בננות - בלוגים / איריס אליה כהן / 10 סימנים שעלייך להניח לזמן מה לסיפור/ ספר שאת עובדת עליו:
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

10 סימנים שעלייך להניח לזמן מה לסיפור/ ספר שאת עובדת עליו:

עוגות

1. כשאת טורחת לסיים את כל מטלות הבית לפני שאת פותחת מחשב. כלומר, אם את מוצאת את עצמך מנגבת את ידיות המקרר או מתעקשת לאוורר את הפוך כי יום שמש וזה או מכניסה עוד כביסה לבנה שכוללת במקסימום שלוש גופיות או מחליטה שאת אמא משקיענית ובא לך לפנק את הילדים בעוגת ביסקוויטים שלוש שכבות פודינג וניל פצפוצי שוקולד ותותים למרות שבתנור כבר נאפית עוגת אננס – זה זה.

2. כשפתאום יש לך מלא זמן פנוי ואת מתנדבת לוועד כיתה אפילו שאמצע שנה וכל ההורים בהלם כי הם לא ראו אותך בשום אסיפה או מסיבה מאז טקס קבלת ספר תורה בכיתה ב' ולא שוכחים לך שעזבת את קבוצת הוואצאפ שעתיים אחרי שנפתחה או שאת מגיעה לישיבה הראשונה וכולם מנסים לנחש אמא של מי את – זה זה.

3. כשאת מרגישה שנמאס לך מהגיבורה הראשית ברמה של בא לך להחליף לה את השם מ"גילה" ל"תחייה" או להשמין אותה או להתחיל לה נשירת שיער או לתקוע אותה באמצע כביש 6 בלילה עם פנצ'ר בגלגל ופתאום היא שומעת יריות וטנדר אחד עוצר ויוצאים ממנו שני גברים – זה זה.

4. כשאת קמה להכין נס קפה או כי נזכרת שלא לקחת ה B-12 יותר מפעמיים בשעה – זה זה.

5. כשאת שוכחת לעשות קונטרול S וכל הפרק האחרון צונח לתהום הווירטואליה ואת מזעיקה את הילדים שיבואו להציל אותך אבל בוקר שבת וכל הילדים שלך וברוך השם יש לך לא מעט עסוקים בלאכול את עוגת הביסקוויטים שלוש שכבות פודינג וניל פצפוצי שוקולד ותותים וגם הם בהלם שאת בכלל אופה עוגות מחוץ לימי ההולדת שלהם – זה זה.

6. כשאת מפרסמת פוסט בפייסבוק במקום לכתוב.

7. כשחסרים לך שלושה סעיפים ובכל זאת את מפרסמת את הפוסט במקום לכתוב – זה זה.

8. (זה זה.)

(בתמונה – אמא משקיענית ומתוסכלת וילדים מרוצים)

 

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן