בננות - בלוגים / איריס אליה כהן / הרצאות בחטיבות הביניים והתיכונים
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

הרצאות בחטיבות הביניים והתיכונים

השבוע אתחיל את סבב ההרצאות בבתי הספר, (חטיבות ביניים ותיכונים), ואלוהים עדי, שבחיים לא הייתי ככה בלחץ. היו לי כבר הרצאות מול קהל דובר אנגלית, ("מי זה בגין?") קהל עוין ("עוד פעם השטויות האלה על חטיפות ילדים?") קהל עויין מס' 2 ("יולדות" זה זילות השכול") קהל חסר חוש הומור ("איך זה שילד בן 6 לא יודע למה קוקה-קולה זה לא בריא?") קהל מאוכזב (אני שונאת סיפורים בלי סוף מוחלט! זה תמיד נראה לי שהסופר התעצל לכתוב עוד פרק") קהל חסר מודעות ("אני לא גזען, אבל אני לא מבין למה בחרת ברומן בין יהודיה לערבי.") קהל תובעני (תסבירי לי למה הדס שוכבת גם עם רחמים!") לכל אלה יכולתי, אבל אני מתה מתה מתה מפחד שהילדים ירעישו ויפטפטו ואני אצטרך להגיד להם, "אל תאלצו אותי להרים את הקול!" או "אם היית הולך לישון אתמול בזמן לא היית נרדם בשיעור. כלומר, בהרצאה!" או הכי גרוע, "עוד מילה אחת ואני שולחת אותך למנהל!" (והם יגידו לי, "התכוונת למנהלת!)
הו, האימה.

(כאן בהרצאה מול קהל דליל של 6 אנשים, 2 מהן הספרניות)

 

תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏תקריב‏‏‏

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן