בננות - בלוגים / איריס אליה כהן / הרצאה בחטיבת ביניים הוד השרון
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

הרצאה בחטיבת ביניים הוד השרון

אתמול, בהרצאה בחטה"ב בהוד השרון, נמרח על הכיסא בשורה הראשונה נער מתוק, שחרחר וצנום עם שתי עיניים בלורות, הזכיר לי קצת את אספי, כל הגוף שלו הפגין חוסר התעניינות בולט, אבל מה, כל שני משפטים שלי, הזדקף וקטע אותי בשאלה, "רגע, כמה זמן לקח לך לכתוב את "מכתוב"?", "למה לכל הספרים שלך יש שמות מוזרים?" "מתי אבא שלך נפטר?" "זה אמיתי, מה שאת כותבת, כלומר, זה עלייך?" ועוד ועוד, בהתחלה אמרתי לו, "מתוק, תוכל לשמור את כל השאלות לסוף ?" אבל זה היה חזק ממנו וממני וההרצאה הפכה להיות סוג של ריאיון, שבסופו, כשכל החברים שלו חזרו לכיתות, הוא בא אליי ושאל, פנים אל פנים, יכולתי לראות את הבלורות מנצנצות, "אפשר בכלל להתפרנס מלכתוב ספרים?", שאל, ואני החזרתי לו בקביעה, "נראה לי שאתה תהיה סופר כשתהיה גדול…" הוא חייך מהורהר ואמר לי, "כן, אולי. לא יודע מה מכתוב לי."

תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏‏לשבת‏ ו‏בתוך מבנה‏‏‏‏
 תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏8‏ אנשים‏, ‏‏אנשים יושבים‏‏‏
תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏16‏ אנשים‏, ‏‏אנשים יושבים‏‏‏

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן