בננות - בלוגים / איריס אליה כהן / מירית חולות כותבת על "גבר אישה ציפור":
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

מירית חולות כותבת על "גבר אישה ציפור":

איריס יקרה,

סיימתי לקרוא.
איזו כתיבה ייחודית- לא נתקלתי בכזאת מימיי. כמעט כל מילה מיוחדת . שילובי מילים ״ השמיים דלפו״ – מהמם. סופרים אחרים מחווירים לעומת השפה העשירה שלך.
כמו שהרבה אמרו- ספר פרוזה שהוא כמו שיר ארוך . מיוחד במינו.
זה לא ספר פרוזה רגיל עם עלילה וסיפור ; עם התחלה אמצע וסוף וסדר כרונולוגי – ומי שמחפש את זה- אולי יתאכזב. אבל זה גם מה שמיוחד בו כל כך והוא לא יכול להתקיים אחרת.
שורה תחתונה- מוכשרת ברמות על. ספר שהוא יצירה ספרותית- שירית של ממש. שאפו 

מירית חולות Mirit Kachlon

התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן