוגים / איריס אליה כהן / "מגן ספר" – סבתא טורבו ואלפי התנינים הבכיינים
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

"מגן ספר" – סבתא טורבו ואלפי התנינים הבכיינים

אִימָּא הַיְּכָּרָה
אתְ אָחִי תוֹבָה
בָּאוֹלָם
אסי תִילָךְ בְּרָחָה (עשיתי לך ברכה)
מָגֵן סֵפֶר
יָפֶה מְאֹד
מֵאַהֲבָה

אָסַף וְאֵיתָן

* לפני שש שנים, כשיצא "דושינקא, נשמה" קיבלתי מאספי ואיתן ברכה, "מגן ספר" … היא הגיחה בצורת פתק, מתחת לדלת חדר הכתיבה שלי. מאז, הברכה הזו היא הקמע שלי. היא כמובן שמרה גם על ארבעת הספרים שבאו אחריו, ובקרוב מאד תשמור גם על ספר הילדים הראשון: "סבתא טורבו ואלפי התנינים הבכיינים" שיצא בטל מאי (בשיתוף ידיעות ספרים) בעריכת יותם שווימר ובאיורים פצצות, אתם לא מבינים, של רמי טל.
בהצלחה אמן והתרגשות שאין לתאר.

Rami Tal Yotam Shwimmer לא מצליחה לתייג את ההוצאות

 

מגן ספר

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן