שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

יום הולדת

לא יודעת מאיפה להתחיל. אני מותשת ומאושרת. היה לי יום הולדת שמח בחברת 23 אנשים כותבים עד דמעות, שטופי מילים וחוויות וזיכרונות שקרמו דיו ונייר. אין לתאר כמה אהבה. לא ישנתי כל הלילה מרוב אדרנלין וצחוקים ועכשיו כל 48 שנותיי (ואחת לשנה הבאה) קורסות בזו אחר זו על הכרית. תודה שאין לה שיעור על כל הברכות והנדיבות. הלוואי שאני ראויה להן, הלוואי שיתגשמו כל משאלותיי.
אתמול התפרסמה הכתבה הזאת ב"לאישה". כשיהיה לינק אעלה. לבינתיים צילום ששלחה לי דודה שלי.

(צלם: אלעד גרשגורן, "לאישה")

התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.
התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן