בננות - בלוגים / איריס אליה כהן / פאנל סופרים בווינט
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

פאנל סופרים בווינט

פאנל סופרים בווינט

 


"בלי ספרות – אין עם ספר": לרגל שבוע הספר הנפתח היום (ד'), התארח באולפן ynet פאנל סופרים, שחשפו את הקושי, בעיקר הכלכלי, שחווים הכותבים והכותבות בישראל, והפנו אצבע מאשימה בעיקר כלפי שרת התרבות מירי רגב. "הספרות, ביחס לכל האומנויות האחרות היא מוקצית. לא מקצים לה כספים", אמרה איריס אליה-כהן, והוסיפה כי לדעתה קיים חוסר הערכה לתחום בקרב אנשי משרד התרבות – משום שלטענתה הם בעצמם לא צורכים ספרות. "הרבה יותר קל לתמוך בשירה בציבור ובמוזיקה, כי שומעים את זה כל הזמן".

 

"אנחנו לא מבקשים טובות, אנחנו מבקשים הקצאת תקציבים כמו כל סוגה אומנותית אחרת", אמרה אליה-כהן. "זה סוג של ראייה רחבה ששרת התרבות צריכה לפתח, ולהשקיע בספרות. לא כי אנחנו צריכים להתפרנס – אלא כי זה דבר חשוב. המדינה חייבת לראות את הספרות לנגד עיניה. בלי ספרות – אין עם ספר. זה מקומם".

ווינט 2

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן